Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

mid

Active Member
Преди малко влезнах в google docs и видях това съобщение, реших да Ви споделя.
Тези които използвате google, най-добре го прочетете преди да продължите да го използвате!
Линк към описанието!
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Чудя се.. бинг дали си търсят ботове :D
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Никой ли не желае да коментира декларацията :) или още не сте я чели :D
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Четохме я...на диагонал.
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Чудя се дали не четем различни декларации :rolleyes:

Я да сверим часовниците :)


Декларация за поверителност

Google каза:
Ако искате да се възползвате изцяло от предлаганите от нас функции за споделяне, е възможно да поискаме от вас и да си създадете публично видим потребителски профил в Google, който може да включва вашето име и снимка.

Google каза:
Може да събираме информация за конкретното устройство (например модела на хардуера, версията на операционната система, уникални идентификационни номера на устройството и данни за мобилната мрежа, включително телефонен номер).

Google каза:
Може да използваме предоставеното от вас име за потребителския ви профил в Google във всички предлагани от нас услуги, които изискват профил в Google. Освен това може да заменим предишни имена, свързани с профила ви в Google, така че да бъдете представени по един и същ начин във всички наши услуги.

Google каза:
Ще споделяме лична информация с фирми, организации или външни лица, ако имаме достатъчно основания да смятаме, че достъпът, употребата, запазването или разкриването й е необходимо за:
прилагане на съответните Общи условия, включително проверка на потенциални нарушения;

Google каза:
Ако Google участва в сливане, придобиване или продажба на активи, ще продължим да гарантираме поверителността на личната информация и ще дадем предизвестие на засегнатите потребители, преди личната информация да бъде прехвърлена или да стане предмет на друга декларация за поверителност.



Общи условия на Google



Google каза:
Отговаряме на известия за предполагаемо нарушаване на авторски права и прекратяваме профилите на многократните нарушители съгласно процедурата, изложена в Закона за авторските права в цифровото хилядолетие на САЩ.

Google каза:
...не поемаме никакви ангажименти относно съдържанието в услугите, конкретната им функционалност, тяхната надеждност, достъпност или способност да отговорят на нуждите ви.


Google каза:
Ако използвате Услугите ни от името на фирма, тя приема тези условия. Ще предпазва и освобождава от отговорност Google и нейните партньори, длъжностни лица, законни представители и служители от всякакви искове, дела или съдебни производства, възникнали от или свързани с използването на Услугите или нарушаването на тези условия, включително отговорност или разходи, възникващи вследствие на искове, загуби, щети, дела, решения, съдебни разноски и адвокатски такси.


Google каза:
Ако не приемате променените условия за дадена Услуга, трябва да спрете да я използвате.




Така ли е?
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Май не:)
И аз погледнах страницата ...верно по диагонал, ама не мярнах нещо като цитираните текстове...

При мен пише Предварителен преглед: Декларация за поверителност

ето и цитат
Ще споделяме лична информация с фирми, организации или външни лица, когато имаме съгласието ви да правим това. За споделянето на каквато и да е деликатна лична информация е необходимо да ни дадете изричното си съгласие.

До 1 март има време.
 
От: От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Май не:)
И аз погледнах страницата ...верно по диагонал, ама не мярнах нещо като цитираните текстове...

При мен пише Предварителен преглед: Декларация за поверителност

ето и цитат


До 1 март има време.


Сигурно е от персонализацията ахахахаха


То и до 21.12.2012 има време :D
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Значи, ако искат да споделят информация от деликатно естество, кой ще решава, че е деликатна, та да ме попитат, дали разрешвам да я споделят?
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Ама тва е така щото се я четете информацията НА ДИАГОНАЛ :)

Ето ви случаите при които се шерва:
С ваше съгласие
С администратори на домейни
За външно обработване
По причини от правен характер

В последният случай това "Ще споделяме лична информация с фирми, организации или външни лица, когато имаме съгласието ви да правим това. За споделянето на каквато и да е деликатна лична информация е необходимо да ни дадете изричното си съгласие." - не важи, а важи това "Ще споделяме лична информация с фирми, организации или външни лица, ако имаме достатъчно основания да смятаме, че достъпът, употребата, запазването или разкриването й е необходимо за: ...тн...тн....тн"
Тоест вече не говорим нито за деликатност, ното за лични предпочитания и желания.

Интересното е че при определен правен интерес, те предприемат действия срещу нас, а при същият интерес от наша страна имаме "Ако използвате Услугите ни от името на фирма, тя приема тези условия. Ще предпазва и освобождава от отговорност Google и нейните партньори, длъжностни лица, законни представители и служители от всякакви искове, дела или съдебни производства, възникнали от или свързани с използването на Услугите или нарушаването на тези условия, включително отговорност или разходи, възникващи вследствие на искове, загуби, щети, дела, решения, съдебни разноски и адвокатски такси." Тоест "шом ползвате нашите Услуги, ние не носим никаква отговорност, но за сметка на това вие носите..." И това е при положение, че в крайна сметка това и дефакто и де юре са договорни отношения между юридически лица. Нещо не ми се връзва :)
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Това е защото знаят, че всички ги ползват така или иначе и могат да си пишат каквото искат. Аз наскоро четох договора на една бг афилейт програма, в която пише същото - ако мен ме подведат под отговорност затова, че слагам техни банери на сайта си, съм длъжна да ги предпазвам от отговорност и евентуално ако заради поставените от мен техни банери, тях ги санкционират, съм длъжна да изплатя тези санкции. Естествено, не подписах и затворих сайта на програмата. Ама гугъл знае, че няма как да го затворим и всекидневно го ползваме.
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Може да важи, може и да не важи.:)
При конкретен случай не се знае кое ще важи.
Написано общо, че да обхваща колкото може повече възможни случаи.

Информация, която споделяме

Не споделяме лична информация с фирми, организации и външни лица, освен ако не е в сила едно от следните обстоятелства:
С ваше съгласие...
С администратори на домейни...
За външно обработване...
По причини от правен характер...
 
Последно редактирано:
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Аз освен търсачката им други техни услуги вече не ползвам.
 
От: Google променя своята декларация за поверителност !Важно!

Яко засмърдя :D

Иначе сме безсмъртни...когато се касае за нещо което не ни засяга пряко :wink:
хахах чак "не виждам такива текстове" омазването е баш до коленете :lol:
За това ще лапаме бабача... щото сме чисто и просто едни малки и жалки пу.чици.........., а те ВИНАГИ ЛАПАТ БАБАЧА

Все хорошо :)
 

Горе