IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

zack

Active Member
Искам да ви питам имам няколко домейна на кирилица и се чудя google как ги вижда
и намира ли ключова дума в името на домейна. Т.е. въпросът ми е за google
ако съм казал, че таргета ми е България, сеща ли се че http://xn--e1afmkfd.com е всъщност
http://пример.com и зачита ли ключовата дума пример при ранкването :D
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

При 40 000 резултата при оптеделена ключова дума..има до някъде. Само кирилица с ключова дума в името няма да направи чудеса. Трябва доста да се потрудиш с добра СЕО оптимизация,уникални и качествени статии, вътрешни и външни линкове и всичко останало,което важи за всички сайтове, за да имаш добър ефект.
А аз ще ти дам следния пример:
Домейн на 2 месеца,с активност на сайта от месец и половина. Домейна съдържа две ключови думи разделени с тире.Добри статии,URL на кирилица. При ключова фраза (името на домейна) с около 822 000 резултата в Гугъл сайта е на 3 страница в резултатите. Сам си прави изводи.
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

До тук никаква полза от отговорите!!! Само общи приказки и нищо.
Вие съвсем ме взехте за мезе или просто си спамите за да трупате мнения!
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

Какво искаш да ти кажем? Прочел ли си материали на тази тема или директно питаш? Да, гугъл разпознава ключовите думи в домейна на кирилица,както и ключови думи в URL адреса.Тази шльокавица, която си дал е интерпретация на домейна на кирилица.Дали ще го напишеш с латинските символи или с кирилца е едно и също за гугъл.За предпочитане е в домейна да няма тире между ключовите думи. Пример: убиймързела.com е за предпочитане пред убий-мързела.com,но с едно тире се понасят нещата.
Дадохме ти реални примерни от практиката за домейни с ключови думи на кирилица в името.Сам си прави изводите дали ги чете или не.
Това е което знам,може да не е вярно.Когато отида да работя в Google ще ти дам по-точна информация.
Доволен ли си? Или пак си чешаме езиците?
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

Стига мрънка. Ко искаш отивай във форума на Космополитан.
Не може да очакваш от хората да ти отговарят по начин по който ти е лицеприятен, ако изобщо някой ти отговори.

И да, пак да ти кажем, думите в домейните на кирилица се разпознават идеално от Гугъл.
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

Още в първият отговор Иво ти е отговорил напълно изчерпателно, а това че ти не си го разбрал е отделен въпрос, ако си беше направил труда да се загледаш в резултатите щеше да видиш че името на вторият сайт е болднато което означава че Г. го е видял и го е отчел. Същото е и за четвъртият в класирането. Даже имам чуството че тези ги чете по добре от тези на латиница защото не винаги е правилна дескрипцията и не винаги Г. разбира от раз за какво става въпрос, но лично аз не бих си регнал такъв домейн дето на средата на писането ще трябва да сменям езика на клавиатурата. Вероятно има смъсъл само за проекти който разчитат само на серпа за посещения.
 
От: IDN домейни - кирилица.com, SEO-то и GOOGLE

Мерси много.
Просто можеше да кажете, да гугъл разпознава ключовата дума :)
 

Горе