Google полудя отново

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Много наказания заваляха напоследък, доста хора се оплакват от Unnatural link наказания и то за пример са дадени съвсем нормални блог постове с уникално съдържание и 1 линк вътре.

Google тотално искат да убият SEO-то :twisted:

Наказват вече за най-дребните неща. Така, че внимавайте хора :)

Някакви наблюдения вие да споделите ?
 
От: Google полудя отново

Как ви се струва наказание и за пример дадено Youtube видео с линк в описанието :D
 
От: Google полудя отново

Нападнали са и частните мрежи и мрежи като SAPE. Някой със SAPE да сподели ?
 
От: Google полудя отново

Изгърмях с 2 сайта аз, единия нов другия на 2 години без правено сео само със социални линкове ...
 
От: Google полудя отново

Ама писмо имаш ли? Или само спад в ранкинга?

Изгърмях с 2 сайта аз, единия нов другия на 2 години без правено сео само със социални линкове ...
 
От: Google полудя отново

Това, което гугъл прави със ранкинга противоречи на това, което се казва, че прави и наказва. :evil:

Добре, че не слушам Мат Кътс и други екземпляри подобни дето дават "добронамерени съвети". Ако искате да НЕ изгърмите с вашите сайтове



!НЕ СЛУШАЙТЕ СЪВЕТИТЕ НА МАТ КЪТС!
 
Някакви наблюдения вие да споделите ?
Наблюдавам го в някои ниши, отпадат сайтове с много "добре" направени линк блдинг стратегии. И това му го обяснявах на едни френд, който купуваше на килограм и беше много гоуем по първите места. Но за да си кажа, често това е за определени ниши. В други не съм виждал такъв ъпдейт. Абе така ще го кажа, в по-големите е факт, в малките предстои. :)
 
От: Re: Google полудя отново

Наблюдавам го в някои ниши, отпадат сайтове с много "добре" направени линк блдинг стратегии. И това му го обяснявах на едни френд, който купуваше на килограм и беше много гоуем по първите места. Но за да си кажа, често това е за определени ниши. В други не съм виждал такъв ъпдейт. Абе така ще го кажа, в по-големите е факт, в малките предстои. :)

Аз наблюдавам един мой зарязан сайт, на който нищо ама нищо не му е правено. Агрегаторче за оферти - гледам,че се е качил по 1 ключова дума, което е доста странно. Или много добре съм направила онпейдж, или гугъл си върти далавери, с които не сме запознати. :D
 
От: Google полудя отново

Браян гърмят сайтове с не натурални линкове - Но за разлика от преди ти го пишат в ГУМТ - И си те връщат там където си бил преди да налееш линковете за да се избегне черното сео - А за един или няколко линка от Ютуб никой няма да те закача - обикновено става въпрос за линкове на килограм
 
в туситическата ниша ги ошляпа поне което следя за къщи за гости само бгваканция е останала а се бяха наредили всички портали

за регионалните думички още си седят...
 
От: Google полудя отново

Мат Кътс отдавна не го слушам, постоянно плямпа кое е добре, кое не е. Накрая се оказва точно обратното.
 
От: Google полудя отново

Браян гърмят сайтове с не натурални линкове - Но за разлика от преди ти го пишат в ГУМТ - И си те връщат там където си бил преди да налееш линковете за да се избегне черното сео - А за един или няколко линка от Ютуб никой няма да те закача - обикновено става въпрос за линкове на килограм
 
От: Google полудя отново

Гърмят сайтове поради човешкият фактор, всичките изсмукани правила уж поради тяхното спазване и не-спазване са една огромна пясъчна буря в очите на слепците. Не знам защо някои тук се правят на пръднали в рейса...най-вероятно имат някаква файда от това ...
 
От: Google полудя отново

Браян гърмят сайтове с не натурални линкове - Но за разлика от преди ти го пишат в ГУМТ - И си те връщат там където си бил преди да налееш линковете за да се избегне черното сео - А за един или няколко линка от Ютуб никой няма да те закача - обикновено става въпрос за линкове на килограм

Е то си е съвсем логично да гърмят. То си пише ТЕМАТИЧНИ и натурални, а вече "оптимизаторите", ако не се съобразяват - не бива да обвиняват гуглето.

Между другото забелязвам някои неща, които не се споменават, но ще изчакам още малко преди да вадя заключенията... 8)
 
От: Google полудя отново

Ама писмо имаш ли? Или само спад в ранкинга?

Нямам нищо, просто спад с 1000% на трафика, за тва вече да ми ядат ........ гугъл теглих им майните и от няколко месеца си наливам парите в директна реклама, квото искат да показват в серпа си, дори се замислям да сложа по един но индек и аз да ги отрежа.
 
От: Google полудя отново

От известно време наблюдавам рязък спад в позициите на един мой сайт на здравна тематика. По основни ключови думи се скапа, а всички линкове са му натурални и доста от тях са много качествени. С учудване видях, че има някакъв индивид, който е копирал всичките ми статии в поне 10 сайта. Всичките му сайтове изглеждат по един и същ начин. А най-интересното е, че под всяка статия пише, че е публикувана от мен. Явно смятат моите статии за дублирано съдържание, а са публикувани с поне 2 до 4 месеца преди да ги копират.
Е това какво е според вас?
 

Горе