Google еба*а ли се с мен?

Kirev

Active Member
Значи публикувах си аз статията за моя приятел в блога.
От там статията се публикува във новинарския портал на гр. Хасково.
Има споменат източник. На следващият ден направих проверка и резултата на хасковския портал беше над моя. Съгласих се. Проверявам сега обаче и виждам как линка към статията в моя блог е изчезнал!

Как да си го обясня това?
 
От: Google еба*а ли се с мен?

Нормално е. Дублирано съдържание. Този с по-голям PR печели, а не авторът на статията.
 
От: Google еба*а ли се с мен?

Затова има едно просто правило - копирайте частично материалите си когато ги публикувате някъде другаде като реклама (в соц. мрежи например). Така вашето съдържание е по-пълно и на Гугъл сърце не му дава да ви накаже. Ако трябва да е цял материалът, то давайте право за публикуване поне седмица след публикацията му, за да го види Гугъл преди да го види в сайта с високия ранг. В този случай Гугъл не наказва (поне аз имам такива наблюдения).
 
От: Google еба*а ли се с мен?

Почти в тази връзка искам да попитам следното :
Има ли tool за проверка на дублирани картинки, снимки,графики...?
Примерно правя си сайт, в който всички картинки са правени от мен,
а някой ги копира и си прави същия сайт или си ги слага в друг готов сайт.
Съвети по въпроса някакви, като забрана с десен бутон не е приемлив вариант в случая.
/Картинките могат да се копират от потребители, но не и да се слагат в други сайтове като контент./
Извинявам се на автора на темата, че си поствам въпроса тук и ако се е подразних ще си едитна поста.
Всъщност темата е за кражба на съдържание и как се приема това от Google и е любопитно да поумуваме върху това:)
 
От: Google еба*а ли се с мен?

Няма какво да се дразня. Нека обсъдим как процедира, за да знаем как да подхождаме. Но по тази логика гигантите могат да стъпкват всички останали, понеже са по-стари и с по-голям PR. Еми... "мама каза да не си играя вече с Гуугъл".
Много кофти процедира наистина.
 
От: Google еба*а ли се с мен?

Няма какво да се дразня. Нека обсъдим как процедира, за да знаем как да подхождаме. Но по тази логика гигантите могат да стъпкват всички останали, понеже са по-стари и с по-голям PR. Еми... "мама каза да не си играя вече с Гуугъл".
Много кофти процедира наистина.
Да ти кажа направо се замислям дали има смисъл човек да се напъва да създава уникално съдържание, като може да си го копне от друг сайт / който е по-долу в серпа/, да си купи още малко линкчета за бетониране в серпа и да си свирка.
Гадно, но май натам отиват нещата.
Между другото по мои наблюдения в почти всички сфери най-отгоре в серпа не са най-хубавите или най-оригиналните или най-полезните сайтове, което важи не само за бг сайтовете, а по принцип.Жалко.
 

Горе