Freelancer мошеници ли са?

От: Freelancer мошеници ли са?

Получаваш това, за което плащаш. Фрийлансърите взимат по-малко пари от фирмите, защото в общия случай не плащат данъци, осигуровки и т.н. За това, ако попаднеш на качествен фрийлансър, ще получиш по-добро съотношение качество/цена.

Вече много зависи какъв точно е проекта. Ако е нещо, което ще изисква сериозен съпорт и бъдещо развитие или е много модифицирнаро решение, ако не задължително, то силно препоръчетително е да се наеме фирма и то читава, т.е. с история и осъществени проекти.

Ако е за някакво дребно сайтче или малък онлайн магазин, спокойно може да се обърнеш и към фрийлансър, но не предплащай повече от 50% от стойността на проекта и изготви някакъв договр за очакванията към това как трябва да изглежда завършения продукт.
 
От: Freelancer мошеници ли са?

Има много добри фрийлансъри. Разбира се много зависи каква услуга възлагаш и винаги има момент на риск, но щом си решил да използваш услугите им си поемаш отговорностите. Ако не ти се рискува плати си повече и използвай някоя фирма да ти свърши работата. :)
 
От: Re: Freelancer мошеници ли са?

Да, и аз за BMW-тата, ама ги карат. :) До човек и опит е. Не всички са едни и същи. ;)

хаха, добро сравнение.
По темата - не, не са. Или са. Според заивиси на какъв човек попаднеш. :)
 
От: Freelancer мошеници ли са?

Гадняри са повечето, за това внимвай. имам предвид, че повечето са начинаещи които се правят.
 
От: Freelancer мошеници ли са?

Истината е, че да си фрилансър, не е за всеки. Още повече, ако си наскоро завършил студент без опит.. преди време прочетох много интересна статия относно това, какви са плюсовите и минусите на работата в маркетинг агенция вс. да си фрилансър. Ще се разтърся и ще я добавя!
 
От: Freelancer мошеници ли са?

Ето приятели, за тази статия писах вчера:

http://rabotalondon.blog.bg/biznes/2016/07/29/5-prichini-poradi-koito-si-zaslujava-da-rabotish-v-agenciia.1467591

Тук ясно са написани 5 причини, поради които работата в маркетинг агенция (и всички други фирми) е по-полезна за хора без от опит от работата като фрилансър. В статията сатва въпрос конкретно за международна маркетинг компания на име Интерновус (Internovus) но според мен всичко написано вътре важи и за други работодатели.
 
От: Freelancer мошеници ли са?

Зависи от сферата на работа. Но мисля, че може да се намери по добро съотношение между цена и качество при фрилансърите, отколкото ако се работи с фирма. Коректността зависи от конкретния човек, няма как да се обобщи.
 

Горе