Google +1 - новият Like?

Caprice

Active Member
Гугъл обяви излизането на нов социален инструмент - Гугъл +1. Това е нещо като бутончето Like на Facebook. За сега все още е експериментално.:mad:

Можете да прочетете повече за това тук и тук

Какво мислите: харесва ли ви тази новост? Ще има ли влияние върху резултатите при търсене и ще го вземат ли предвид при класирането на резултатите в СЕРП? Или просто е борба за влияние с Фейсбук?
 
От: Google +1 - новият Like?

Че даже и по-спамерско може да стане. Просто може да го оставят като допълнителен показател за потребителя, който да отчита тръст примерно.
 
От: Google +1 - новият Like?

Просто фейсбук е научил юзърите да кликат, да лайкват и респективно да правят импресии на adwords рекламодателите.
 
От: Google +1 - новият Like?

На Гугъл нещо им става, вече не вадят и уикипедиа на първа страница.
 
От: Google +1 - новият Like?

това важи само ако сте приятел с някой във Google , а не ви показва like на случайни хора.
Леко по-леко подстрекават все повече хора да си направят профили в Google и после ще пуснат мрежа подобна на ФБ
 
От: Google +1 - новият Like?

А попринцип каква е действително дейността му на това Like?
 
От: Google +1 - новият Like?

Ще има нещо общо с бъза - не ми харесва и на мен - да не стане като с тъпото персонализирано търсене - да променя резултати ( индивидуални ) , въз основа на лайковете ми... хич не ми харесват такива неща, в последно време не съм доволен от гугъл, наистина ме ядосва в 2-3 ниши.
 

Горе