Freelancer.com - измамници?!

OrigiRal

Member
Здравейте в този късен час!

Искам да ви разкажа една кратка прясна история и да предупредя, за да няма ожилени като мен!

Както си лежа кротко и си слушам музичка, преди по-малко от половин час получавам имейл от Пейпал, че имам плащане. Леко се учудих кой пък ми изпраща пари на добра воля и отварям писмото с лека усмивка. И що да видя :shock:

Писъмце от FREELANCER.COM:

Your deposit has been credited to your account.

Details:
Order ID: 4-----------------------
Amount: 10.49 USD

Не, не, казвам си, тук има ГОЛЯМА грешка!

Влизам в акаунта си в Пейпал и що да видя - няма ми ги $10.49?!?!

Честно да си призня, много се разочаровах. Веднага пиша на Freelancer какво става, искам си парите?! Те ми отговарят най-кратко и общо казано "гледай си работата, ти ни ауторизира да те ъпгрейднем до PLUS membership, даже си даде и Paypala с идеята, като спечелиш проект, да ти платим през него, ще правим с парите ти каквото си искаме, без да знаеш".

Веднага отворих диспут в Paypal, сега ще чакам да видя какво ще решат...

В глобалната мрежи не съм сама измамената от тези хубостници, което не знам дали да ме успокоява. Има стотици оплаквания и форумни дискусии на тази тема, жалко. Аз с FREELANCER бях дотук!

Мерси за вниманието!

п.п: Забравих да добавя, че ми блокираха и акаунта във Freelancer:

Your Freelancer.com account has been limited for account security reasons until we can verify your identity. You can continue to work and receive payments, but you won’t be able to transfer or withdraw funds. To verify your identity, please provide the following documentation:
1. Answer the Following Questions:

Your account has been automatically limited due to the reversal of one or more deposits made from your Paypal account. Please explain the reason for the reversal.

Оooooo, яяя...
 
От: Freelancer.com - измамници?!

В тази тема имаше интересни мнения за Freelancer.com.

Изглежда, че някой е влязал в акаунта ти във Freelancer.com и е правил нещо. Там не пише ли от кой IP са логванията в акаунта ти?
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Ето какво виждам да е станало:
1. Без много да четеш им разрешаваш да ти възстановяват платения акаунта, чрез редовно доплащане.
2. Без много да четеш им даваш ауторизация за да ти теглят пари от PayPal.
3. Идва момента, в който ти свършва срокът на платения акаунт и нормално системата си изтегля парите.
4. Ти пишеш "'Де са парите?". Отговор: "Даде ни разрешение да ги взимаме и ние ги взехме".
5. Искаш си парите обратно от PayPal.
6. Freelancer.com са недоволни от това, че си искаш парите, които преди това вероятно си им разрешила да вземат и ти блокират акаунта докато стане ясно за какво иде реч.

Иначе аз ползвам най-евтиния платен акаунт (преди същото го даваха за без пари), но почти винаги имам в наличност пари, за да ми се поднови. В случаите, в които съм нямал, просто са ме уведомявали, че няма налични пари за подновяването на платения акаунт и ще остана като user с free акаунт. Не давам на никого никакви разрешения да ми тегли пари без аз да съм го наредил това плащане.
А за толкова малко пари ($10.49) не бих се занимавал сериозно с този проблем, а просто бих подирил опция как да го изключа това автоплащане или да поискам от support-а да ми го направят (те по принцип са много "адекватни", но няма идеални неща в живота).
 
Последно редактирано:
От: Freelancer.com - измамници?!

Unwise, принципно няма начин и 2$ да си оставя, когато са се опитали да ме прецакат, само информативно...

За успокоение на всички:

Hello Ralitsa Vassileva,

We've processed your recent claim that someone used your account without
your permission for this transaction, and decided the case in your favor.

И парите са ми върнати, за което съм им много благодарна!

Само за заключение да кажа: Никой, ама никой няма право, без да дам съгласие, да ми тегли пари, от където и да било, ако ще и 1лв да е!

п.п: happyslacker, как да видя логванията от кое IP са, въпреки че, честно казано, не ща да им влизам повече в убития сайт? Мерси!
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Имаше ли PayPal subscription или ей така ги дръпнаха?
Ако има subscription значи си се абонирала с твое съгласие да плащаш на определен период, ако не си, значи лоша практика имат.. Радвам се, че си си върнала парите.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Само за заключение да кажа: Никой, ама никой няма право, без да дам съгласие, да ми тегли пари, от където и да било, ако ще и 1лв да е!

Unwise се опита да ти каже, че ти си дал/ дала вече такова съгласие. Когато ползваш абонаментни услуги и си дал съгласие картата / сметката да бъдат задължавани автоматично, никой не те пита искаш или не искаш. Всеки разчита на това, че при откриване на акаунта си прочел / прочела "Terms and conditions" внимателно и с пълното и ясно съзнание си натиснал / натиснала бутона "Съгласен съм" .
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Тая тема напомня на темата на Леонсера за хоста.
Ми така ще е като не четете,аз като не знам английски чета по 3 пъти преди да се съглася с каквото и да е.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Не позлвам абоманенти услуги, аз съм на free план. Нямам спомен някъде да съм отметвала subscription. Никъде обаче не съм си писала Paypal паролата?!?!? Как ще ми влязат в акаунта, бе хора, това да не е сергия на пазар? Измамници са и толкова!

E какво не чета, и в ebay съм с автоматично плащане през Paypal, ама ме питат 2 пъти, преди да платя, нали? И паролата си, забележете, пиша отново, та чак тогава заплащам.

п.п: s1yf0x, ако питаш мен, всеки разчита да НЕ си прочел, за да може да те шитне с едни 10-20$. И защо, по дяволите, като им писах, че не желая абонамент, ми казаха образно "sorry, FO"? Това много професионално ли е? Със сигурност не искам да ги виждам вече.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Не позлвам абоманенти услуги, аз съм на free план. Нямам спомен някъде да съм отметвала subscription. Никъде обаче не съм си писала Paypal паролата?!?!? Как ще ми влязат в акаунта, бе хора, това да не е сергия на пазар? Измамници са и толкова!

Никой не ти влиза в PayPal акаунта да ти дърпа парите от там :) Ако имаш достатъчно в наличност за услугата, за която имаш активен абонамет парите се дърпат автоматично от там. Разгледай си добре профила във Freelancer.com и се увери, че никъде нямаш такива абонаменти или отметнати полета за такова съгласие. Не е лошо като идея да си видиш и PayPal акаунта за такива активни абонаменти и да си ги изключиш ако нямаш намерение автоматично да подновяваш която и да е услуга, която плащаш с него.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

@OrigiRal то оставло и паролата да си казваш :D. Няма как автоматично да ти вземат пари без да си се съгласила с това.
Другият път просто чети повече преди да се съгласяваш с всичко и дори някой да ти влезе в акаунта и да му смени плана няма как да ти изчезнат парите.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Щом не сте се абонирали (т.е. изрично с препратка в портала на PayPal с бутон Subscribe), значи са се опитали да Ви измамят според мен.
По друг начин нямат право да дърпат пари.. можете да пуснете жалба според мен, но хубавото е, че от пейпал са ви възстановили сумата.
 
Последно редактирано:
От: Freelancer.com - измамници?!

Щом не сте се абонирали (т.е. изрично с препратка в портала на PayPal с бутон Subscribe), значи са се опитали да Ви измамят според мен.
По друг начин нямат право да дърпат пари.. можете да пуснете жалба според мен, но хубавото е, че от пейпал са ви възстановили сумата.

И аз си мислех за жалба! Има много потърпевши из цял свят, които не си проверяват пощата често и не са разбрали дори, че са им изтеглили пари... Някои дори дават достъп до картата си, там вече няма къде да пуснеш диспут, и пиеш една студена вода.
Дори моментално ти блокират акаунта във Freelancer - това защо?!

Измама си е, и то каква. Никой не може да ме убеди в противното.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Не е измама. Всичко е обявено, просто трябва да се чете.
Freelancer са ти блокирали акаунта заради диспута. Докато тече няма как да ползваш привилегиите на платения акаунт ;)
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Eee, те ако са толкова честни, няма да си го направят така автоматично, аз нищо не съм отмятала!

Трябва да се чете, ама там 90% са като мен, с развален английски. Едно на ръка, че мнението ми за тези сайтове отдавна е отрицателно, но това е друг въпрос.
Що се отнася до блокирането - да, заради диспута в Paypal е, ама някои нямат Paypal и ползват директно банковата си сметка и не могат да си върнат парите никога, щото ги блокират.

Нормално ли е да ме принудят да използвам нещо, според вас? Ако по грешка, примерно, съм отметнала нещо, горя, така ли? Без право на помилване...
Досега не съм имала подобен случай, добре, че са Paypal!
 
Последно редактирано:
От: Freelancer.com - измамници?!

Някой да обясни на госпожицата какво означава термина "директен дебит" :D това за паролата ме събори от стола. Не познавате елементарни понятия и начини за действие в Интернет, а пишете теми във форуми за предприемачество. И най-лошото е, че не четете това, което Ви пишат по-запознатите от Вас. Верно първите 3 години от членството трябва да минат само в четене.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Freelancer.com - измамници?!

Когато някой е афектиран - всички са му виновни. После като разбере, че не е така, се покрива и си трае :) По принцип така става. Много са популярни темите от сорта "Еди кой си е ИЗМАМНИК". Всеки, който пише такива теми, уж да предпази другите, го прави защото го е яд и цели да злепостави този, който го е "измамил", понеже няма какво друго да направи.

Всъщност, наистина по тези сайтове пишат условията по такъв объркан начин и слагат отметки, които трябва да махнеш, за да заблудят хората, но това е по-скоро хитрост, а не измама.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Да, да, дреме им на Freelancer, че Ралица ги злепоставила. Ами да помоля тогава админите да сменят името на темата на Freelancer.com - хитреци! Ама няма да ми станат по-симпатични!

А пък на ухиления младеж мога да му кажа само едно, ама не искам.

п.п: Госпожица е баба ти!
п.п2. Да уточня, че го направих, не за да "отмъщавам", а за да предпазя други хора от подобни неприятности.
 
Последно редактирано:
От: Freelancer.com - измамници?!

Когато някой е афектиран - всички са му виновни. После като разбере, че не е така, се покрива и си трае :) По принцип така става. Много са популярни темите от сорта "Еди кой си е ИЗМАМНИК". Всеки, който пише такива теми, уж да предпази другите, го прави защото го е яд и цели да злепостави този, който го е "измамил", понеже няма какво друго да направи.

Всъщност, наистина по тези сайтове пишат условията по такъв объркан начин и слагат отметки, които трябва да махнеш, за да заблудят хората, но това е по-скоро хитрост, а не измама.

Ето едно мнение, което изчерпва цялата тема. Като се съгласявате с нещо (без значение дали вие сте сложили отметката или не) се подразбира, че сте прочели и разбрали правилата. Искай копие на споразумението, ако не си спомняш да си се съгласявала, би трябвало да ти предоставят такова.
 
От: Freelancer.com - измамници?!

Няма нищо да искам повече от този сайт! Приключих с него.

Само не разбрах едно - нима всички смятате за нормално, когато не желаеш нещо, да ти кажат: "сори, поръчал си го, не може да го върнеш"??
Ами да пишат "Не приемаме рекламация" като в някои треторазрядни бг магазини и да се свършва!
 
От: Freelancer.com - измамници?!

@OrigiRal разбира се, че не им дреме. Те не са виновни, че не разбираш условията им.
Не са и хитреци, но като се поуспокоеиш и проумееш написаното до тук ще разбереш, че няма нищо хитро или измамно. Просто услуга, която ти не си наясно как да ползваш.
 

Горе