Gallant Finance scam?

hristonev

Well-Known Member
Здравейте, някой да се е запознавал с тези лордчета. Звънят ми по телефона английски номер, мейлчета тва онова :) обещават звезди да ми свалят... Сайта им обаче на летс енкрипт лежи, домейна у панама регистриран. И как да ги вземат дяволите са се докопали до телефонния ми номер :mad:. Усещам, че скоро ще попълвам форма на GDPR :rolleyes:.
 
Какво точно предлагат. На мен, мине не мине време и ми звънят от някакви чуждестранни номера, за да ме зарибяват за акции и прочие. Дори не си правя труда да запомня номера, защото гледам бързо да ги отрежа и да забравя, че са ме търсили. Номерата ни са публични. Вчера като гледах в търговския регистър на еди коя си фирма, еми то на човека и майчиното му мляко качено там - учредителен акт с ЕГН-то, адреса, телефона, трите имена, не знам си какво. Просто не са искали, не са свалили цялата информация от подобни сайтове. И което е по-тъжното води се задължително да те има публично. Ако се чудите....иначе си спомням преди време повечето такива кол центрове яко си ползваха YellowPages за прозвънявания на случайни фирми. Сигурен съм, че има още много такива ресурси в нета.
 
И на мен ми звъняха от английски номер +447402165487 :) Една кака, с перфектен глас и английски, даже я обърках за запис в началото. Не я изчаках да си каже всички реплики :)
 
Па аз културен, изслушах си пича... Това е сефте да ме зарибяват. Вие явно сте претръпнали вече, ама и аз обръщам нова страница, дирекшън майнините и кой от къде е.
 
Къде ти е публикуван телефона? Няма начин някъде да не си го дал. Помисли добре, ако е още "девствен" лесно ще намериш от къде е взет. Идеята е да ни споделиш. Аз бих го направил за моя, но съм сигурен, че ми го има на поне едно 10 сайта, за това просто при мен не остава другата опция, освен да си ги филтрирам лично. :)
 
Моя го има на един милион места, няма начин да разбера от къде е взет.


Къде ти е публикуван телефона? Няма начин някъде да не си го дал. Помисли добре, ако е още "девствен" лесно ще намериш от къде е взет. Идеята е да ни споделиш. Аз бих го направил за моя, но съм сигурен, че ми го има на поне едно 10 сайта, за това просто при мен не остава другата опция, освен да си ги филтрирам лично. :)
 
Ми да, питаш го кого или какво търси, ако не може да ти даде смислен отговор, директно го почваш на какъвто език ти е най-приятно :)

Па аз културен, изслушах си пича... Това е сефте да ме зарибяват. Вие явно сте претръпнали вече, ама и аз обръщам нова страница, дирекшън майнините и кой от къде е.
 
Тия и на мен звъняха преди няколко месеца. След като го прекъсвах на всяка дума, да ми каже от къде ми има телефона, призна за някакви "списъци". След това, от моя страна последва сериозна серия от всякакви клетви, псувни и обиди :).
 
Тия и на мен звъняха преди няколко месеца. След като го прекъсвах на всяка дума, да ми каже от къде ми има телефона, призна за някакви "списъци". След това, от моя страна последва сериозна серия от всякакви клетви, псувни и обиди :).
Някакви списъци - има и такива услуги де - група хора, сядат и почват да вадят данни от нета за фирми и лица. Като като ти звънна или ти казват името или фирмата, която е твоя / ли работиш там. Но тези "списъци" са на практика събиране на данни от различни места, по някога и от едно място. :)
 
Къде ти е публикуван телефона? Няма начин някъде да не си го дал. Помисли добре, ако е още "девствен" лесно ще намериш от къде е взет. Идеята е да ни споделиш. Аз бих го направил за моя, но съм сигурен, че ми го има на поне едно 10 сайта, за това просто при мен не остава другата опция, освен да си ги филтрирам лично. :)
Google mail се сещам другаде няма мисля.
Или ако съм поръчвал нещо да са ми искали телефон...
Във всички случай отивам у махлата да уча как се сипят на цигански :D
 
100% си го дал и в някой онлайн магазин. Повечето не споделят такова инфо, но не знам и аз вече. :) От Гугъл няма да изскочи.

Аз искам да кажа първо, че тези въпросните не са ми звънкали. Звъняха ми от Бяла карта преди месец два. Първият път им казах че ще си помисля, защото ме бяха събудили и не бях много адекватен, и ме попитаха за името ми. Казах им че няма да им го дам, а госпожата каза: "Господине, хайде стига, тези данни може да ги намерим в указателя..." Наглост ама наглост. Вторият път им казах да не ме притенсяват и да ми делийтнат номера от листа им за да не подавам сигнал. Госпожата изведнъж стана много любезна и ми се извини. Та, лично аз мисля че тези номера ги купуват от някъде, което не е правилно.
 
На мен бялата карта днес ми звъняха, което постави въпроса: абе тия откъде ми имат номера?

Много успешна тактика за справяне с такива има малката ми племенница:
Позвъняване - вдигане
Дообъър дееен!
-Добър ден.
Обаждаме се във връзка с бяла карта
- Нямам 18 години
Дочуууванееее.
 
Вариант е с годините, ама липсва момента с кефа да ги опсуваш едно хубаво :).
 
Вариант е с годините, ама липсва момента с кефа да ги опсуваш едно хубаво :).
Що бе? Напсуваш ги едно яко и после им казваш, че си на 17 години, примерно. Така, че обаждането ще се запомни много добре. Лошото е, ако имат актуално инфо - а именно кой отговаря на този номер. Тогава няма да мине с годините, но псувните си остават. :)
 
На мен бялата карта днес ми звъняха, което постави въпроса: абе тия откъде ми имат номера?

Много успешна тактика за справяне с такива има малката ми племенница:
Позвъняване - вдигане
Дообъър дееен!
-Добър ден.
Обаждаме се във връзка с бяла карта
- Нямам 18 години
Дочуууванееее.
Купуват от някъде тия листове, което е изключително некоректно.
 
Не знам тия с бялата карта от къде намират инфо, но чужденците предполагам че правят списъци от whois инфото на домейните които регвате, освен ако не е private
 

Горе