kak da prodaja i kakvo da pravq ?

insomen

New Member
Здравйте четох известно време "Make money online" така значи направих си сайт на бързо и писах глупости , по късно ще ги корегирам.Ето го и сайта books21.blogspot.com след като го направих набъзо се регистрирах в moreniche и поставих техните банери на публикациите,влязох в clickbank.rssfeedgenerator.com и копирах един линк и го аднах в сайта:) .Та малко сам невеж в тия работи ,моля накои да ми обясни как да продалжавам и какво трябва да правя,за да получа $ чека .Благодаря предварително :)
 
Или това е някакъв майтап, или нещата в този форум са написани неясно и новаците не ги разбират. Трябва ти съдържание. Уникално съдържание. Пиши и публикувай по 3-4 статии на седмица. Статиите да са свързани с продуктите, които промотираш и да имат афилиейт линкове с nofollow. Погледни блога ми за почистване и направи нещо подобно, но на английски. Това е старта. После има още работа, но да го караме стъпка по стъпка.
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

Здрасти и добре дошъл тук. Еми то си го казаха....трябва да се пише уникално съдържание и да се трупат линкове. Аз не мисля, че форума е написан супер сложно, поне от към Basic неща, просто хората ги мързи да четат. :) Само като прочета такива въпроси ми става ясно кой колко е чел и защо не си задава въпроса. :)
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

SSH_ON ти имаше един много хубав блог.. ама жалко че го затвори.. той ме надъхваше :)
 
Re: От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

каква е следващата стъпка ?
1. Махни лентата на Blogspot като paste-неш този код някъде по-надолу в кода:

Код:
#navbar-iframe {
display: none !important;
}

2. Започни да трупаш линкове с главните ти ключови думи за anchor text.

Линкове можеш да си набавиш от форуми, директории, социални мрежи, други сайтове, които имаш и т.н.
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

направих това което каза ,обаче това с линковете не сам сигурен дали по правилен начин сам сложил,така сега какво следва ? fitnestraningandmore.blogspot.com
 
Последно редактирано:
Щом не се вижда toolbar-а на Blogspot, значи си успял. Разкарай веднага тези линкове към ClickBank! Сайтът трябва да има приличен вид, а тези линкове са ужасни и гарантирано няма да направиш нито стотинка от тях. Не можеш да пишеш за фитнес и да рекламираш продукти за уебмастери. Индексирай си сайта (няколко дни ще отнеме). Индексирането става като набавиш линкове, вече казах откъде. През тези няколко дни продължавай да публикуваш статии, като в заглавието и текста им използвай думи, за които искаш да те откриват хората.
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

Следващата стъпка е да си оправиш грешките в статията. Мислех да ти дам конкретни примери. Отказах се ,като видях че всичко е грешно.
 
Последно редактирано:
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

не сам я писал аз ,а я копирах от сайт,сложих линк "клик хере" а как да сложа банер ? регистрирал сам се в кешбърнърс.ком там дават банери към сайтове за фитнес продукти .
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

Ами да беше я прочел поне преди да я копираш. Можеше и да направиш проверка с Word за грешки, поне да видиш колко грешни думи ще ти подчертае преди да решиш да правиш блогове.
 
От: kak da prodaja i kakvo da pravq ?

искам да рабера как се сътои цялата работа с ваденето на пари как се почва от някаде ,това с редактирането ще го оправя после когато изградя този блог,и когато се получат работите и няма да се налага да се трие ще се корегира всичко.
 
insomen, днес трябва да е щастливия ти ден, че губя време да пиша това :)

1. Пари по Интернет се вадят главно по два начина: продажба на продукти (афилиейт програми, печелиш комисионна, когато някой купи продукт) или реклама (AdSense, печелиш, когато някой кликне на реклама).

2. Който и начин да избереш, ще ти е нужен сайт и трафик (посетители). Посетителите идват най-вече от търсачките (Google, Yahoo, Live), търсейки нещо по ключови думи. Ако твоя сайт съдържа статии с тези думи и се позиционира на добри позиции - ще ти идват посетители на сайта.

3. Тези посетители трябва да им предложиш някаква информация. Да им хареса сайта ти, за да не го затворят веднага. Така има шанс да кликнат на реклама (ако си сложил) или да купят някой продукт от твоя афилиейт линк (ако си сложил).

4. При всички случаи статиите, които имаш на сайта трябва да са свързани с продуктите / рекламите, които показваш, иначе никой нищо няма да купи. Не може някой да е попаднал на сайта ти, тъсейки хапчета за отслабване, а ти да му предлагаш продукт срещу косопад в менюто отстрани :lol:

Най-важното: направи сайт, който да таргетира определени ключови думи и да получава трафик за него (линкове от други сайтове помагат твоя сайт да се позиционира по-високо в Google). Използвай Google за няколко часа, потърси нещо, което те интересува и виж как изкарва резултатите. Направи си изводи от това.

С AdSense ще видиш резултати по-бързо, отколкото ако решиш да продаваш продукти през афилиейт програми. Продажбата на продукти си има тънкости, изисква повече опит, но и носи по-големи печалби. На мен ми бяха нужни 2-3 месеца преди да направя първата си продажба, като имаш предвид, че нещата ми бяха пределно ясни, още от самото начало.

Чети, чети, чети. Ако си мислиш, че си разбрал нещо - нищо не си разбрал! Отново чети. Чети с месеци. Чак тогава задавай въпроси - ама конкретни въпроси, а не глупости като сега. Все едно да те питам как се печелят пари в София. Какво ще си помислиш за мен? Че съм малоумен, защото подобни въпроси нямат абсолютно никакъв смисъл.

Без четене няма да стане. Без собствен опит няма да стане. Без много труд няма да стане. Без много време няма да стане. Няма лесни начини за изкарване на пари.

Добър английски, PayPal, ePassporte, банкови сметки, пълнолетие, компютърна грамотност, поне основни познания по HTML и PHP са задължителни за онлайн бизнес. Начална инвестиция от 50-100-200 лева е наложителна.

Без минимални инвестиции и къртовски труд няма пари. Няма пари!


P.S.: надявам се да не си прекалено малък, за да разбереш този пост.
 

Горе