Hyper Cache Extended и Postview

babatiqga

New Member
Здравейте, не намирам нищо по въпроса из форума и се надявам на малко помощ относно HCE плъгина. Както често се случва и аз имам проблем с процесорното време при суперхостинг с wordpress. До сега не съм поддържал wordpress (само joomla). Преди два дена инсталирах HCE и процесорното време спадна от над 150 на 50. Супер! Но това е новинарски местен сайт и е много важно да се отброяват преглежданията на отделните статии. След инсталацията на модула те видимо намаляват - примерно от 100-200 спадат на 10-20. На какво се дължи това и как да ползвам плъгина (задължително трябва да го оставя), а посещенията ми да останат реални? Мога да "reject"-на URI или определен агент, но не знам кой точно и как да го листна за да сработят броячите. Часовника също спира и може би всичко което ползва някакъв скрипт, който трябва да се обновява .

Ровя из форума, но за сега не намирам отговор.
Страницата е e-razgrad.bg


Благодаря предварително
 
Но това е новинарски местен сайт и е много важно да се отброяват преглежданията на отделните статии.
Кое точно е важното?
1. Пишкомера за пред посетителите
2. Реална статистика

1. Няма как да стане с плъгин, който използва PHP за да отчита посещенията. Кодът просто не се изпълнява, когато се сервира кешираната версия на страницата. Само някакво AJAX решение би ти свършило работа. И като цяло от такива пишкомери няма смисъл.
2. Ползвай 3rd party tools като analytics или статистиката на WP
 
Разбирам
Да, прав си за пишкомера. Трябва ми " нещо " което да показва посещенията на статиите и да мога да го сложа под или над всяка статия.Кое според теб би било подходящо?
 
което да показва посещенията на статиите и да мога да го сложа под или над всяка статия
Какво ти пречи да си боднеш едно png или jpeg с число по избор, след като целта е фуклявене?
фб харесванията на дадена страница вече нямат тежест, ти се кахъриш за посещенията (щото четене е друга бира).
По-добре си гледай bounce rate-а и пиши SEO friendly заглавия.
 
Какво ти пречи да си боднеш едно png или jpeg с число по избор, след като целта е фуклявене?
фб харесванията на дадена страница вече нямат тежест, ти се кахъриш за посещенията (щото четене е друга бира).
По-добре си гледай bounce rate-а и пиши SEO friendly заглавия.
Градинаров, то това веба ней като да ръсиш хасмата...
Що решихте, че е фукня и пишкомер? И защо толкова категорично сте против?
 
Кеширанта версия пак минава през index.php (на повечето, които съм виждал). Тоест изпълнява се сървърен код и е възможно да се брои.
 
И защо толкова категорично сте против?
Не съм против. Затова предложих вариант.
На такъв показател само леля Цецка от долната махла ще клъвне. Срамота е да се хабят сървърни ресурси за кой е по-по-най.

И NB:
За да клъвне леля Цецка, трябва да се свършат доста други неща.
 
Не съм против. Затова предложих вариант.
На такъв показател само леля Цецка от долната махла ще клъвне. Срамота е да се хабят сървърни ресурси за кой е по-по-най.

И NB:
За да клъвне леля Цецка, трябва да се свършат доста други неща.
Още една глупост, а да ти е хрумвало, че сайта е насочен именно към леля Цецка?
 
Не съм против. Затова предложих вариант.
На такъв показател само леля Цецка от долната махла ще клъвне. Срамота е да се хабят сървърни ресурси за кой е по-по-най.

И NB:
За да клъвне леля Цецка, трябва да се свършат доста други неща.
Тук не си прав, при новинарските сайтове действително "най-четено" носи най-много трафик и от FB и от търсачките. Въпроса е, че подобни статистики влизат в конфликт с кеширането и бързодействието на сайта и се налага повече бюджет за повече ресурси за да се компенсира
 
а да ти е хрумвало, че сайта е насочен именно към леля Цецка?
А да ти е хрумвало, че първо трябва да вкараш леля Цецка в сайта?
Да не си само ти с такъв сайт, де*ба? Да не са 2-3?
Колко носи един регионален новинарски сайт, че искаш да го сложиш на 60+ лв VPS месечен хостинг?
Първо научи лелята да се абонира за сайта, пък после я баламосвай с промоции. Тя си знае, че без да прави нищо, ѝ пристигат промоциите на Кауфланд. А да те видя тебе, като нямаш ресурс за хартиени бюлетини.

Бях решил, че си почнал да мислиш.

NB
Вестник 24 часа вече предлага стръв за абониране - рекламна площ за над 2000 лв, ако се абонираш за цяла година.

"най-четено"
Това не е измислено от уеб. Това е много старо и винаги работи.
Въпроса не е дали да се сервира, а как.
 
А да ти е хрумвало, че първо трябва да вкараш леля Цецка в сайта?
Да не си само ти с такъв сайт, де*ба? Да не са 2-3?
Колко носи един регионален новинарски сайт, че искаш да го сложиш на 60+ лв VPS месечен хостинг?
Първо научи лелята да се абонира за сайта, пък после я баламосвай с промоции. Тя си знае, че без да прави нищо, ѝ пристигат промоциите на Кауфланд. А да те видя тебе, като нямаш ресурс за хартиени бюлетини.

Бях решил, че си почнал да мислиш.

NB
Вестник 24 часа вече предлага стръв за абониране - рекламна площ за над 2000 лв, ако се абонираш за цяла година.


Това не е измислено от уеб. Това е много старо и винаги работи.
Въпроса не е дали да се сервира, а как.

Градинаров, то това веба ней като да ръсиш хасмата...
 
Секи е свободен да си закачи пианото на която стена му харесва.
Може и в трикольора да си го боядиса.
 
Тук не си прав, при новинарските сайтове действително "най-четено" носи най-много трафик и от FB и от търсачките. Въпроса е, че подобни статистики влизат в конфликт с кеширането и бързодействието на сайта и се налага повече бюджет за повече ресурси за да се компенсира
За това може да се ползва статистиката на WP (Jetpack), която е джабаскрипт и не се меша с кеширането. Има си и модул за най-четени.
 
Благодаря за идеите!
Ще пробвам с jetpack и ще поровя за някое ajax решение. Целта наистина не е да имам реална преценка за посещенията (за тях ползвам познатите ни анализи), а по-скоро посетителите да виждат че статиите са четени . Не е и със СЕО цел.Мога да го правя ръчно , но си е играчка, защото новините се бълват постоянно.

Ако обаче променя брояча и зарежа posview, ще трябва да мина през базата на всяка статия при новия брояч и да му задам стойности.
 
В настройките на HYper cache Extended има опции за "reject" на URI или агент, но не знам кой отговаря за работата на wp-postview. Може би г-н. Лазаров може да каже. Дано види темата :)
 

Горе