Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Dea

New Member
Някой може ли да ми каже как е възможно:

Купувам 2 домейна -
в Го дади
месец по късно ги няма хора! Няма ги в акаунта ми!
Все още са паркирани в седо! Все още ги има в акаунта ми в седо.
Според who is още са мои и името ми е там, НО ГИ НЯМА в профила ми и най - важното: СПОРЕД ГО GO DADDY СА СВОБОДНИ ЗА ПРОДАН! Без да съм ги пускала там го има на аукцион! Не мога да намеря старите имейли където са ми подвърждавали...... не знам какво да правя. Писах им , ония ми говорят глупости: имате друг акаунт сигурно, забравили сте .....ей такива! Буквално са изчезнали от профила ми, няма данни да съм ги купувала. WTF?

Някой има ли идея какво става и какво да правя?
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Това е проблема, не пазя имейли....много много лош навик. Ве4е ще ми е обеца на ухото. Ще видя дали извлечението по картата ще покаже нещо. Изпратих им скрийншотове на седо и на who is. Ама няма засега файда.
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Провери дали наистина нямаш друг акаунт или само така си мислиш.

След тоновете оплаквания срещу GoDaddy защо продължавате да се занимавате с тях?
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Нямам друг акаунт, да не съм идиот бе хора :) как няма да знам имам ли. Само един е там и винаги е бил един. Баламосват ме и са си ги пуснали за продан. Явно си е измама, 40 лв за домейните ще ги прежаля, но щях да ги продам поне за 800 долара двата. Сега общо са ги пуснали за 900.... и то на аукцион. Тъпото е, че сега още пари ще дам за да прехвърля останалите си домейни си другаде.

А иначе, нямах идея, че има оплаквания срещу тях. Сега чак разбрах.
 
а трябва да ги пазиш мейлите, да не е имало оплакване срещу тях, за нещо по хуиз данните, доколкото чух има нянакви нови правила от нова година (не само в дедито при всички регистратори) (затова задължително праивъси така се избягват хуиз проблемите) - но трябваше да получиш мейл за този проблем ... или да е имало проблеми с плащането и да са ги махнали но пак трябваше да има мейли затова... или някой да ти е влязъл в акаунта и да си ги трансферирал в друг годеди акаунт, но пак имейл комуникацията щеше да покаже такова действие


други са по зле от дедито, аз по не харесвам еном, а доста хостинги точно тях риселват...
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Нямам мейл за проблем. Данните са верни. Ама дори и да е имало какво, могат да ги вземат ей така ли? Тва доста диктаторско. Платил си и после ти взимат. И как пък останалите 5 нямат проблем, пък баш тия дето бяха най - важни имат. Не знам аз направо не мога да повярвам, няма данни да ги е имало изобщо там някога. Нито данни 4е са купувани, нито че са трансферирани, нищо. Мисля, че ги купих с карта, а не с пайпал и ще си проверя извлеченията. Но на тях не пише домейн име, а само сума. Май ще се пие една студена вода, проклети да са завинаги. Само дано успея да си прехвърля другите и слагам прайваси на всичко. Ама на тези не съм защото щях да ги продавам. А то името си ми е на тях, обаче друг ги държи и продава. Дори не са сменили името, това си е вътрешна работа....
 
Те не правят случайни проверки, въпроса е конкуренцията да не те рипортвала

Сигурна ли си пак за втория акаун мого лесно се прави като трънеш да регистрираш

ти в ауциона на дедито ли си ги обявила да не е тръгнал трасфер от там до някава сума е автоматичен аукциона... (не съм продавал само съм купувал)
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Ако имам друг акаунт то аз не знам или поне не съм разбрала ....ако е така как да проверя? Как да проверя като не го знам имаш ли идея? Приемам всякакви идеи. А иначе - аз НЕ съм ги обявяваля в деди. Някой ги е обявил. Аз ги сложих във sedo.com. Там ги обявих и там им преместих DNS - сите, т.е. паркирах ги така да се каже там. Исках да ги махна от там и виждам, че ги няма в дедито. Разбираш ли, в този акаунт ги няма. Няма изобщо такива домейни. Но в седо са и в who is е моето име още. Но нямам достъп ди управлението им, защото ги няма просто в акаунта ми. А за тоя аукцион не знам, според ГО ДЕДИ са си свободни и за продажба, аз там не съм ги слагала.
 
Re: От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

цъкаш за забравена парола от ляво има вертикално меню меню избираш Retrieve my Customer # пише домейна и пробваш някоя от пощите си да съвпадне...

не би трябвало да ги дава свободни за продажба освен ако не е някакъв бъг с номер на транзакция щеше да е много лесно да накараш съпорта да провери...
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Ами аз писах на съпорта, сег атука пробвам имейли. Дето викаш, то така забива някой път, да н есъм пробвала да се регвам и да са станали няколко. Писах доста гневно писмо на съпорта и каквото и да се окаже, факт е 4е не съм ги пускала на аукцион там и за това им пратих скриин шот.
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Имам спомен, че на мен ми се е случвало да ми изтече сесията докато купувам домейн и по тази причина беше ми създало отделен акаунт за домейна... да не би да се е случило нещо подобно?

Варианта, които ти каза по-горе @coolice може да ползваш или просто да се свържеш с поддръжката и да ги помолиш да ти кажат поне на кой акаунт са тези домейни, като предоставиш доказателство, че реално ти си собственика на домейна... Щом все още ти стоят данните от whois на домейна, предостави копие от личната карта с адреса и би трябвало да са по отзивчиви.

Имай предвид, че гневни писма при тях не вървят. Колко хора са ги ругали, но ефект нулев. :)
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

И при мен нещо подобно... Бях регнал някакви 1-2 домейна и влизам един ден да преместя днс-ите и хоп нема нищо :D После след кандарми се оказва, че някак са отишли в друг акаунт, пак мой. Отначало не вервах, ама верно се оказа, че преди цифра години съм регвал там със същият имейл, ей така да има за теста, но тотално зарезан и не съм влизал въобще. Странното в цялата работа е защо са отишли в другият акаунт....
 
Имам хипотеза защо може да става така - включва не синхрноизирана машина от клъстера им към която сте вързани докато пазарувате и последваща синхронизация направена така че нищо да не се губи като данни в случая на Websupport му е намерило първо по стария акаунт (но не искам да се излагам публично с теории за който нямам практически опит) :oops:

А забавното обяснение е защото ползва windows сървъри.... :oops:

Деа провери за втори акаунт и пиши тук
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Наскоро имаше статия за човек прецакан заради Годеди.
Чрез соцаилно инжинерство.

Ами погледнато от другата страна на монетата ти също правиш социален иженеринг. Добавила си в седо и ала бала домейните и сега искаш да ги откраднеш.

Не казвам че е така, но всяка монета има две страни!
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Кви ги говориш бре? В who is e моето име. Добавила съм ги в седо защото там не ми искат пари за да ги листна за продан. Аз не съм толкова закъсала домейни да крада, купувам ги. Нито пък съм интернет факир. И да за съжеление се оказа, че без да знам имам акаунд (направо си се почувствах тъпо)..... просто защото системата им е тегава и след няколко караници ми се намери акаунда, на някъв имейл дето почти не ползвам. Ама по име го изнамериха, НО все още никой не мми дава обяснение защо ГОДЕДИ дава, че са свободни и че ги има на търг. Това чакам да го проверят, но така или иначе поне намерихме домейните, както и разпечатката си от картата (щото и тва им пратих). Монетата може и да има 2 страни, но не и в този случай. Но наистина емного тегаво, изхвърля те системата, спира и явно преди 100 години съм се рагнала с някъв друг имейл и не съм разбрала даже. Та всичко е може би бъг в системата надявам се. Но ми донесоха яки нерви и като гледам по форумите колко ги ругаят хората май с тях няма да се занимавам вече. Аааа и още нещо - да паркираш домейн в седо не можеш ако нямаш достъп до управлението на домейна....да ти кажа.
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Офтопик: за пореден път се убеждавам, че израза "блондинка-учен", звучи също толкова реалистично колкото "дървено желязо". :-/
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Оффтопик - някой хора имат самоирония :p и не се вземат насериозно .... (взимането на подписа насериозно и пасивно агресивно говори за друго от твоя страна)
а дървено желязо с новите нанотехнологии вече вроятно има :)
 
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Но за да защитя честта на блондинките все пак ще кажа : Всеки е гений, но ако съдим рибата по това колко добре изкачва дърво, то тя ще живее с убеждението, че е глупава! - Алберт Айнщайн

Та всяка жаба да си разбира от нейните си работи и когато от другия гьол имат нужда от помощ да помогне, не да злорадства, че току виж паднала и тя в някоя тиня по - нататък по пътя си..... и току виж няма кой да я дръпне. :)
 
Последно редактирано:
От: Go Daddy ИЗМАМА?? Направо съм в шок!

Мисловната дейност не ти е сила, но се вижда, че имаш желание да се упражняваш. Искренно се надявам, в каквито и лайна да нагазя живота ми да не зависи от това, ти да ме спасяваш или вадиш, защото по-добрия избор ще бъде леталния изход от ситуацията.
 

Горе