Free Monitor for Google - нещо не бачка

rombeca

Active Member
Някой ползва ли това чудо Free Monitor for Google? Днес не ми отчита резултати... все едно сайтовете ми са деиндексирани. Ама не са. Ръчно всичко си е наред.

Та се чудя:

а) Проблема е в моя телевизор
б) Проблема е в техния телевизор
в) Гошо е сменил алгоритмите

Някой впечатления?
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

Да, днес цял ден не работи при мен също. Незнам на какво се дължи обаче...
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

Проблемът е в техния телевизор, защото Гошо е сменил алгоритмите. Ще чакаме ъпдейт.
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

Дам и при мен вече всичко е ОК след свалянето на ъпдейта.
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

явно има някакво ограничение откъм броя url и ключови думи, които можем да проверим наведнъж. при мен за 1 url, след проверка на 5-6 фрази започва да ми изкарва no results. след час да кажем всичко е ок. Въпросът ми е, възможно ли е този софтуер, по някакъв начин да влияе зле на сайтовете, които проверявам? понеже google засича "необичайна" дейност от моето IP. едно сравнително ново блогче си беше на 12-14 позиция, след като започнах често да ползвам този тул отидох на 25-30. може би е просто съвпадение.
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

Сложил ли си Google friendly mode: Safe? Пет-шест фрази не са нищо. Аз проверявам по 30-40 наведнъж и много рядко ми излиза "no results". Тествай rankerizer, също е безплатен и като такъв също дава малко отклонения от реалността, но върши работа.
 
Последно редактирано:
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

Ако тестваш 2-3 сайта с по 4,5 или 6 думи, дори и сейв мод не иска повече. Явно има някаква защита, да не се увличаш. Аз така правя... 1-2 сайта, после 1-2 часа почивка, после пак и така...
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

сложих го на safe. captcha-та не ме притеснява, имате ли наблюдения използването на този тул да влияе негативно на позициите ви в гугъл? иначе съм доволен от инструмента супер е точен
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

сложих го на safe. captcha-та не ме притеснява, имате ли наблюдения използването на този тул да влияе негативно на позициите ви в гугъл? иначе съм доволен от инструмента супер е точен

Нещо толкова малко и незначително със сигурност не влияе. Макар че тук се споменава за манипулиране на google suggestion-ите, което става точно с генериране на супер много заявки за търсене. Това естествено се счита за спам, но нали се сещаш за какъв мащаб става дума....

Това, което искам да кажа е, че няма как да задействаш някой филтър, само защото си проверяваш позициите на няколко кл. думи веднъж дневно.
 
От: Free Monitor for Google - нещо не бачка

да не отварям нова тема.. освен free monitor-а си ползвам още няколко други програмки. Сравнително отскоро обаче започнах да обръщам по-сериозно внимание на резултатите от webamster tools-а. Там резултатите са си супер точни също, вижда се изменението в позициите за всеки период, който си зададем, няма никакви ограничения откъм брой кл. думи. Освен това си се вижда CTR, импресии, кликове както и тяхната промяна във времето. На мен това ми се струва най-добрия начин да следим цялостното състояние на сайта.
 

Горе