HELP - Win repair

KALOS

Premium
Системата ми се скапа, накратко -
Не съм в състояние да отварям папки /при все това windows explorer изглежда, че РАБОТИ - съдейки от активността му в таск мениджъра..
Старт бутонът е неактивен - т.е. имам достъп само до програмите с шорткът на десктопа, за щастие някои браузъри вкл., иначе не мога да отворя нищо, нито да съхранявам файлове, нито да стигна до run меню, нито да отворя регистрите /където явно куцат нещата/ - дръпнах файл за корекция на регистрите, но.. не мога да го отворя /местоположението на файла не е ..налично/. В сейф мод нещата са абсолютно същите, с инсталационният диск не постигам нищо - няма систем ресторе пойнт, а стартъп рипеър-а ме подканя да извадя евентуални новоинсталирани периферии /такива НЯМА, нито съм инсталирал нов софт преди проблема/..
Силно желая да избегна преинсталация - ще ми отнеме дни да си реинсталирам софтовете, а не ми се мисли и как ще издирвам лицензи /нямам как да си извадя дефолт папките на браузъра и мейл-клиента, та ще изгубя и камари пароли.
Дайте някакъв съвет да избегна преинсталация
 
От: HELP - Win repair

Ами много пъти съм ви съветвал да ползвате Acronis. Много пъти ме е спасявал.
 
От: HELP - Win repair

Запази си информацията с Live CD примерно на Ubuntu или Fedora.
Пусни Kaspersky Rescue Disk да сканира.
 
От: HELP - Win repair

Когато отвориш дадена папка излиза ли ти грешка тип Send/Dont send ?
НЕ МОГА да отворя папка - кликам без никакъв ефект - не се отваря и не сигнализира за грешка - просто нищо. Отварят се различни видове файлове, които имам на десктопа, но не мога да ги съхраня на ново място например - липсва всякаква реакция на команди като сейф ас..
 
От: HELP - Win repair

Запази си информацията с Live CD примерно на Ubuntu или Fedora.
Пусни Kaspersky Rescue Disk да сканира.

С НОД съм, а не мога да инсталирам нови неща /нито да деинсталирам стари/, тъй като нямам достъп до пактите, в които се съхраняват /даунлоад/ - имам достъп САМО ДО ДЕСКТОПА си и програмите с шорткът на последния.
 
От: HELP - Win repair

пробвай може би с USB уиндоус да видиш дали ще ти тръгне или с някаква друга LIVE инсталация от cd или usb .. някоя малка линукс дистрибуция колкото да си бекъпнеш нещата..
LIVE дистрибуциите обикновено не изискват инсталация.. може би ще трябва да я запишеш на диск на някой друг компютър..
 
От: HELP - Win repair

С НОД съм, а не мога да инсталирам нови неща /нито да деинсталирам стари/, тъй като нямам достъп до пактите, в които се съхраняват /даунлоад/ - имам достъп САМО ДО ДЕСКТОПА си и програмите с шорткът на последния.

Запознай се какво е Kaspersky Rescue Disk и пиши пак :)
Свали го от друга машина
 
От: HELP - Win repair

Restart под Safe Mode.
Start > Run > msconfig

Махаш всичко съмнително... И си пушка. Ако трябва дори първо правиш System Restore отпреди седмица (примерно) и тогава през msconfig махаш останалите съмнителни глупости.
 
Re: От: HELP - Win repair

Restart под Safe Mode.
Start > Run > msconfig

Махаш всичко съмнително... И си пушка. Ако трябва дори първо правиш System Restore отпреди седмица (примерно) и тогава през msconfig махаш останалите съмнителни глупости.

аз бих процедирал така като за начало
 
От: HELP - Win repair

Root кит или някой вирус.
Решение 1:
1. Пускаш cmd (ако не знаеш какво е ще ти пиша). Пишеш следната команда :
net user Administrator * (ентер)
Въвеждаш някаква парола
Втори път въвеждаш същата парола
Рестартираш и влизаш под сейф мод уит нетлоркинг
Като ти зареди windows-a натискаш ctrl+alt+del и натискаш на Logout
на логин скрийна пишеш Administrator и въвеждаш паролата от преди малко (тази която си написал)
Много хора не знаят, че акаунт Administrator винаги съществува, макар да не се вижда на началния екран. Най вероятно който ти е инсталирал ти е сетнал парола и за това правим първите 3 стъпки (така се сменя паролата на администраторския акаунт без да я знаем).
След като се логнеш като администратори НЕ ОТВАРЯШ НИКАКВИ ПАПКИ И УСТРОЙСТВА. Единствено пускаш някой експлорер (файрфокс, ие, опера или каквото ползваш) и търсиш в гооглето spybot search and destroy и сваляш. Също така MalwareBytes и пак сваляш (и двете са безплатни).
Сканираш и с двете програми целия компютър (c:, d: и т.н.). Най вероятно ще ти намери гадини. Чистиш наред.
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ - Malwarebytes намира AntiWpa за вирус . Ако windows-a ти е кракнат с antiwpa метода, не трябва да позволяваш да го изчисти (файла antiwpa и регистрите му). Това става като премахнеш отметката накрая като те пита какво да чистиш.
След това рестартираш и си влизаш в тоя юзер.
Имай на предвид, че аз лично на машина заразена един път, повече доверие нямам. Има достатъчно модерни кейлогър,троянци и други пасмини, които са undetectable за 99.9% от антивирусните (който не вярва мога да му пратя едно exe да го сканира в вирус тотал и след като му покаже, че е чисто да си го пусне на компютъра).
Това до момента е при положение, че си заразен. Има вероятност и харддиска ти да се е прецакал нещо. Фикса за това е следния:
1. Пускаш cmd и пишеш
chkdsk c: (като c: се предполага, че е партитиона на който ти е windows-a).
Ако не е c: пишеш буквата на която ти е. Ще ти иска рестарт, рестартираш и пиеш едно две кафета (ако ти е по голям дяла може и да го зарежеш 2-3 часа да джурка).
След това е препоръчително ако имаш инсталационен диск (с който си инсталирал windows-a) пак да пуснеш cmd и да пишеш
sfc /scannow
Това ще провери за прецакани регистри и файлове заменени с повредени такива.
 
и още нещо понеже видях че калос е написал че е със нод

надявам се да е платен този нод че ако не е има вискока вероятност вируса да му е в крака не ползвайте кракнати антивируси много лоша идея по добре с някой безплатен


и да допълня dertre да недеткваеми са защото не са популярни да ги има на много компщютри и да са стигнали до антивирусните компании ама преди много години като ползвах windows и платен нод редовно използвах опцията да изпратя файл за анализ :) това екзе ако им го пратим може в следващи версии да не е недедкваемо :)
 
От: Re: HELP - Win repair

и още нещо понеже видях че калос е написал че е със нод

надявам се да е платен този нод че ако не е има вискока вероятност вируса да му е в крака не ползвайте кракнати антивируси много лоша идея по добре с някой безплатен


и да допълня dertre да недеткваеми са защото не са популярни да ги има на много компщютри и да са стигнали до антивирусните компании ама преди много години като ползвах windows и платен нод редовно използвах опцията да изпратя файл за анализ :) това екзе ако им го пратим може в следващи версии да не е недедкваемо :)
Не е толкова проблема в разпространенноста. Имаше троянеш който беше заразил над 3 милион компютри по целия свят. В продължение на 3 години никой не го беше засякъл. В последствие някой го намери и го събмитна за проверка (просто му се е сторил файла, че нещо не е наред).
Просто за да се направи дефениция на антивирусната, преди това самия вирус трябва вече да е излязъл и да са го намерили. www.virustotal.com е много добър сайт за проверка на съмнителни файлове. След като качите файла в сайта, той се сканира от 45 антивирусни с последните дефиниции. Пак казвам, че щом аз без да се интересувам имам достъп до файлове които правят поразии а антивирусните (и на вирус тотал) не го засичат, правете си сметка тези които се занимават с това каква артилерия имат.
Също така това с кракнатите антивирусни е така. По добре ползвайте тези двете които съм ги дал (спайбота е безплатен за домашно ползване, а malwarebyte можете да намерите ключове в интернет ако толкова нямате 22 евро да го купите с вечен лиценз).
Иначе специално за НОД-а, вместо крак и ако настина толкова сте я закъсали, в гоогъл се намират ТРИАЛ кейове които можете нон стоп да ги пускате за по 1 месец да ви седи триал нод-а и да се ъпдейтва в същото време (п.с. НОД-а са много зле напоследък. Толкова гадини пропускат по клиентски компютри които после аз чистя, че почвам да им качвам други антивирусни след това).
Колкото и да е странно, Microsoft Security Esential (ако имате легален Windows) се оказа доста добра антивирусна. След качването и на клиенти, до момента нямам нито един заразен.
 
От: Re: От: HELP - Win repair

аз бих процедирал така като за начало

Не мога да стартирам cmd - мисля описах. Старт бутона е неактивен - не реагира никак на клик /осветява се при ховър, но не се разгъва менюто/ - нито в сейф мод.
С инсталационния диск сканирах за грешки и нищо не оправи.
Нод-а не е кракнат.
 
От: HELP - Win repair

Натисни Win бутона от клавиатурата и буквата R
Това ще ти отвори Run менюто
В него пиши cmd

Ако и това не проработи
Десен бутон на десктопа, New > Shortcut
В менюто на шорткъта пишеш cmd и даваш нехт
След това би трябвало да ти го отвори команд промпа

Вариант 3
Отравяш ПС-то/Лаптопа и вадиш харддиска
Закачаш харддиска на друга машина на която преди това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КАЧВАШ ДВЕТЕ АНТИВИРУСНИ КОИТО ТИ КАЗАХ. Не се опитвай да отваряш диска (има вируси запазващи се в autorun-а на диска и веднага щом се опиташ да го отвориш се заразяваш). Сканираш с двете антивирусни и си готов. За всеки случай може преди това (мой съвет е всички четящи мнението да го направят) пусни този регистър в действие :

Това го поставяте в notepad и след това даватe save as и пишите примерно disableautorun.reg
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

Това ще ви предпази от всички заразени флашки и вируси ползващи ауторън метода за заразяване. Тествано е от мен на много машини и всичко е 6.
 
От: HELP - Win repair

Добре де, не разбрах ако буутнеш с инсталационния диск, дава ли ти да поправиш стара инсталация? Нещо от рода на:
"Натиснете "R", за да поправите предишна инсталация на Уиндоус"

Това няма да ти затрие програмите, само подменя системните файлове с оригиналните.
 
От: HELP - Win repair

Добре де, не разбрах ако буутнеш с инсталационния диск, дава ли ти да поправиш стара инсталация? Нещо от рода на:
"Натиснете "R", за да поправите предишна инсталация на Уиндоус"

Това няма да ти затрие програмите, само подменя системните файлове с оригиналните.

И това е вариант за ремонт на Windows-а. Горе долу се запазват инсталираните програми (някой казват, че са повредени и искат да ги преинсталираш). След такъв repair с windows диск, имай напредвид, че вирусите остават и скоро пак ще си заразен.
 
От: HELP - Win repair

И това е вариант за ремонт на Windows-а. Горе долу се запазват инсталираните програми (някой казват, че са повредени и искат да ги преинсталираш). След такъв repair с windows диск, имай напредвид, че вирусите остават и скоро пак ще си заразен.

Може. Ама ще затрие евентуално заразените системни exe-та и dll-и, и ще му даде време да инсталира и сканира с нещо друго. Или да си направи спешен бекъп, и след това да мине с голямата метла - формат C.
 
От: HELP - Win repair

Натисни Win бутона от клавиатурата и буквата R
Това ще ти отвори Run менюто
В него пиши cmd

Това проработи, във всеки случай - при опит да сменя паролата - system error 5 has occured

При опит за сканиране - You must be administrator...

Системата аз съм си я инсталирам и не поставям пароли на админите.
Любопитно е, че се изписват мймуници - в началото след
2009 Microsoft Corporation. ########## - тук маймунски знаци.

После след ерор 5
- празен ред, после пак маймуници

вчера успях да накарам за малко да ми излизе местоположение за запазване на файл и също така ми се показаха някакви йероглифи..

как по същия начин уинбутон+r да стартирам като администратор, може ли?
 

Горе