Google ще третират субдомейните като папки ;(

ZzZaPyr

Member
http://www.seroundtable.com/archives/015621.html

Какво мислтие по въпроса. Лично на мен тази новина ми подейства доста кофти. Имах планове, януари месец да започна един афилейт сайт, с няколко субдомейна за различните ниши и това ми срина идеята. Не напълно, но губя доста позиции ако това наистина се случи ;(
 
Какво ще рече "като папки"? Я раздухайте малко, че несхванах какво пише в статията на английски. Аз също ползвам субдомейни за отделни сайтове...
 
според мене и пак според мен като под тема на самият домеин нещо такова предполагам че означава
 
Ако имаш сайт yoursite.com и somethin.yoursite.com Гугъл преди ги третираше като отделни и различни един от друг сайтове. Това позволяваше да класираш повече сайтове (твои) на челни позиции в търсачката.

Ако нововъведението влезе в сила, отделните субсайтове ще бъдат третирани като част от главния и ще се класира само 1 ;)

Интересно ми е какво ли ще стане с потребленито на hit.bg и free.bg
 
ZzZaPyr каза:
Ако имаш сайт yoursite.com и somethin.yoursite.com Гугъл преди ги третираше като отделни и различни един от друг сайтове. Това позволяваше да класираш повече сайтове (твои) на челни позиции в търсачката.

Ако нововъведението влезе в сила, отделните субсайтове ще бъдат третирани като част от главния и ще се класира само 1 ;)

Интересно ми е какво ли ще стане с потребленито на hit.bg и free.bg
Но по тази логика, ако сайта ти, ползващ субдомейн е на различна тематика от основния сайт, при търсене в Г. на кейуърд свързан със суб-сайта би трябвало да ти излиза основния? :shock:

А blogger.com? :twisted:
 
да така като гледам съм бил прав но това какво означава за блогер ще има ли искарвания на страниците на блогер или ще трябва си закупуваме домеини за онлаин бизнесът
 
georgimateev каза:
Еми че това е страхотно. Сега вместо да имаш 10 слаби сайта, ще имаш един силен, чиито страници ще имат по-голям шанс да попаднат в SERP.
От една страна наистина ще е добре контента на суб-сайтовете да помогне за по-добро класиране на основния сайт. От друга страна ако на главния сайт няма поставен линк към суб-сайтовете, тогава какво правим? Обисмисля се ефекта, защото при търсене ще се класират съвсем различни резултати (основните сайтове). Има доста въпроси които възникват...
 
Frik каза:
georgimateev каза:
Еми че това е страхотно. Сега вместо да имаш 10 слаби сайта, ще имаш един силен, чиито страници ще имат по-голям шанс да попаднат в SERP.
От една страна наистина ще е добре контента на суб-сайтовете да помогне за по-добро класиране на основния сайт. От друга страна ако на главния сайт няма поставен линк към суб-сайтовете, тогава какво правим?
Правиш дийп линк и оставяш Гугъл да прецени коя е най-релативната страница (подчертавам СТРАНИЦА)
 
georgimateev каза:
Frik каза:
georgimateev каза:
Еми че това е страхотно. Сега вместо да имаш 10 слаби сайта, ще имаш един силен, чиито страници ще имат по-голям шанс да попаднат в SERP.
От една страна наистина ще е добре контента на суб-сайтовете да помогне за по-добро класиране на основния сайт. От друга страна ако на главния сайт няма поставен линк към суб-сайтовете, тогава какво правим?
Правиш дийп линк и оставяш Гугъл да прецени коя е най-релативната страница (подчертавам СТРАНИЦА)
Какво е "Дийп линк" и какво е "релативна" страница? :roll:
 
очевидно, нали?

няма нужда от оффтопици от сорта на:
-аз знам за hl параметъра
-аз знам за IP & Geotargeting
-на всичкото отгоре има и езиков филтър
-хмм, онзи ден си купих кола

нека го спестим на всички ;)
 
Абе тоя Matt Cutts едно хубаво нещо не каза. Въпреки, че съмнява да стане да 2-3 седмици. Последния път като каза за платените директории почнаха чистката след 3 месеца. Но се пак остава врътката с блоговете а тя като чели е най-сериозна.
:lol:
 
Чичковците от Google си знаят работат, най-вероятно правят тази врътка заради сайтовете които злоупотребяват с wildcards и mod_rewrite, не вярвам че това ще засегне "порядъчните" сайтове. ;)
 
AxCx каза:
Чичковците от Google си знаят работат, най-вероятно правят тази врътка заради сайтовете които злоупотребяват с wildcards и mod_rewrite, не вярвам че това ще засегне "порядъчните" сайтове. ;)
ами да се надяваме...
като гледам ако това стане нещата май ще се поусложнят и ще трябва често да купуваме нови домейни и да забравим за субдомейни
 
CrAzY-MaST каза:
AxCx каза:
Чичковците от Google си знаят работат, най-вероятно правят тази врътка заради сайтовете които злоупотребяват с wildcards и mod_rewrite, не вярвам че това ще засегне "порядъчните" сайтове. ;)
ами да се надяваме...
като гледам ако това стане нещата май ще се поусложнят и ще трябва често да купуваме нови домейни и да забравим за субдомейни
защо? дай ми конкретен пример от практиката за нещо, на което тази промяна би попречила.
 
ами останах с впечатлението, че ще се третират като второстепенни така да се каже сайтове и няма да имат голяма тежест. За да се класираш добре ще ти е нужен домейн, а не поддомей.
Грешно ли съм разбрал ?
 

Горе