Host.bg направо ме върнаха в първи клас!!!

netsurfer

Well-Known Member
Няма такава подигравка. Почти 24 часа downtime на VPS и накрая се оказа, че и проблема е soft/hardware-ен и всичко което е имало на сървъра си е заминало ...
А става въпрос за сайт за групово пазаруване и сами си правите изводите какво означава това. Добре, че на 24 часа правя бекъп на друго място и съм само с 24 часа назад.
Днес цял ден не ми качват нещата на машината, че накрая сам си пуснах сайта ... тъпа работа, отиде ми събота и неделя в глупости!!!
 
От: Host.bg направо ме върнаха в първи клас!!!

Българските хостинг компании имат много да учат за поддръжка на системите и изграждане на инфраструктурата им, да не говорим за съпорта(help desk)...
 
Re: От: Host.bg направо ме върнаха в първи клас!!!

Няма такава подигравка. Почти 24 часа downtime на VPS и накрая се оказа, че и проблема е soft/hardware-ен и всичко което е имало на сървъра си е заминало ...
А става въпрос за сайт за групово пазаруване и сами си правите изводите какво означава това. Добре, че на 24 часа правя бекъп на друго място и съм само с 24 часа назад.
Днес цял ден не ми качват нещата на машината, че накрая сам си пуснах сайта ... тъпа работа, отиде ми събота и неделя в глупости!!!

В Onapp Cloud ли е виртуалната машина ? С квм хипервйзор?

Питам защото един от канадските ми клиенти имаше проблеми точно с онапп с квм онзиден

Българските хостинг компании имат много да учат за поддръжка на системите и изграждане на инфраструктурата им, да не говорим за съпорта(help desk)...

същото е и в чужбина тук даже сме по добри в някой неща :) затова на не един известни чужди хостинга бекофиса им е тук...

Канадците който споменах се опитаха да минат с номера че му суапвала виртуалната машина не че има проблем докато се пробие до админите през левел 1 и 2 ... (20 минути суап в 1 гб при скорост 300 МБ на секунда другпът е суапвала)
 
Изводът от историята е: добре, че си имал бекъп.
Хора, правете си бекъпи! Никога не разчитайте само на хостинга си за това.
 
От: Re: Host.bg направо ме върнаха в първи клас!!!

Изводът от историята е: добре, че си имал бекъп.
Хора, правете си бекъпи! Никога не разчитайте само на хостинга си за това.

Точно така. Backup-ите трябва да си ги правим ние сами, а не да разчитаме на хостинга. На мен ми се е случвало да разчитам на backup на хостинга, когато нямаш място къде да съхранявам файловете, но съм си решил кардинално този проблем и си пазя backup-пите при мен. Много често се случва да стане нещо такова с нашенските фирми, такова чудо в чужбина не ми се е случвало, само в България.

Аз лично ако съм на теб директно се махам от там и дори може да искаш обещетение(но тук зависи общите им условия как са написани), понеже са ти изгубили цялата информация.
 

Горе