G не иска да индексира новите постове в блога, но индексира в главния сайт

happyslacker

New Member
Нещо странно се случва. Имам един сайт, на който има две инсталации на WP - едната е на домейн/, а другата е на домейн/blog/. Ботът често индексира новите версии на страниците на първата инсталация (доказателство: при търсене с "ключова фраза" (с кавичките), която я има в новите версии на страниците - от преди няколко дена - излиза в резултатите). Обаче на втората инсталация не иска да обновява последните няколко пресни поста (с уникален текст + уникални коментари).

Връзки има от първата към втората инсталация.

Всички (не мисля, че има изключения) изходящи линкове на втората инсталация са nofollow, а на първата - без nofollow. Иначе вътрешните (в рамките на домейна - от втората към първата и обратно) са без nofollow. Ползвам плъгин за това за да не ми накажат сайта (някои статии там са "guest posts" - затова съм ги направил nofollow - след като се разсмърдя историята с myblogguest).

Пуснах и социални връзки (в G+, Facebook). Обаче не иска и не иска да ги включва в индекса. Пробвах в GWT дали са достъпни. Но не посмях да поискам индексиране. Предпочитам бота сам да реши дали да ги включи или не в индекса. Иначе е индексирал много страници, които съдържат връзки към новото съдържание.

Един от постовете е 283 думи + 326 думи в два коментара (уникален текст). В поста има една вътрешна и една външна връзка (не са nofollow – махнал съм ги). Другите проблемни страници са подобни.

Граматиката е на ниво. English.

Всеки от коментарите се намира между тагове <article> и </article>, но блог поста не е. Има ли смисъл да редактирам темата така, че блог поста да е в <article> таг или да сменя <article> със <span> за коментарите?

Сайтът е с:
Код:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">

Ако трябва да преминавам към HTML5 и кодът да е валиден - трябва бая ръчкане из темплейтите...

Но си мисля, че кода не е проблема, защото темплейта е еднакъв за двете инсталации.
 
Последно редактирано:
От: G не иска да индексира новите постове в блога, но индексира в главния сайт

Епа посмей, цялата ти публикация ухае на страх - guest blogging-а ме плашел, страх маа да форсирам индексиране, кой знае как си омазал с тия "nofollow" - чексирай си го с някой инструмент поне като линк структура.

И не забравяй да посмееш :D
 

Горе