GEO ограничение при WordPress - Как ?

Pin2

Active Member
Имам следното питане.
Бих искал да предприема GEO ограничение по IP на посетители на страница.
Видях някои плъгини, като "IP GEO Block", "iQ Block Country" , но не съм се сблъсквал и не знам до каква степен са ефикасни.
Интересува ме следното.
Може ли без плъгин да се сложи рестрикция за даден град или държава? Идеята ми е да не отежнявам сайта, ако трябва да се "добави един код".
Ако сте ползвали даден плъгин и сте с добри впечатления, бихте ли споделили кой и за какво да се внимава при него.

Искам да отбележа, че "отрязване на достъп" до сайта бих искал да стане по Град и евентуално държава.
 
Прекарваш сайта през CloudFlare и правиш Firewall Rule. 5 мин работа и не товариш сайта с излишен код, нито сървъра с GeoIP проверки.
 
. 5 мин работа и не товариш сайта с излиш
Прекарваш сайта през CloudFlare и правиш Firewall Rule. 5 мин работа и не товариш сайта с излишен код, нито сървъра с GeoIP проверки.

Мога ли да помоля за кратко разяснение как точно се случва това за което споменахте? Влияе ли на трафика и Гугъл? Платена услуга ли е?
Благодаря за насоката.
 
1. безплатна услуга от CloudFlare.com
2. Не влияе на трафика от Гугъл, освен ако не се заиграеш много с блокирането и не блокираш самия бот, който да не може да индексира съдържанието на сайта
3. Трудно ще ми е да го обясня накратко, но като за начало е добре да си създадеш един акаунт в https://cloudflare.com/
 
Разгледах и виждам, че опцията е платена. На практика почти всичко, което е нужно за подобен тип защита е платено.

Направих го с директно добавяне на IP мрежи в .htaccess . Това е нещо, което ме устройва, имайки се в предвид, че става дума за безплатно txt конфигуриране :)

IP list на държавите и файла, може да се вземе от тук

Благодаря
 
Последно редактирано:
Разгледах и виждам, че опцията е платена. На практика почти всичко, което е нужно за подобен тип защита е платено.

Направих го с директно добавяне на IP мрежи в .htaccess . Това е нещо, което ме устройва, имайки се в предвид, че става дума за безплатно txt конфигуриране :)

IP list на държавите и файла, може да се вземе от тук

Благодаря
Не знам какво си гледал, но аз го имам безплатно във всеки акаунт, а не е като да ме е целунал Господ. Редовен потребител съм
 
Защото гледаш на грешното място.
 
Screenshot 2020-08-17 at 12.53.13.png

Screenshot 2020-08-17 at 12.53.46.png

Тези две снимки ще те ориентират как да постигнеш ефекта, който търсиш най-лесно и безплатно. Имай предвид, че ако желаеш да правиш блокиране на повече от една геолокация е добре да го правиш в едно правило (Firewall rule), защото броя им е ограничен в безплатната версия. Но това ограничение се заобикаля успешно с малко познания по регулярни изрази (regex)
 

Горе