include() и WP

harkon

New Member
Някой знае ли защо не могат да се ползват функции, като include() и include_once() във WP? Само по security reasons ли е? Има ли някакъв workaround?
 
Къде по-точно искаш да ги ползваш? В самата публикация? Ако е така - има добавки за това, под формата на шорткод, примерно тази http://wordpress.org/extend/plugins/simple-include/

Аз ползвам това WP exec PHP, като в самата публикация кода изглежда ей така:
Код:
[exec]include '/home/username/domain.com/path/to/file/the-file.php';[/exec]
И да, най-вече заради мерски за сигурност е така.
 
От: include() и WP

Инсталирах WP exec PHP и добавих функцията, както си посочил, но пак ми дава следната грешка:
Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ in /home/content/40/4532240/html/CHESSNEWSTODAY/wp-content/plugins/allow-php-in-posts-and-pages/allowphp.php(43) : eval()’d code on line 8

Кодът го добавям в публикация (нова страница).
 
Явно имаш някаква скоба [ която не се харесва на добавката. Прегледай си файла allowphp.php

Удари едно търсене за Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ in в гугъл. Ще разбереш какъв е проблема със синтаксиса.
 
От: Re: include() и WP

Явно имаш някаква скоба [ която не се харесва на добавката. Прегледай си файла allowphp.php

Удари едно търсене за Parse error: syntax error, unexpected ‘[‘ in в гугъл. Ще разбереш какъв е проблема със синтаксиса.

Ами това е проблем на WP. Да си оправят плъгините. Аз ли да им отстранявам бъговете?

Ето го файла ...

Сложих му разширение txt, че не го приема иначе.
 

Прикачени файлове

  • allowphp.txt
    31.8 KB · Преглеждания: 6
Чакай малко сега. То този плъгин ти дава възможност да ползваш php в пост едитора (по принцип такава му е функцията). За какво ти е да го зареждаш с include, че и с wp exec php.

Аз останах с впечатлението, че имаш къстъм пхп код, който просто искаш да вкараш в публикацията си. Ако го имаш във файл, просто директно ползвай [exec]include '/home/username/domain.com/path/to/file/the-file.php';[/exec], ако пък имаш код, който искаш да въведеш директно в публикацията (да не е отделен файл), си ползвай двойния плъгин.

В момента ти ползваш две добавки, които правят горе-долу едно и също нещо.
 
От: include() и WP

Не зареждам него с include, а custom php cod-а. Самият код, който ползвам в публикацията, е този:
<?php
[exec]include 'http://zeitgeist-bg.com/CHESSNEWSTODAY/Pagination/db.php';[/exec]
[exec]include 'http://zeitgeist-bg.com/CHESSNEWSTODAY/Pagination/page_pagination.php';[/exec]
?>

Като включиш двата файла в публикацията, трябва да се получи ето това:
http://zeitgeist-bg.com/CHESSNEWSTODAY/Pagination/page.php

Както виждаш, извън WP няма проблем.
 
От: include() и WP

Всъщност чак сега разбрах, че твоят плъгин замества <?php ?> с [exec] [/exec] . Имам общо три плъгина в момента за php и всеки го прави по различен начин. Мислех, че [exec] тага го ползваш само, за да заобиколиш проблема с include. Вече стана пълна боза в този WP.
 
Само това трябва да имаш в публикацията
[exec]include '/home/adres/path/to/db.php';[/exec]
[exec]include '/home/adres/path/to/page_pagination.php';[/exec]

Изключи останалите добавки и пробвай така. Плюс това инклуд работи само с пълен път, а не урл адрес.
 
От: Re: include() и WP

Само това трябва да имаш в публикацията
[exec]include '/home/adres/path/to/db.php';[/exec]
[exec]include '/home/adres/path/to/page_pagination.php';[/exec]

Това вече го направих. Пак има проблеми.

Изключи останалите добавки и пробвай така. Плюс това инклуд работи само с пълен път, а не урл адрес.

Тази част е по-трудна, защото всеки код е към различен плъгин. :lol:
 
Re: От: Re: include() и WP

Това вече го направих. Пак има проблеми.



Тази част е по-трудна, защото всеки код е към различен плъгин. :lol:

Е това вече е проблем ... оставям те да си блъскаш главата ;) Отивам да гледам мача аз.
 
От: Re: От: Re: include() и WP

Е това вече е проблем ... оставям те да си блъскаш главата ;) Отивам да гледам мача аз.

Thanks. Ако открия Америка, ще се обадя.
 
От: Re: include() и WP

Изключи останалите добавки и пробвай така. Плюс това инклуд работи само с пълен път, а не урл адрес.

Изключих 2 от добавките, включително твоята, за да не сменям пак кода на повечето скриптове. Оставих само една добавка -Allow PHP in Posts and Pages. При нея също absolute url inclusion is disabled. Проблем има с relative path. Знам пътя до скрипта, които искам да добавя с include, но не знам пътя до него от съответната страница, на която искам да го добавя. Общо взето не знам в коя директория WP си пази индивидуалните страници и постове, за да линкна от съответната страница към скрипта, който трябва да се добави. Предполагам ти знаеш.
 
От: include() и WP

Човек от мен една грешка поне аз така я намирам затваряш пхп в функция което е отворено преди функцията. А честно това с отватряне и затваряне на пхп едно най-много ме е дразнело друго, че товари много повече от колкото ако кода си е цял (лично мнение).

Грешката която виждам на пръв поглед:

PHP:
function APIP_Appeal(){
	?>
 
От: include() и WP

Къде го виждаш това? Не е нещо, което аз съм добавял.
 
От: include() и WP

Къде го виждаш това? Не е нещо, което аз съм добавял.

Ами от файла който си постнал по-горе.

Сори явно не съм доразбрал правилно това е от WP не от теб. Извинявам се, и все пак съм на същото мнение за кода който видях.
 
Re: От: Re: include() и WP

Изключих 2 от добавките, включително твоята, за да не сменям пак кода на повечето скриптове. Оставих само една добавка -Allow PHP in Posts and Pages. При нея също absolute url inclusion is disabled. Проблем има с relative path. Знам пътя до скрипта, които искам да добавя с include, но не знам пътя до него от съответната страница, на която искам да го добавя. Общо взето не знам в коя директория WP си пази индивидуалните страници и постове, за да линкна от съответната страница към скрипта, който трябва да се добави. Предполагам ти знаеш.

Няма такова нещо като път до индивидуалните страници или публикации.
 
Re: От: include() и WP

Човек от мен една грешка поне аз така я намирам затваряш пхп в функция което е отворено преди функцията. А честно това с отватряне и затваряне на пхп едно най-много ме е дразнело друго, че товари много повече от колкото ако кода си е цял (лично мнение).

Грешката която виждам на пръв поглед:

PHP:
function APIP_Appeal(){
	?>

Е как предлагаш да се използва html елементи в пхп функцията? ;)
 
От: Re: От: Re: include() и WP

Няма такова нещо като път до индивидуалните страници или публикации.
Как тогава да посоча relative path от съответната публикация до файла, който съм качил на хоста? Трябва да има начин да се ползва include с relatuve path, защото само с него работела съответната добавка (с relatuve path).
 
От: Re: От: include() и WP

Е как предлагаш да се използва html елементи в пхп функцията? ;)

echo"<div></div>";
Може и с принт и тн.
 

Горе