IP информация

mlazarov

Active Member
Пуснах една страничка, която предполагам може да е полезна на някой от потребителите на форума: http://ip.wms-tools.com/

Какво мислите, че е добре да присъства освен наличната информация?
 
От: IP информация

Липсва инфо какво носиш за мезе. И какво пиене имам на масата.
Та да те поканя да слезеш от монитора на масата. ;)

За някои хора може да е стряскащо да видят толкова инфо за себе си.
 
Re: От: IP информация

Благодаря! Оправих я.
"Поддърана компресия" има правописна грешка :)

Общо взето това са данни, с които може да разполага всеки сайт, който посетите.
 
Информацията е от GeoIP базата и може да бъде некоректна по много причини: например доставчика ви не е обявил коректно данни или пък мрежата е от скоро негова.
Базата на GeoIP се обновява на определени периоди от време (автоматично), през които е възможно да получавате грешни данни.
"коригиране" на тази информация е безумно - разчита се единствено на подадената официално информация от компанията, създаваща базата данни.
 
От: Re: IP информация

Информацията е от GeoIP базата и може да бъде некоректна по много причини: например доставчика ви не е обявил коректно данни или пък мрежата е от скоро негова.
Базата на GeoIP се обновява на определени периоди от време (автоматично), през които е възможно да получавате грешни данни.
"коригиране" на тази информация е безумно - разчита се единствено на подадената официално информация от компанията, създаваща базата данни.

Не знам от какво зависи и на какво се дължи, само знам, че други подобни онлайн инструменти ми показват правилния град :)
 
От: IP информация

Точно от базата е, която ти си я теглиш. Примерно за MaxMind http://www.maxmind.com/en/installation Аз имах подобен проблем и с леки корекции всичко си дойде на мястото. На мен ми трябваше за да може за гр. София да се отваря една страница, а за гр. Варна друга, примерно. Проверките си правех през мои сървъри в дадените градове.
 
Не ми стана яно примерно какво за MaxMind?

Какво разбираш под леки корекции - минал си по целия .dat файл и си проверил IP адрес по IP адрес дали са правилни?
 

Горе