ICN.bg спират windows хостинга

cumo_bg

Member
Получих писмо от тях, че след 12 месеца, край... понеже суперхостинг спряха поддръжката на windows, се преместих в icn.bg бях доволен, освен голямото спиране преди месец всичко беше много добре. Обаче сега на къде? Ако преместя сайтовете на чужд хост ме притесняват няколко неща:

- Кой да бъде той?
- Ще съдействат ли при преместването, понеже icn свършиха всичко, без да се налага да се занимавам, понеже нямам желание?
- Дали ще има промяна в скоростта, понеже сайтовете са ми БГ, предполагам няма да има, или поне не значителна, но все пак?

Ще съм благодарен за съвет как да постъпя от тук насетне, разглеждах няколко хоста до сега...
 
Промени сайта бре човек… теоритично на 5-10-15 г всеки сайт морално и технически се пенсионира.
 
Вдигни си един VPS Вултур-а имаха уиндоус за някой долар отгоре.
 
Промени сайта бре човек… теоритично на 5-10-15 г всеки сайт морално и технически се пенсионира.

Бях питал ICN, дали мога да кача, .net core на техния сървър, казаха, че не поддържат... ама да променям сайта на нещо коренно различно от .net, абсурд...
 
..всъщност, то не е един сайт.... а 5, и не е да са направени за 2 дни, а за няколко години...
 
Мога да ти отговоря само на последния въпрос - да, ще има промяна на скоростта. Най-малкото заради латентността на връзката, веднъж към NS-ите, после и към самия хостинг. Ако е налице http2 ще е по-добре. Отделно, от значение ще е и какво се случва с транзитния капацитет на БГ доставчиците през пиковите часове - ако е недостатъчен, ще има и допълнително забавяне.
Обаче като цяло, това не значи, че сайтът ти ще е бавен. Просто ще е по-бавен от досега.

Cloudflare може да помогне доста, ако сайтът е много посещаван. Ако ли не, търси си CDN с точка в БГ и гарантирано пространство на edge сървърите.
 
Аз пък започвам проект на .net и сега останах без избор в България.. Някой има ли наблюдения върху външния пазар на хостинг и по специално нещо тънко, защото сайта ще е лек и без особенна посещаемост. Открих тези пичове : https://www.a2hosting.com/ обаче ме притеснява цената след първата покупка - 20лв на месец за малък сайт. Таа... някой нещо с цените на споделен хостинг ?
 
Само Cloudflare и Google Cloud имат точки в България. Да спестим малко ровичкане. Има и разни enterprise решения, ама едва ли това е таргета.
 
Аз пък започвам проект на .net и сега останах без избор в България.. Някой има ли наблюдения върху външния пазар на хостинг и по специално нещо тънко, защото сайта ще е лек и без особенна посещаемост. Открих тези пичове : https://www.a2hosting.com/ обаче ме притеснява цената след първата покупка - 20лв на месец за малък сайт. Таа... някой нещо с цените на споделен хостинг ?

Какво значи след първата покупка, става 20 лева на месец? Това, което виждам тук е доста прилично SWIFT 4.75 евро на месец с поддръжка на всичко най-ново, което се сетиш, в icn трябваше отделно да плащам за имейлите, а тук всичко си има.
Та ми е любопитно как така става 20 лева на месец, въпреки че и 20 лева на месец за това, което предлагат е доста прилично.
 

Горе