Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

happyslacker

New Member
Тези неща ги забелязах отскоро в Blogger:

Явно имат намаление на издателите - конкуренцията разпространява из Интернет страховити истории за това как Google банва акаунти ("без причина"), в резултат на което издателите са наплашени и избягват ползването на AdSense... Възможно е и Google да са прекалили с изпращането на предупредителни (заплашителни) е-писма на прегрешили издатели :)

Последно редактирано:

adi

Well-Known Member
От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

и аз скоро забелязах че го има това не знам от кога е но май всеки ще използва максимално собствените си ресурси заради прословутата криза

Последно редактирано:

alergodil

Active Member

Според мен не е само заради кризата.Цената на клик в Адсенс падна толкова много,че предполагам много сайтове търсят вече друг вид монетизация.

Synthetic

Active Member

Т'ва е ... Монополиста винаги мачка ! ... Ако ги хвана за тънките вратленца тия ирландски копелета дето са измислили Google ahh .... ;)

ppktechno

Member

Е, реклама е силно казано... Ясно е, че няма по-печелива PPC програма от тяхната. Това, което е правят е опит да монетизират Blogger.com . М/у другото, въжможно е някаква част от печалбата от адсенс да отива директно за Блогър - ако сте забелязали, когато поставите код от адсенс в блогър, в него винаги се добавя още един ред.

SSH_ON

New Member
Re: От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

М/у другото, въжможно е някаква част от печалбата от адсенс да отива директно за Блогър...
Google са собственици на Блогър :wink:

По този начин се опитват да привлекат нови AdSense Publishers. Интересно дали техния брой е намалял, след като с времето AdSense започна да плаща все по-малко и по-малко на клик. В момента ситуацията е абсолютно трагична, толкова ниско платени кликове никога не е имало.

alergodil каза:
Цената на клик в Адсенс падна толкова много,че предполагам много сайтове търсят вече друг вид монетизация.
Дано да си прав, защото AdSense не са ми симпатични. Особено съпорта им, който всъщност не съществува...

ppktechno

Member
От: Re: От: Google започна по-агресивна реклама на AdSense :)

Google са собственици на Блогър :wink:
Знам, че гугъл са собственици на блогър... Това, което се опитвах да кажа е, че вероятно от Блогър директно прибират част от печалбата ви от адсенс - един вид си плащате хостинга без дори да знаете. Тук е обяснено:
Код:
http://www.mydigitallife.info/2007/09/20/google_ad_host-host-id-in-google-adsense-ad-unit-code-and-revenue-sharing/

vitko5

New Member

Ами според мен Условията в гоогле са по затегнати от преди 2-3 години.
За да приемат участници в платформата си сега става с доста трудно. Трябва да се отговаря на редица фактори.
А относно това за блогър мисля, че е голям + на гоогле все пак има над 1 000 000 блогър сайтчета.

happyslacker

New Member

Добре, че има и други алтернативи за печелене на пари ;)

naim

New Member

Просто искам да направя 10 мнения

Sobieski

Well-Known Member

Нищо чудно да си присвояват някой долар дори и да не е от блоггър а може би
искат повече тези блогове да се ползват за адсенсе затова им се дава бонус в
класирането повече посещения повече и за тях. А е пълно със акаунти с по 50-60 блога и нито един адсенсе

Blinky

Owner
Просто искам да направя 10 мнения
Бате, за 10-те линка си умрял. Ида да чакаме изненади от теб? :) Спокойно, ще ги стигнеш така или иначе. Важното е да са качествени, за да може и трафик да завържеш. Всеки ще иска да ти види сайта, ако си се изказал добре. ;) Нарича се Горила маркетинг. ;) Имахме един такъв екземпляр тук и го правеше доста успешно. Ако старите кучета се сещат за кого говоря ;)

Та, кротко и спокойно и ще видиш, че от тук взимането на линк не е толкова важно, колкото взимането на знания.;) Успехи и приятен престой тук ;)

Горе