Koлко мобилен интернет?

nan

Member
Привет, не съм сигурна дали темата ми е за тук, но ето я:

Ще пътувам в чужбина и по време на самото пътуване /около 20 часа/ искам да имам мобилен интернет. Теленор предлагат допълнителен пакет от 50 мб в роуминг за 24 часа. Та въпросът ми е за какво ще ми стигнат? Вайбър, Фейсбук и Месинджър са ми пуснати постоянно, отвреме-навреме може да початя с някого, да разгледам фейса, да се check-на някъде или да кача снимка, да прегледам пощата и в краен случай да изпратя мейл, при нужда да заредя сайт ... Без даунлоуд, без стрийм... просто връзка със света.
Освен това искам да попитам знае ли някой колко интернет ще изхарчи навигацията на Google Maps за 10-15 часа път?

Надявам се да съм задала правилно въпросите си. Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Koлко мобилен интернет?

50мб? Ще ти стигне за около 15мин при включена навигация.
 
От: Koлко мобилен интернет?

Google Maps има опция "offline traveling", тоест, щом предварително знаеш горе-долу къде отиваш не би трябвало да е проблем. Разгледай си добре опциите на телефона или виж дори за отделно приложение, което да ти контролира кои апове да имат достъп да използват данни, докато си в роуминг.
 
От: Koлко мобилен интернет?

Виж си в настройките на телефона колко нет си използвала за посочените приложения и прецени дали можеш да се впишеш с 50 мб.
 
От: Koлко мобилен интернет?

А нещо готино от Мтел за Европейския има ли?
 
От: Koлко мобилен интернет?

Mtel имаха (може и още да имат) оферта за интернет и разговори, които са включени в пакета, да могат да се ползват и в роуминг без никакво доплащане.
 
От: Koлко мобилен интернет?

Виж си в настройките на телефона колко нет си използвала за посочените приложения и прецени дали можеш да се впишеш с 50 мб.

И аз така мисля. За същият период от време ползвай само това, което ще ползваш и по време на пътуването и засечи. Иначе е трудно да се каже. Има и много приложения, които ползват нет на заден план. Спри всички ненужни. А за посочените часове може би ще ти трябва и външна батерия. Лек път!
 
От: Koлко мобилен интернет?

В повечето бензиностанции би трябвало да има wifi който може да ползваш за ресурсоемките процеси като качване на снимки, чатене/говорене и т.б.
 
Здравей. Тъй като и аз от скоро се облажих с около 1500мб на месец интернет (и си го изяждам целия), ще дам и аз едно мнение. Но 50 мб са нищо, може би на ден ги правя само с месинджърите и пощите.

Според мен са малко. Аз едвам бутах с 200мб на месец, но ако има преминавана на по-ниска, пак не е зле. Но ако те кръжнат изцяло е грубо. :) Направо почваш деня, пускаш един нет и гледаш кое колко ти харчи и си преценяваш дали ще ти стигне. Примерно аз до сега съм натрупал 1.26ГБ само с дата трансфер, за лан не смея и да си помисля, че аз сменям от време на време, ако се сетя. :)
 
От: Koлко мобилен интернет?

Аз тъкмо се върнах от чужбина. Бях там седмица и ползвах роуминг пакетите на Теленор - най-големия беше 200мб за десетина лева мисля. Стигаха ми за 1-2 часа проверка на поща, амазон, ибей... Осезаемо повече харчи през роуминга. Иначе цената на мегабайт чисто си е 0.11лв/мб.
 
От: Koлко мобилен интернет?

Според мен, ще оцелееш 20 часа и без интернет.
 
От: Koлко мобилен интернет?

Май наистина е най-добре да засеча. И да имам предвид, че в роуминг харчи повече, защото и от други места съм чувала. Wi-fi на бензиностанциите е задължителен:) За батерията имам зарядно в колата.
Благодаря на всички за включванията!
 
От: Koлко мобилен интернет?

От всичко изредено най-много ще ти харчи Фейсбука, там и с едно по-продължително разглеждане можеш да удариш 50МВ. Ползвай го където има WiFi. За Google Maps вече казаха съфорумците - има офлайн режим - можеш да си го настроиш още докато си на българска територия. Иначе не хаби чак толкова много трафик, но...предполагам 20тина МВ за 5-6 часа път е възможно да хвръкнат.
 
Я дай един скриншот на какви апове ползваш за деня и ще ти кажем ние какво харчим. Така де, ние като супер-юзъри. И ще видим и да оптимизираме твоя режим. при мен е YouTube, ама по независещи от мен причини. Просто е идеален ТВ когато сме навън и малкия киселее. :) След това са ми фейл апа, фф браузъра и така. :)
 
От: Koлко мобилен интернет?

Roam&Surf на теленор, за ЕЮ
Австрия, Белгия, Великобритания, Гваделупа, Германия, Гибралтар, Гърция, Дания, Естония, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Лихтенщайн, Люксембург, Малта, Мартиника, Норвегия, Полша, Португалия, Реюнион, Румъния, Словакия, Словения, Унгария, Финландия, Франция, Френска Гвиана, Холандия, Хърватия, Чешка Република, Швейцария, Швеция.

50МБ 24 часа - 2лв.
100МБ 3 дни - 5лв.
200МБ 7 дни - 10лв.

До колкото си спомням след изтичане на дни/трафик-а интрнета спира, а не минава на "платен" режим. (но за всеки случай се обади на 123 да ти потвърдят)
Най-добре е дневния пакет, за да можеш да комбинираш с WIFI., т.е. всеки ден можеш да си го активираш с СМС.

За навигация ползвай HERE MAPS изтегли си картите на устройството и ще ги ползваш в offline режим. Навигацията е доста добра и безплатна :)

Разглеждането на фейсбук и постване на снимки са си download/upload така, че 50mb може да заминат и бързо :D
 

Горе