Giveaways - малко използвани, но много мощни

polux

Member
Здравейте маниаци,

В този пост искам да споделя моя опит с Giveaway.
Не знам колко от вас ги използват, но моят първи опит дава много добри резултати.

Малко разяснения какво представляват тези Giveaway и как можете да спечелите от тях. При Giveaway events разни хора (интернет маркетъри) раздават безплатно инфо-продукти (книги, видеа, репорти, скриптове).
Предполагам знаете защо го правят и каква е схемата - вие влизате в тяхната мейллиста и в замяна те ви дават продукта. Мисля, че е излишно да ви обяснявам въобще схемата... предполагам всички я знаете много добре.
Как печелите от подобно нещо:
1. Ако влезете като потребител получавате продукти безплатно, дори такива които са с PLR и можете да продавате след това или да използвате по познатите ви начини - viral marketing, site building, product creation, list building и т.н.
Извинявам се за английските термини, просто не съм запознат с терминологията на български.
2. Ако влезете като контрибутор печелите като създавате собствен мейллист, а и печелите пари от OTO (one time offers). Т.е. ако имате ваш си продукт или продукт за който имате PLR вие го листвате в даден Giveaway event, от там линка е към вашата opt-in форма. След opt-in формата имате ОТО, от което можете да спечелите пари, ако е направено добре и е качествен продука. Отделно от вашата OTO печелите и от OTO-то на самия event. Т.е. като контрибутор от вас ще се иска да промотирате event-а и да закарате хора. Те ако се възползват от OTO и платят вие вземате % (в повечето случаи 50%) от цената.

Мисля, че ви ясно защото това е много добър начин за разработване на бизнеса - възползвате се от готов трафик, който всички контрибутори генерират към този event.

Ето и моя конкретен резултат от един ден:
Включих се като контрибутор в един event (линк по-долу) и за 1 денонощие резултата е 16 човека в мейллистата и $23,50 комисион от OTO-то на eventa (аз нямах ОТО за този първи ден, но сега сложих).
Ето го моя продукт: http://www.plxwebdev.com/script/automatic_responder_php_script/

Давам моите реф. линкове за event-a в който участвам. Ако ги използвате ми помагате с точки, които ми помагат да се позиционира моя продукт по-напред в списък и съответно да се пласира по-добре:
Линк за потребители: http://grabfor.me/greedygiveaway/
Линк за контрибутори: http://grabfor.me/greedyjv/

Ако не желаете да ползвате моите реф. линкове ето директен линк:
http://greedygiveaway.com

Но все пак, ще се радвам, ако ме подпомогнете... вие нищо не губите от това.
В следващи постове ще понапиша откъде може да вземете продукти, с които да се включите в подобни events. Даже може да ви дам такива, за които имам PLR. Малко уточнение - някой от eventite искат от вас оригинален ваш си продукт, но такъв много лесно може да направите за час-два. Ако не знаете как питайте и ще обясня. И още едно уточнение - ако се включите като контрибутор както казах по-горе се иска от вас да промотирате event-а. Ако не закарате хора в рамките на определен период (обикновено 2 дена) вашия продукт отпада от списъка. Лесно е да закарате трафик... все пак там се раздават безплатно продукти. Но дори и да отпаднете 2 дена пак са си нещо както можете да забележите от моите резултати.
За opt-in форма както повечето знаете трябва да ползвате autoresponder (Aweber, GetResponse). Ако нямате такъв акаунт и не ви се дават пари ($20/месец) свиркайте и ще ви дам моя autoresponder скрипт. Не е толкова добър като споменатите услуги, но е достатъчно добър да върши същата работа. Аз засега ползвам GetResponse, но скоро ще мина на моя след като го подобря малко.

Много мога да говоря по темата, но засега ще се въздържа с вече написаното, за да не ви отегчавам... някой ако има въпроси може да пита... а аз следващите дни ще пиша още по темата, ако има интерес.
Ще поствам и всички текущи giveaways както и моте резултати. Този месец има 10-тина такива, но аз се включвам в най-оборотните 4-5.
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Страхотна оферта Polux!
Разбира се че всеки трябва да се записва през твой реф.!
Имаш ли някакво How to или книжка по тематиката с този вид бизнес?
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Нямам How to или книга. Всъщност вчера попаднах случайно на този giveaway като потребител. Но после осъзнах, че мога да се възползвам от трафика наготово. Погледнах Alexa ранга и осъзнах, че подобни сйтове по време на event-а имат голям скок в трафика. Обяснимо е защото там много от добрите макетъри с готови мейллисти пускат продукти и съобщават на абонатите (subscribers) си за eventa. Всъщност така и май попаднах там... от мейллистата на Jason Dinner.
Сега говоря за опцията на контрибутор, защото там е по-интересното, а и като юзер е ясно (opt-in и download :).
Значи прегледах 15-тина eventa и общо взето схемата за ползване е следната:
1. Всеки event се пуска за ограничено време и повечето са около някой празник (сега следват Father day, Mothers day, Memorial day и т.н.). Времето за което върви е от 2 седмици до месец... само едно изключение видях където евента е за няколко месеца.
2. За да влезете като контрибутор има 2 начина
2.1. преди самия event на сайта се зарежда opt-in форма за контрибутори.
2.2. ако е след стартирането на event-a на сайта вече си върви opt-in формата за потребители. В този случай можете да влезете или през реф. линка на друг контрибутор или като се регнете като юзер и вече вътре след логин пускате support ticket към организаторите на eventa с въпрос как може да се включите като контрибутор. Аз и за двата посочени влязох така след като вече са стартирали, но колкото по-рано се включите толкова по-добре.
3. Защо е по-добре по-рано:
3.1. Отначало докато са млко включилите се контрибутори вашия продукт е на по-голям показ (по-малко "конкуренция").
3.2. Повече време сте в играта.
3.3. Отрано насочвате трафик и за всеки закаран човек печелите точки с които продукта ви излиза по-напред и се сваля повече, а отделно от това върви състезание (с например 5 награди като 1-ва награда е например $500) за най-много закарани хора, но там е малко трдуно да успеете, защото както казах има хора с големи мейллисти. Е ако имате и вие такава - борба. :)
4. Upgrade - след opt-in като контрибутор има една ОТО с опция за upgrade. В повечето случаи това ви дава точки, опция да добавите повече продукти (в повечето случаи 3) и при някой events ви дават опция да качите свои ОТО, които се въртят (с тези на другите ъпгрейднали контрибутори) при opt-in на потребители и ако направите продажба делите печалбата с организатора и човека, който е закарал потребителя закупил вашия продукт. Плащането се прави на организатора, който накрая на event-a дава всеки дължимото.
5. Точките - за да остане на показ продукта ви трябва да направите определен брой точки за определен период от време. Например за единия event искат 10 точки в рамките на 2 дена, за да ви задържат продукта в списъка. Дават се 2 точки на закаран потребител или контрибутор. Т.е. с 5 закарани потребителя в рамките на 2 дена сте готови. Но наистина е лесно да се закарат хора. Аз в размките на 1 ден направих по 10 рефералс за 2-та евента. И то само от иначе супер безполезния traffic exchange.
6. Продукта - по принцип искат от вас оригинален продукт, ваш си и то най-добре да е ориентиран към интернет маркетинга, защото повечето events са с такава тематика. Ето например как можете лесно да си направите такъв продукт. Може да ви отнеме 2-3 часа, но мисля, че си заслужава защото после този продукт можете да си го ползвате цяла година и да се включите във всички events, а и можете да си го ползвате и по други линии. Значи - вземате 2-3 продукта (PDF книги) на тема интернет маркетинг (трафик, СЕО, twitter, видео маркетинг, social marketing и т.н. - каквото си харесате и където сте силен) с PLR (private label right). За начинаещите - PLR ви дава право да преправите продукта и да го продавате като собствен продукт. Така... от тези 2-3 продукта компилирате 1 doc дайл на принципа copy-paste-modify. Конвертирате doc-a в PDF (за програмки които вършат тази работа питайте google). Аз лично ползвам "Abby PDF Creator". Правите си обложка на книгата във Photoshop като грабватя някоя хубава качествена снимка от google images и мятате отгоре някакво заглави и други текстчета. Ако знаете как да направите тази обложка да изглежда като кутия или книга го правите, ако не - може и так да си остане плоско 2D изображение.
7. Op-in формата - правите си една страничка с обяснение колко е добър продукта ви и естествено слагате обложката и Opt-in формата (кода взет от autorespondera който ползвате). За по-лесна направа на тази страничка (squeeze page) можете да преправите такава от някой друг подобен продукт.
8. След оптин формата слагате съобщение, че трябва да потвърдят заявката си като кликнат линка изпратен от autoresponder-а и под съобщението си пускате OTO (one-time-offer). За OTO позлвате директно някой продукт (дори по-добре пакет продукти), който сте закупили с MRR или PLR права. Естествено според правата които имате давате максималното ниво за resell (RR, MRR, PLR, Giveaway).
От тези продукти си имате готови saleslaters, които си използвате за вашата ОТО.

Има и други варианти да се направи ОТО с последващ downsell, но това е цяла друга тема. :)

Така че какво печелите:
1. Правите мейллиста, която после монетизирате по познатите начини. :)
2. Евентуално правите пари от OTO-то на eventa. За целта трябва да закарате естествено таргетиран трафик. Не говоря за ваше ОТО, ако сте ъпгрейднат контрибутор а за ОТО-то на организатора или на другите (ъпгрейднати) контрибутори.
3. Ако сте ъпгрейднал потребител правите (евентуално) пари от вашето ОТО, което се върти в евента.
4. Правите пари от вашата лична ОТО, която е на вашия си сайт (след opt-in на посетителя).
5. Правите viral marketing - това е пожелание - давате giveaway права за вашия продукт като вътре в самия продукт сте вкарали връзки, изгодни за вас (афф. линкс, връзки към вашия сайт, към Opt-in страницата ви и т.н. - хиляди варианти).

Дано не ви стряска процеса... изглежда дълъг, но на практика не е толкова сложно... ако имате малко опит можете да си направите продукта за 3-4 часа и това ще са най-големите ви усилия. Но да наблегна, че са и най-важните. Колкото по-добър е продукта (и обложката) ви толкова повече subscribers ще хванете и съответно ОТО продажби.

Моите резултати за 2 дена от 2 ивента при труд около 2-3 часа да си направя optin и ОТО (имах продукта готов отпреди):
40 нови абонати в мейллистата ми и $40 от ОТО (1 продажба от ОТО на ивента и 1 от моята лична ОТО на сайта).
Има вероятност ефекта да е още по-добър... не съм преглеждал analytics да видя дали посетителите ми на оптин формата после не са прескочили в основния ми сайт (в основния сайт имам една продажба за $15, която не знам дали е от този трафик).
НО... НАБЛЯГАМ на това - всичкия ви труд е еднократен - да си направите продукта и 2-те странички (оптин и ОТО). След това си ги ползвате многократно. Естествено ако ви се занимава допълнително си експериментирате и си подобрявате целия процес... например пускате на ротация различни ОТО и гледате коя най-добре конвертира, подобрявате продукта и т.н.
Има и още малко труд де - да закарате трафик, но това не е задължително. Т.е. дори и да останете 2-та дена (+дните преди стартиране на ивента) пак си има далавера. :)
Май написах цяла статия... спирам... ще отговарям, ако има въпроси, така че питайте... :)
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Темата е готина и интригуваща....малко се обърках след толкова информация...
Къде трябва да е тази opt-in форма за контрибутори..как мога да разледам продуктите....кога стартирава евентите?

Браво,Пулукс!
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

След доста четене и препрочитане доста неща се изясниха, но все пак имам няколко въпроса:
Как се промотира ОТО-то в случай,че нямаме свое...как следиш майл листата си?

Благодаря предварително за отговорите :)
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

хайде бре хора....пишете-толковва интересна тема и с такава ниска активност :(
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Радвам се, че все пак някой прояви интерес... :)
Извинявам се за забавените отговори, ама съм претоварен с работа...
Athanatos... отговарям:
Опт-ин форма за контрибутори нямаш. Имаш опт-ин форма за енд-юзери, които искат да свалят твоя продукт.
Продуктите ги разглеждаш след като влезеш в евента (обикновено има линк "get gifts"), т.е. даваш мейл и име, потвърждаваш линк в получен имейл и влизаш. Препоръчвам да си направиш отделен мейл, който да ползваш само за giveaways щото така влизаш в мейллисти и започват да ти разпращат разни промоции. А ти не искаш да се мешат толкова много съобщения с твоите си мейл комуникации.
ОТО не се промотира. Ако нямаш ОТО просто пращаш трафик към сайта на eventa. Там след опт-ин на човека който си закарал му се показва (на произволен принцип) някое от ОТО-тата на контрибуторите. Ако той се възползва от ОТО-то ти си вземаш %.

Но аз силно препоръчвам да си имаш твое си ОТО, което показваш след като влязат в мейллистата ти.

Не разбрах въпроса за следенето на мейллистата? Но предполагам отговора е, че ползвам getresponse.com.

Наистина се учудвам, че няма интерес към темата... предполагам хората тук изкарват много повече пари от тези които споменах. :)
На мен дотук резултата ми е $67 и 119 човека в мейллиста. Това е пак казвам за няколко часа труд и нищо повече. Дори не се занимавам да опримизирам процеса, защото нямам време, но ако се отдели още малко време предполагам резултатите могат да са и много по-добри.
Ако някой има интерес за списък от events да пише. Аз се включвам сега в около 12, които стартирват този месец или вече са активни.

Още един трик да спомена - това че давате продукт безплатно не значи че единствената далавера е да направите мейллиста и малко пари. Възползвайте се че раздавате съдържание за да му сложите малко афилиейт линкс в него (ако пишете книга). Аз например сложих един линк "powered by [software name]" във футъра на скрипта, който раздавам. Някой хора вече са го инсталирали и от този линк имам 4-5 посещения на сайта, които се предполагат че ще станат доста повече когато всички инсталират скрипта, а и ако google индексира този линк.... ами сещате се това е безплатен линкбилдинг (one way links).
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Всъщност, ако поне 10 човека проявят интерес и го заявят тук ще направя едно видео (screencast с Camtasia), в което да покажа всичко стъпка по стъпка.
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Всъщност, ако поне 10 човека проявят интерес и го заявят тук ще направя едно видео (screencast с Camtasia), в което да покажа всичко стъпка по стъпка.

Това, че хората не пишат, не означава, че не проявяват интерес към темата.
Аз лично проявих интереса си като използвах системата за оценяване и оцених темата с максимална оценка. Тъй като това няма как да се види, сега заявявам интереса си още по-явно - т.е. с писане.

Радвам се, че има хора, които споделят опит и методи, това е основната цел на форума (или поне е била такава в началото).

Брой ме за 8 човека (2-ма вече са проявили интерес), за да не отварям още акаунти :) (против политиката на форума е)

Поздрави,
Борисов
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Мда, че не пишем не значи че не ни е интересно. Аз лично бих бил много доволен да видя едно видео.
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

Не искам никой да се засяга ама колко от вас, за които темата е много интересна и подкрепяте момчето вече се регистрирахте.
polux щом на теб ти е интересно и ти доставя удоволствие направи видеото без да те интерeсува колко от нас ги интерeсува.
 
От: Giveaways - малко използвани, но много мощни

темичката запада...Полукс-обеща нещо!?
 

Горе