Google пак танцува салса?

cross

Well-Known Member
Защо пък салса?! И аз не знам... всеки случая търсачката се побърква отново този месец. В последните 24 часа резултатите ту се подобряват, ту спадат до незнайни падини. Интересно ми е какво да правя в ситуации като тази:

Разглеждаме ключова дума "копирайтър" и наръчника ми "Как се става копирайтър".
Резултати от търсенето в последните 24 часа:
- Вчера, 17:00 - 1 страница, резултат номер 3 ( десктоп устройства)
- Днес ,10:30 часа - 4 страница, резултат номер 5
- Днес, 19:30 - резултат 9, първа страница

Чудя се дали да направя някои 2.0 профили и подобни, социални сигнали и подобни? Или май е най-добре да изчакам търсачката да се успокои?


Благодаря за експертното мнение на всички колеги. :)
 
Какво става, провали ли се като seo майстор? Какви първи страници сънуваш, че и трета позиция на 1-ва страница? Сайта ти го няма в първите 4 страници... да не говорим колко е по-назад.
 
При мен и на 4-та страница го няма... cross - не търсиш както трябва. Или може би целта на темата беше да вземеш линковете? ;)
 
Няма никакви танци, просто не умееш да търсиш. Мечтаеш сайта ти да стигне първа страница, но си далеч от това, и отново ни представяш мечтите си за реалност. Сайта ти вероятно го няма сред първите десетина страници... аз търсих до 4-та страница и не го видях, по-назад няма смисъл да гледам.

Иначе питаш как се справяме? С работа. Направи сайта си качествен и позицията ще се смени - тогава другите ще те питат как се справяш.
 
Няма никакви танци, просто не умееш да търсиш. Мечтаеш сайта ти да стигне първа страница, но си далеч от това, и отново ни представяш мечтите си за реалност. Сайта ти вероятно го няма сред първите десетина страници... аз търсих до 4-та страница и не го видях, по-назад няма смисъл да гледам.

Иначе питаш как се справяме? С работа. Направи сайта си качествен и позицията ще се смени - тогава другите ще те питат как се справяш.
Аз ще се заема сериозно в най-скоро време с оптимизация, интересно ми беше да видя Вашето мнение, а не да получа акъл от човек като теб...нищо лично, просто не одобрявам подобен тип начин на работа.
 
нищо лично, просто не одобрявам подобен тип начин на работа.

Реакцията ми е за това, че винаги се представяш и си мислиш, че си най-добрия, и не приемаш критиката на другите, а се оправдаваш, с което понякога и се заяждам, но и давам съвети, които също подминаваш. Сега просто не търсиш правилно и за това се получава това разминаване. Търси при чист браузер или намери друг начин и ще получиш нашите резултати: сайта ти най-вероятно е на 4-5-6 страница в момента. Как да го подобриш питаш - с работа. Повече няма да пиша, че ще ти посоча конкретни грешки, които пак ще помислиш за заяждане.
 
Последно редактирано:
ако е сайтът в подписа ти с този тайтъл какво очакваш да стане :)
ако искаш да се класираш с думата "начало" то е друг въпрос....
За какво ти е тази ключова дума " как се става копирайтър" , каква ползва имаш от нея , какви клиенти може да доведеш с нея ?
 
Последно редактирано:
По ключова фраза "копирайтър" сайтът е на 4 страница, предпоследна позиция. Другата фраза няма търсене или съвсем, съвсем минимално, няма смисъл да я гониш. Търси по фрази през инкогнито прозорец, ако си кликвал 20 пъти на сайта ти от твоя профил и търсенето, Гугъл ти го качва на челни позиции, но само ти го виждаш така, не и останалите хора.

Спешно трябва да си оправиш тайтъла на началната страница, да си сложиш Favicon на сайта, нямаш h1 на началната страница (сложи го в логото например), опиши си контактите с Микродата за контакти, ако не си локален бизнес, препоръчвам ContactPoint ot Schema.org. Open Graph на блог трябва да ти е различен от Website, Article, да кажем.

Тези неща като цяло важат за почти всеки сайт, но при теб липсват и е хубаво, ако ще му правиш SEO, да ги спазваш.

Поздрави!
 
ако търся някой да ми пише статии не бих писал в търсачката копирайтър, а по скоро нещо от типа на - писане на статии, написване ...

за какво ти е точно копирайтър да оптимизираш
 
- Вчера, 17:00 - 1 страница, резултат номер 3 ( десктоп устройства)

На твойто устройство вкъщи in particular :D А на бас, че ако минеш в инкогнито моуд няма да си на първа страница :)
Още една каруца хлаб като изядеш и като изчетеш един вагон книги, може и да почнат да ти се получват нещата. В момента си "Лунен Патрул - Начинаещи напред!"
 
то затова се прави анализ на ключовите думи, може да се пусне и адуордс, да се провери какво е действителното търсене на ключовата дума , каква е конверсията и т.н. и т.н.
В момента и подсказките на Гугъл се ръководят от търсенето и те могат да ти помогнат.
А и адуордс ще ти изплюе и той много ключови думи.

Успех !
 
за какво ти е точно копирайтър да оптимизираш
Щото е по-гъзарско.

Да не отварям тема за гошовите дивотии напоследък:

гниене на сено.jpg
 

Горе