IT помощ - следене на устройства

pst

Member
Здравейте! Обръщам се със апел, ако има хора тук, които разбират от кибер сигурност да ми помогнат, по какъвто и да е начин. Става въпрос, че от известно време съм подложен на тотално следене на най-вече действията ми на различни устройства, абсолютно съм убеден, че имам някакви скрити софтуери или подобно с което ми следят телефони, компютри и тн., имам всички нужни социални признаци за това. Следят ми се обаждания, какво гледам, посещавам и тн., въпросната информация, освен, че се наблюдава, се и използва за да бъда репресиран, като са ми създавали не веднъж дискомфорт в бизнес отношеншята ми, а и не само. Искам да знам има ли вариант да се диагностицира подобен тип софтуер и всякакви съвети за кибер сигурност биха ми били от полза. Също има вариант и да си заплатя всякаква сума, при резултат.
 
Здравейте! Обръщам се със апел, ако има хора тук, които разбират от кибер сигурност да ми помогнат, по какъвто и да е начин. Става въпрос, че от известно време съм подложен на тотално следене на най-вече действията ми на различни устройства, абсолютно съм убеден, че имам някакви скрити софтуери или подобно с което ми следят телефони, компютри и тн., имам всички нужни социални признаци за това. Следят ми се обаждания, какво гледам, посещавам и тн., въпросната информация, освен, че се наблюдава, се и използва за да бъда репресиран, като са ми създавали не веднъж дискомфорт в бизнес отношеншята ми, а и не само. Искам да знам има ли вариант да се диагностицира подобен тип софтуер и всякакви съвети за кибер сигурност биха ми били от полза. Също има вариант и да си заплатя всякаква сума, при резултат.
Съжалявам да ти го кажа това, но всички сме в тази лодка.
На всички се следят данните, какво пишат, какво казват, каква медия качват и т.н.
Отделно ако имаш фирми, цялата налична информация за тях е свободно достъпна с мноооого леки усилия.

Истината е че няма какво много много да се направи освен да си провеждаш разговорите на 4 очи без да има микрофони около теб.

Не случайно Сноудън е в изгнание, прочети за него и какво е направил.
 
Това е масово. Не е само при теб. Параноята ти е основателна. :) Сигурно като отвориш някой сайт или фейсбук виждаш релеватни с интересите ти реклами. А спама ти не е чак толкова далеч от това, което си търсил или имаш интерес. :)

Споко, всичко е наред. Това е в момента съвремието. Ако не искаш да те следят, просто макс даунгрейдваш с дивайсите,

Иначе има вариант да минеш в инкогнито мод. Софтчета, някой друг създаден навик, и готово. Може би ще е свързано с определени средства, но сигурно ще има ефект. Не знам колко е зле положението при теб, но е част от ежедневието на всеки в наше време.
 
Започна ли подготовката? Интересно ще май за всеки тук да разбере какво точно си следвал и какво си започнал да ползваш.

Знай, че напълно анонимен трудно се става в този свят. Бяха казали, че информацията е най-ценното нещо в света. А какво по-хубаво от това да извличаш от всичко важна информация.
 

Горе