Google обвинени в кражба на пари от Publishers

monefff

Well-Known Member
Най-накрая.. Най-накраяяяяяяя
http://www.webpronews.com/google-accused-of-stealing-money-from-adsense-publishers-2014-04#respond

Ако има колективно дело аз съм супер ЗА да участваме да ги съдим..(ако ги осъдят в това, което са правили)

Не може да си играят с живота на хората тези пичове..

П.С. няма да е лошо, ако някой иска да преведе статията..
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Най-доброто решение е да не използваш адсенсе. Със съдене на такъв гигант до никъде няма да се стигне.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Най-доброто решение е да не използваш адсенсе. Със съдене на такъв гигант до никъде няма да се стигне.

Щом да не се ползва, коя алтернатива е по-добра? Аз лично от подобни системи не съм виждал да плащат като тях, а съм ползвал огромен брои. Преди месец adcash плащаха много повече, но плащаха на импресии. Сега вече крадат жестоко от нас и даже не отчитат импресиите както трябва, а рекламите си излизат винаги :)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Да, сега ще видиш гугалолюбците като те нападнат: Те са частна компания могат да си правят квото си искат, вие сте си виновни за всичко те нямат вина..... Само чакай, добре, че са празници и повечето ги няма....
Най-накрая.. Най-накраяяяяяяя
http://www.webpronews.com/google-accused-of-stealing-money-from-adsense-publishers-2014-04#respond

Ако има колективно дело аз съм супер ЗА да участваме да ги съдим..(ако ги осъдят в това, което са правили)

Не може да си играят с живота на хората тези пичове..

П.С. няма да е лошо, ако някой иска да преведе статията..
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Щом да не се ползва, коя алтернатива е по-добра? Аз лично от подобни системи не съм виждал да плащат като тях, а съм ползвал огромен брои. Преди месец adcash плащаха много повече, но плащаха на импресии. Сега вече крадат жестоко от нас и даже не отчитат импресиите както трябва, а рекламите си излизат винаги :)

Аз лично продавам продукти, винаги съм мислил че е по-печелившо и за мен лично така и стана. Знам, обаче че за някои сайтове това не е вариант, както бях пуснал тема "Как бихте монтезирали 100 000 уникални посетители." Това беше за сайт с нетаргетиран трафик, реално не знам какъв продукт да им пусна, при такъв вариант реално остава само адсенсе за да се печели добра сума.

Така, че трябва да се измисли как да се печели от сайта, без да си зависим от адсенсе. Реално дори да няма опасност да те баннат ако спазваш всичките им правила, все пак не са добър вариант, тъй като имат доста тъпи правила. Плюс това от един хубав афилиейт сайт може да печелиш 100 пъти повече според мен.

Уни-уеб, не са ли частна компания, нямат ли си правила (които почти никой не чете), които да спазваш като пускаш техни реклами, нямат ли право да ти баннат акаунта? Те вина си нямат, вина имат хората, които им се доверяват. Трябва да си наясно, че не си на сигурно при тях.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Ако всичко, което казва пича е вярно, говорим за чиста кражба. Трудно обаче ще се докаже нещо подобно. Той говори за баннати акаунти точно преди плащане, с баланс над 5к долара, които реално не са нарушавали правилата им. Сигурен съм, че някъде в споразумението, което се сключва с google, има точка, която им позволява да те изритат от адсенс, без реално да си се провинил.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Никаква конспирация не е това - 100% истина. Август месец миналата година ни минаха по същата схема, бан на десетки акаунти с над 5000 долара. Мен ме изплющяха с над 6000 евро, а друг колега от форума с повече. На една и съща дата в един и същи час, 3 дена преди датата на плащане. Като се разрових тогава, установих, че баннатите са стотици... Това, което аз подозирах тогава, 100% се покрива от написаното в статията. Don't be evil ама някой друг път... Баш са си evil ама айде... Малко ми напомнят на максимата на Сталин - Като умре един е трагедия, като умрат милиони е статистика:)

Значи, мога да препоръчам на тези, които все още се занимават с адсенс да си държат акаунтите в ниското - до 1000 евро максимум. Щото тея явно няма да се посвенят да ти ги откраднат, ако са повече.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Дори и да са крали , няма кой да ги осъди. Парите определят законите и правилата.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Много ясно, че никой няма да ги осъди. Те така са им написани правилата, че няма сайт, който да отговоря на всичките им глупости едновременно.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Много ясно, че никой няма да ги осъди. Те така са им написани правилата, че няма сайт, който да отговоря на всичките им глупости едновременно.
Еми така правят големите. Те имат всички права , а останалите само задължения.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

То големия им проблем може да дойде от това, че си насъбраха достатъчен брой врагове в лицето на уебмастърите и оптимизаторите. Удариха и двете групи яко, то не знам остана ли някой незасегнат... Сигурен съм, че рано или късно ще платят за извръщанията, които натвориха.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Според мен, не е баш да няма, кой да ги осъди, защото, ако се заведе колективно дело със 100 човека примерно, които са изгоряли, мислите ли, че няма да има тежест в съда а?
Кво като имат някви измислени правила, тва са нанесени морални и психически щети, да не говорим финансовите такива..

Представете си, да сте изтеглили кредит да си разрастнете компанията, защото ви върви добре от адсенса и изведнъж безпричинно ви банват с парите вътре за 2 месеца, и тва да са ви парите за вноските по кредита(примерно), тва може да те бутне ДОСТА психологически..

Не може да си правят, каквото си поискат.. и да си играят на Бог..
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Когато осъдят Гоогле , всички тук ще сме милионери. В многото правила си пише - не спазваш ли правилата си аут. Както да го въртиш и сучеш всеки нарушава тези правила по един или друг начин така че .... няма съд който да осъди в полза на справедливостта.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Не, само това те по принцип си играят на БОГ. За всичко си прав иначе, могат да сринат човешки живот, и могат да го накарат да стигне до ръба.
Според мен, не е баш да няма, кой да ги осъди, защото, ако се заведе колективно дело със 100 човека примерно, които са изгоряли, мислите ли, че няма да има тежест в съда а?
Кво като имат някви измислени правила, тва са нанесени морални и психически щети, да не говорим финансовите такива..

Представете си, да сте изтеглили кредит да си разрастнете компанията, защото ви върви добре от адсенса и изведнъж безпричинно ви банват с парите вътре за 2 месеца, и тва да са ви парите за вноските по кредита(примерно), тва може да те бутне ДОСТА психологически..

Не може да си правят, каквото си поискат.. и да си играят на Бог..
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Гугъл са ги осъдъли хиляди хора и ще продължават да ги съдят. Това е компания, която плаща хиляди глоби, но печели милиарди и не ги бърка. Разбира се, за да ги осъдиш трябва да имаш железни нерви, стабилен адвокат и много време на разположение, но в никакъв случай не е невъзможно.

Въпроса е дали целта оправдава средствата. Със сигурност Гугъл злоупотребява с власт, но няма друга компания, която да е толкова надеждна в очите на хората. Какво да се прави it's all about the money е казал Бенджамин Франклин :)
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

И как точно са ги осъдили , че ми е много интересно ? Можеш ли да осъдиш някого , след като ти трябва да се съобразяваш с правилата измислени от него ?
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Не говоря конкретно за адсенс, а за други злоупотреби. Само напиши в която и да е търсачка "съдебни дела срещу Гугъл" и ще видиш какво става
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

Е аз говорих за адсенс , защото там те колят и бесят и никой няма право на глас.
 
От: Google обвинени в кражба на пари от Publishers

И мен ме баннаха като ми наближи плащането. Е, сумата беше минималната - тоест много далеч от 5-те хиляди - > заради съдържанието... което беше ?!? от YOUTUBE!!!

Защо не ме баннаха на вторият-третия ден, а няколко дни преди да достигна лимита? Може би тия техните глупости не се отнасят само за публишърите с големи печалби...

P.S.: Да си говорим реално... Google-яците няма как да имат конкуренция (що се отнася до рекламната им мрежа), просто защото предлагат най-добрите условия за рекламодателите - таргетирани юзъри, ала-бала....

А това могат да си го позволят, защото са сложили ръка навсякъде - имат търсачка, браузър, сайт за видеосподеляне, мобилна операционна система, един куп приложения, имейли, гугъл докс, социална мрежа, гугъл мапс и какви ли още не неща. Това им позволява да събират повече информация, отколкото всяка друга компания и да я използват "за подобряване на услугите" (както казват) и най-вече за максимизиране на техните печалби. Доказателство е глупавити БИСКВИТИ, които се мъчат да набутват насила. Като не става по желание, с досада се постига... - > залагат на това.

Сега се опитват да си набутат и шибаните очила (извинявам се за израза) /които никак не одобрявам - дано не успеят да си ги пробутат/, явно за да гледат и когато хората ходят в кенефа какво излиза (пак се извинявам за грубия израз), за да могат още повече данни да събират за тях!!! :oops::oops:

Та... докато не се появи друг гигант, който да измисли нещо по-умно или да има достъп до толкова данни, колкото гугле... няма как да има алтерантива за сЪжЪ.
 

Горе