ITIN номер за PayPal и IRS

Здравейте. Нов съм във форума, но съм чел доста. Занимавам се със онлайн продажба на стоки в ebay.com и co.uk. Преди няколко дни получих мейл от PayPal, в който ме молят учтиво да им предоставя мой ITIN номер, поради причина, че съм минал дадена граница на оборота в рамките на месеца и трябва да подадат декларация към IRS. Всичко добре.. до тук. Блокираха ми тегленето на пари, докато не си ъпдейтна инфото с въпросния номер. Та въпроса ми е, дали някой от фомума може да ми бъде полезен със съвет от къде да си го извадя и как да процедирам. Ясно ми е че не съм първия в такъв проблем, ако може да се нарече проблем. Днес говорих с TaxBack относно изваждането на ITIN за физически лица не-граждани на Щатите. Процедурата щяла да отнеме 8 седмици. Таксата е повече от приемлива - 100долара. Има ли някаква алтернатива за този номер, да стане по-бързо или друга компания, която да се занимава с това?


Благодаря предварително.
Поздрави.
Денислав Станчев.
 
Чел си доста, но не си разбрал, че ползването на US PP acc е малко или много „кофти“ in the long term, поради следните изисквания ($20K / 200 trans, след това гърми, ако не се даде един от трите номера: SSN / EIN / ITIN, и разбира се имането на US Bank acc).

Излишно е сигурно да пиша, че кой да е от трите номера да се даде, така човек (или неговият профил) се връзва към най-скъпата дан. система в целия свят: US 1RS. Т.е. вместо да плаща 10% Corp. Tax в BG + 5% още, то in the long term в US Company (едва ли продаваш като физ. лице, нали?) са Up to 39.6%. Т.е. 2.9% + $0.30 per trans (PP fees). си има своята цена.

Физ. номер не ти трябва, тъй като правиш бизнес, а не „used items“ от време на време. Т.е. ти US Company (с EIN) ти трябва + US Commercial/Business Bank acc + State Tax regs (тук темата е УЖАСНО дълга).

Така, че първо провери дали и защо ползваш US PP acc, после дали е разумно ваденето на такъв номер и връзването към 1RS, където веднъж вържеш ли се, става за цял живот, за да продължи „живота“ на този PP acc. Вместо да си действаш с BG PP acc (както правят 99.999% от българите във форумите + групите), теглиш си към VISA картата кинтите и си спиш спокойно с BG Company с далеч по-поносими Corp. Taxes + макар и по-височки PP trans. fees като %.

Ако прецениш, че е разумно (in the long term) да станеш US-данъкоплатец (#1 WW откъм изяждане на profit-а), то да, чакаш си 8-те седмици или изнамираш, research-вайки, др. фирма дали вади подобни по-бързо. Ако ли не, знаеш алтернативата каква е.
 
Благодаря ти за бързия отговор.

Какво имаш впредвид под BG PP акаунт? Може ли да ми разясниш на лично или да ме насочиш къде да го прочета. Проблема е, че ако не предоставя този номер, не малка сума ще бъде загубена. Това ми е в момента номер 1 проблем. Иначе правене на нов payment method е най-лесното. Преди 3 години като започвах нямах никакви представи, че може да стигнат до такава степен продажбите и оборота ми.

Нямам никакво желание да се обвързвам с американските закони и данъци, точно затова пиша тук за съвет, как да постъпя.
 
Иди на следната стр. (ръчно изкопиран в new tab link-а СЛЕД логване в PP), кликни на „Add address“ и виж в адресната лента на какво точно ще се смени след .com/XX/cgi-bin/ в скобите. „XX“ какво е точно.

И дали си ходил на бригада в US, от там ли си го правил/създавал акаунта, …
 
19601511_1928286780749693_2278850386166980894_n.jpg


19221635_1661938700500088_2077493587856275311_o.jpg


Ако си получил такъв email, би следвало да се избере 1-вата отметка:

19095593_1662129480481010_6936701862999162966_o.jpg


Тъй като при избор на 2-рата… ставаш задължен за въвеждане на US Tax ID.

И какви обороти / брой транзакции (към US Customers Only, без да вкарваш в бройката UK или CA, или Out-of-US) си достигнал, че ти излиза такъв екран? 200 trans / $20K?
 
Да. Получих от този имейл няколко, но след това в PP освен съобщението, което ми излиза, а именно това на снимката
images.php
. http://prikachi.com/images.php?images/337/9191337e.jpg Нямам тази следващата опция да избера, кое да отбележа. Никъде не мога да го намеря това, а пощата ми е абсолютна празна. Пуснах им тикетче, че не получавам именно тази възможност.


Оборота към US Only не мога да го сметна, но в един от мейлите, ми пишеше, че съм минал 2,500 USD и вече подлежа. Имам много, които сa EU и други.
 
Последно редактирано:

Горе