Future Hosting

Желая успех с начинанието и много нови клиенти, но за Българския пазар цените са прекалено високи според мен особено VPS-ите. 300лв на месец за най-ниския план VPS смятам, че надхвърля бюджета на над 90% от населението на БГ, които имат сайтове, онлайн магазини и прочие. Сигурен съм, че това не са само мои твърдения и по никакъв начин не се заяждам, просто споделям мнението си. Примерно аз плащам на месец 40 евро за същия ресурс като Professional VPS.
Само с думите "надъхани и готови за нови предизвикателства" не виждам как бих прехвърлял сайтовете си при Вас, както и да плащам тройно повече за същата услуга.

Сякаш е нужно още нещо в допълнение към това което предлагате "Нещо повече за надъхвация"

Успех отново, не искам коментара ми да се приема Хейтърски, нямам никакви лоши чувства.
Поздрави!
 
Здравей @webmast367 ,

Благодаря Ви за коментара и не се притеснявайте, наясно съм, че не се заяждате. >:¬}

Напълно съм съгласен за момента с мнението Ви за дадени услуги които предлагаме като VPS, но за съжеление цените не подлежат на коментар за момента тъй като както казах сме ирландска фирма, а цените са такива при нас.
Имаме планове за в бъдеще за България (и тогава ще предлагаме достъпни цени и за българския пазар за някои от услугите ни като VPS-ите които визирате), но не мога да дам от сега срокове. Разбира се в момента уеб хостинга ни - https://www.futurehosting.ie/shared-hosting/ се предлага на достъпни цени на българския пазар.

За Ирландия нямам идея как вървят цените може там дори да са евтини, просто споделям че Българина гледа да е възможно най-ниска цената, а в България има доста бюджетни предложения. Все пак ако някой ползва услугите Ви ще се радвам да сподели мнение.

А относно това какви сайтове се хостват има ли някакви условия и ограничения? Сайтове 18+ позволени ли са при Вас.
Поздрави!
 
Цените на VPS-и са потресаващи. Аз на ваше място бих ги махнал, защото компрометират цялата фирма. Ако тази услуга не ви е приоритет, просто я свалете според мен, а не да седи там едва ли не с цел да хване някой шаран, който не е в час. И не, не са такива цените на VPS никъде в Европа, вашите са до десет пъти по-високи от конкуренцията.

П.П. При спецификациите при поръчка има разлика между това, което е обявено вляво и разбивката вдясно. Цените явно са ви без ДДС, което обаче никъде не е обявено на основния екран, да не говорим че ги прави още по-шокиращи. А и тия спецификации, може ли да не са толкова лаконични? 80GB диск, въртящ диск ли е, SSD ли е, NVMe ли е? Процесорите какъв точно Xeon са, защото може и да са Atom? Каква виртуализация е VPS-а - KVM, OpenVz?

П.П.2. Cloud backup опциите въобще не става ясно за какво са. Бекъп на сървъри или лични данни за клиенти? И в двата случая, отново цените са страшни. Лек съвет: "Protect, Andrew Carnegie Enabler" - това трябва да го разкарате, ще ви оставя сами да си го намерите къде е. Въобще, намирисва от самото начало на не добре конфигурирана тема, което пък от своя страна мирише на аматьорско отношение.
 
Последно редактирано:
Това, което имах предвид, е че цените на VPS са чудовищни не за българския пазар, а за всеки. Всъщност, в България цените не са по-ниски от европейските. Вижте цените за VPS на Amazon, OVH, Digital Ocean и Linode, и си сверете часовника, защото кои са Amazon и кои сте вие?

Иначе за спецификациите, мен конкретно не ме интересуват, но вашите потенциални клиенти сигурно са заинтересовани, така че е добре тази информация да я има на сайта, а не тук.
 
VPS-ите в цяла Европа са от 5 до 30 евро на месец. Има и изключения с по-високи цени. Цяла машина е от 30 до 300 евро.
Говоря за неменаджирани VPS и наети сървъри.
 

Горе