Google Webmaster Tool ми показва по-малко backlinks след смяна на хостинг

Здравейте,
Не бях сигурен къде да постна темата. Ако е на грешното място Ви моля да ме информирате. Наскоро си смених хостинга и за моя изненада Google Webmaster Tool ми показва по-малко backlinks.
Иначе сайта си върви и дърпа нагоре в SERP но ми е чудно откъде и защо идва тази грешка. Част от сайтовете от които са линковете ги управлявам аз и нямам нужда от GWT да ми казва къде са ми линковете. Просто е първата "дупка" в услугите предлагани от Google която улавям и се надявам някой да сподели подобен опит с GWT. Благодаря за вниманието!
 
От: Google Webmaster Tool ми показва по-малко backlinks след смяна на хостинг

Ами ако си преместил сайта при сателитите може и да махне някой и друг линк. Иначе мисля, че WMT и отчитането на линковете няма много общо с хостинга, да не кажа, че няма нищо общо. Предполагам че става въпрос за съвпадение.
 
От: Google Webmaster Tool ми показва по-малко backlinks след смяна на хостинг

GWT е един от основните баклинк инструменти препоръчвани навсякъде и се учудих че показателите са грешни. Аз знам че линковете и хостинг нямат общо но просто не знам на какво се дължи това. Линковете идват от индексирани и популярни сравнително сайтове, не от някой сайт девете глуха.
 
От: Google Webmaster Tool ми показва по-малко backlinks след смяна на хостинг

Къде е това нявсякъде? GWT е последното, което трябва да гледаш.
 

Горе