kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Test

Well-Known Member
Опитвам да вляза днес в kobo.com, за да намеря повече информация за четците им и изненада:
Търсеният от Вас сайт е блокиран в съответствие с българското законодателство
в изпълнение на разпореждане на Софийски районен съд и Държавната комисия по хазарта.

Повече информация за издаденото от СРС разпореждане можете да получите тук:
http://www.dkh.minfin.bg/bg/pubs/2/548

Оказва се, че най-обикновен сайт на компания, произвеждаща електронни джаджи е блокиран за нарушения на българските закони. Интересно каква е причината. Аз залагам на безхаберие от страна на нашенския интернет доставчик, но пак не мога да си обясня от какъв зор ще блокират този сайт.
 
От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Някаква чиновническа тъпотия, вероятно.
Освен ако не е свързана с производство на наши четци. :lol:

На мен ми дава това:
Oops! Google Chrome could not connect to kobo.com

Try reloading: kobo.*com

Същото е и за kobo.*de.
 
при мен се отваря редиректва към това

kobobooks.com/default.aspx

това ли ти трябва?

вероятно може да се намира на същите ипта заедно с някой блокиран сайт и от там нататък споредблокировата ня различните доставчици при някои не се отваря защото е на ип

и прз гугъл като отворя отива на домейна с боокс ама е индексиран като кобо.ком

едит като цъкна на ридърите връща вътрешна на кобо.ком тия си омешали сайтовете нещо
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

при мен се отваря редиректва към това

kobobooks.com/default.aspx
Прави го само ако напишеш адреса с www отпред. Според мен работата е омазана някъде в България при нашите доставчици. Малко ме съмнява да споделя едно и също IP с хазартен сайт, а и от какъв зор нашият национален файъруол ще филтрира сайтове по IP? Нали в съдебното решение са написани само домейни. По тая логика може да се окаже, че множество произволни сайтове са цензурирани.
 
с www връща пинг от http://en.wikipedia.org/wiki/Akamai_Technologies

явно това е блокнато от тукашен интернет доставчик всеки който го ползва този цдн не се отваря
Akamai's network is one of the world's largest distributed-computing platforms, responsible for serving between 15 and 20 percent of all web traffic

направо си нахейти интернет доставчика темата щом ти излиза това за хазарта щото реално би трябвало доста сайтове да не се отварят ако е блокнато



без ввв Фронт ипто което ми връща пинг кобо.ком се ползва ор Ultra DNS там са 17000 сайта от едно ип като фронт
http://www.neustar.biz/enterprise/dns-services
 
От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Днес пак същата работа с Reddit. Що за малоумници ще блокират най-големия форум в света без причина? Нито с www се отваря, нито без www.
 
От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Наясно съм, че проблемът е само при някои доставчици, но все пак... Аз съм на Оптиспринт.
 
От: От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Днес пак същата работа с Reddit. Що за малоумници ще блокират най-големия форум в света без причина? Нито с www се отваря, нито без www.
Виваком ?
 
От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Не, Оптиспринт, но предполагам, че има и други засегнати. Ще пробвам с Google DNS.

П.П. Не стана. Оказа се, че вече съм бил с ДНС от Google. Изключих ги, нямаше промяна. После пак ги включих. Същата работа. Аз ако искам мога да отворя сайта през TOR или някое прокси, но не е там работата. Въпросът е принципен.
 
От: kobo.com - Търсеният от Вас сайт е блокиран

Току що се свързах с Оптиспринт. Сайтът не е блокиран от тях, а от основния им доставчик на интернет, не питах кой е. Пуснали са оплакване и чакат да го отблокират.
 

Горе