Google News

Copywriter

Active Member
Има ли уебмастър тук в Предприемач, разполагащ със сайт в Google News? Имам един малък проект, който бих искал да вкарам там, та се чудих какви са изискванията. Към момента работя по :

-Twitter, FB, Google Plus, Pinterest профили с различно ниво на активност
-Две уникални новини всеки ден (300-500 думи)
-Малко link building от топ социални мрежи(Hackernews и няколко reddita в моя случай)
-Коментари в топ блогове във сферата с бранд линк

Въпросите ми са основно дали по две новини биха били достатъчни за технологичен блог на английски език и дали дизайна има огромно значение за Google, тъй като в момента съм с premium WP тема, а работя по уникален дизайн, който да го замени.

Друг въпрос е дали този сайт би получил някой бонус ако е хостван при Google App Engine?
 
От: Google News

-Две уникални новини всеки ден (300-500 думи)
трябва поне минимум 8 новини на ден, уникални и аворски статии и снимки , трябва поне 8 автора да имаш реални

има един тон изисквания
 
Re: От: Google News

трябва поне минимум 8 новини на ден, уникални и аворски статии и снимки , трябва поне 8 автора да имаш реални

има един тон изисквания

Това 8-те новини и 8-те автора от къде го намери? Не съм попадал на такова изискване?
 
От: От: Google News

А ти сам мързи ли те да потърсиш инфо по въпроса, ми чакаш наготово да ти го дадат?

Това е малко грубо :)

Разбира се, че съм търсил информация по въпроса и съм прочел всичко, което пише в този сайт(плюс различни други блогове, които съветваха неща като уникални статии всеки ден, различни автори, социални мрежи, които синтезирах в първия пост), но никъде не намерих информация за броя статии, които искат, което е и основното ми питане в темата. Също така ако някой има опит и такъв сайт - не бих отказал малко съвети и насоки.

Все пак благодаря за линка, който си предоставил и се надявам, че ще е полезен за хората, които нямат опит с Google News :)
 
От: Google News

Условията са много и всеки един сайт се преглежда много внимателно. Накратко:
- сайтът трябва не трябва да е нов - минимум 6 месеца
- да е ориентиран предимно към новини - ревюта, how-to и подобни статии не са новини!
- да не промотира продукти и услуги - разбира се позволено е реклами тип Адсенс и банери
- да изглежда добре, да има професионален дизайн
- да има няколко автори с информация за всеки един - биография, контакти, социални профили и др.
- да има много и качествено съдържание –минимум 10 новини на ден, и най-важното актуално - не от вчера а от днес, а ако може и от утре
- без копирано и неуникално съдържание - Гугъл не толелира пренаписали или спиннати текстове
 

Горе