KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

jair

Well-Known Member
Да си кажа, че от VPS-и не разбирам абсолютно нищо, така че пълно ревю на тоя етап не мога да ви дам. Аз лично си го взех сървъра, точно с учебна цел. За 2 евро на месец ще си го инсталирам, преинсталирам и каквото искам за да се науча. Не се иска продължителен договор, плаща се през paypal. Може месец за месец да си давате по 2 евро, ако прецените. Мисля, че фирмата е нова, така че няма много ревюта за uptime и т.н., а и uptime не ми е приоритет.

Спецификациите са 1 ядро, на 1.0Ghz, 512 ram, 10gb SSD и 50 GB HDD. Виртуализацията е KVM.

Всички опции може да видите тук: https://comstownit.de/servers

VPS-a го поръчах в петък вечер, в понеделник вечер е на линия.

Кажете, ако искате да пусна някакъв туул за тест, както казах съм новобранец и си нямам на идея в какво се забърквам в момента, но за 6 евро за 3 месеца смятам да се понауча, след това ще си взема сигурно vps от българска фирма.

Ето това четох, че тества колко е I/O-то на диска, което е тясното място често на VPS-ите.

dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 18.763 s, 57.2 MB/s
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

A kakwо ще рече KVM VPS, каква е разликата от обикновения ВПС
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Сигурен съм, че някой с повече опит ще разясни. Става въпрос за типа на виртуализация. На практика KVM е по-хардуерно ориентиран VPS, който се доближава до физически сървър. OpenVZ е софтуерна виртуализация, която не е чак толкова изолирана, но като цяло пък работи с по-малко ресурси. В съседната тема за vpsbg.eu ги има разяснени по-подробно.
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Да си кажа, че от VPS-и не разбирам абсолютно нищо, така че пълно ревю на тоя етап не мога да ви дам. Аз лично си го взех сървъра, точно с учебна цел. За 2 евро на месец ще си го инсталирам, преинсталирам и каквото искам за да се науча. Не се иска продължителен договор, плаща се през paypal. Може месец за месец да си давате по 2 евро, ако прецените. Мисля, че фирмата е нова, така че няма много ревюта за uptime и т.н., а и uptime не ми е приоритет.

Спецификациите са 1 ядро, на 1.0Ghz, 512 ram, 10gb SSD и 50 GB HDD. Виртуализацията е KVM.

Всички опции може да видите тук: https://comstownit.de/servers

VPS-a го поръчах в петък вечер, в понеделник вечер е на линия.

Кажете, ако искате да пусна някакъв туул за тест, както казах съм новобранец и си нямам на идея в какво се забърквам в момента, но за 6 евро за 3 месеца смятам да се понауча, след това ще си взема сигурно vps от българска фирма.

Ето това четох, че тества колко е I/O-то на диска, което е тясното място често на VPS-ите.

dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 18.763 s, 57.2 MB/s

Предполагам, че намеренията ти са искрени и просто желаеш да покажеш една "изгодна" ( слагам го в кавички, понеже не се знае колко изгодно е ) оферта, но един съвет - Никога не препоръчвай нещо от което не разбираш. Поне преди да отправиш препоръка, пусни си някакъв сайт там.. тествай и тогава след като си сигурен в стабилността препоръчвай. Най-малкото, защото ще подлъжеш някой друг който не разбира и ако след месец се окаже, че офертата не е толкова Cool, колкото си я описал ще обвиняват теб, че си ги подвел и ще си черен в очите на хората.

Естествено това е само препоръка, ако искаш го взимай под внимание.

П.С> праскам ти една зелена точка, само заради доброто намерение да помогнеш ;)
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Ами мисля, че съвсем ясно съм отбелязал за какви цели смятам да го ползвам, че за мен е само за тестови, а не да се засилват живи сайтове. Съвсем точно съм казал за какво ще го ползвам сървъра, съвсем точно съм отбелязал, че нямам идея от uptime и подобни, единственото което препоръчвам е цената, за това и за нея съм най-подробен с методи на плащане и условия. По-смляно и сдъвкано от това, не мисля че е възможно да се напише. Ако някой реши да засили проекта на живота си там и работата се издъни хич не е моя вина, аз дори не я препоръчвам фирмата, само информирам.

Опитвам се просто да помогна, пука ми от дебилните репове и рейтинги, в които всички изглежда сте се влюбили.
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

A kakwо ще рече KVM VPS, каква е разликата от обикновения ВПС



Като цяло аз лично бих предпочел kvm, главно зареди selinux, loopback mount и cifs (поне за мен това е важно, особено selinux и ipset). (на български - неща свързани със сигурността). А и зависи за какво ти е нужен сървъра. За повечето хора разлика няма, няма и да усетят, както и за тестове също е без значение. Но ако е за тест, пак бих избрал kvm, защото ще си по-свободен.
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

И нещо ново и свежо на хоризонта. Търкалям AMZN EC2 и Digital Ocean, но тези пичове са доста агресивни откъм цени.
 
И аз щях да ги спомена дигитал ошън преди време са вдигнали двойно паметта 1 цпу и впс 512 струва 5 долара и точка :) а не 33 лева като в някой супер компании (сега не сме 2009 година)
пичовете хостват 500 000 + клауд впсчета и сигурно 5 милиона доменини така че всичко е ток и жица при тях... и са около 100 пъти по големи от споменатите

ец 2 е скъпо, 15 долара за дуал кор фаър шеър микро.... + 70 гб трафик излиза 22 (кажи ги 25 долара )


говорим си за напълно ънменижд ама все пак си е добре като цена :) ако е мениджд ок да впсите да струва повече... даже няколко пъти повече...



Иначе има доста такива оферти в www.vpsbox.eu ако някой предлага тънък напълно ънменидж впс може да го добави безплатно
 
Последно редактирано от модератор:
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Е - колко да е ънменидж при положение че бараме л@йнукси от '98-ма? Все едно да плашеш куче със салам...
 
Re: От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Е - колко да е ънменидж при положение че бараме л@йнукси от '98-ма? Все едно да плашеш куче със салам...

Аз друга теза се опитах да изкажа не че лошо че са ънмеиджд :) а че една фирма ги дето форума си мислеше до скоро че е супер супер им ги проутва за подобни за по 35 лева ънмениджд или да напише че са мениджд или да смъква цените а не да ги държи като от 2009 година... и форума да си мисли че такива оферти са нереални

като на немците от темата и дигитал ошъна ...

та всичко изписано дотук е да кажем че е възможно немците да имат такава цена като промо
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Аз нищо не разбирам от тези сървъри, но ме заинтригуваха тези от digitalocean. На такова чудо може ли да си преместя да кажем 1-2 сайта, които са на бг хостинг и ходят по границата на техните ограничения за процесорното време? Примерно един 20-доларов план с 2 ядра, 2 рам и 3тб трансфер за добър ли би се водил? Още нещо - тоя сървър като си го поръчаш, има ли нещо общо с контролните панели по бг shared хостингите? Тоест един лаик може ли да си качи сам сайта, без да разбира от линукси и да пише разни команди?

Напълно непланиран въпрос, стана ми интересно като видях цените, а досега не съм се замислял сериозно за vps, та затова питам :]
 
Да цените вървят надолу стабилно с годините :) повечето сайтове който са на ръба на шеърд хостинга обикновено се събират в ниския план впс (който отговаря що годе на 5 доларовия план) с по голям ще се събереш със сигурност стига да се настрои правилно VPS-a :)


Относно достъпа - Получаваш само root достъп - конзола

Обаче инсталацията на най елементарния от панелите който прилича на цпанел става точно с 4 команди

Описал съм инсталацията с картини във втория пост в тази тема в първия пост има картинка от панела

Много Лесен Конртолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

Разбира се инсталацията може да се до оптимизира или да се избере друг контролен панел и конфигурация която ще измъкне повече скорост от системата
Webuzo който дадох като пример е най лесния пълнофункционален че и безплатен който съм виждал - Може да си наемеш човек за целта който да го конфигурира / оптимизира или да ти инсталира друг безплатен контролен панел...

Друга опция е да си вземеш лиценз за Cpanel - контролния панел който се ползва от бг хостингите е 10 -15 долара впс версия на месец според от къде си го намериш тогава ще ти е едно към едно

И при WHM/Cpanel също има оптимизации и настройки след инсталацията с който може да се изстисква повече скорост в зависимост дали искащ да сместваш много малки сайтчета или няколко големи - Може да си наемеш човек да свърши и това


и ще се радвам ако се ползват банерите на форума за дижитал ошън или реф линка ми https://www.digitalocean.com/?refcode=dda00db4d7fe

няма да забогатея от това ама като ги споменахте така и така имам акаунт там реших да ги завъртя... дават store credit а и цените са им доста конкурентни
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Сега гледам, че се е появил и план за 1 евро с 256МБ РАМ.
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

А как стои въпроса с достъпността, при положение, че сайтовете са български да кажем, а VPS-а някъде в чужбина (не погледнах къде са физически)? От тук ок ли се отварят, някакво забавяне и проблеми очакват ли се?
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

А как стои въпроса с достъпността, при положение, че сайтовете са български да кажем, а VPS-а някъде в чужбина (не погледнах къде са физически)? От тук ок ли се отварят, някакво забавяне и проблеми очакват ли се?

Факторите са много - google, latency, скорост международен Интернет за потребителите на сайта, трафик (особено при българските мобилни планове). Можеш спокойно да приемеш, че "забавяне" (както и да го разбираш) ще има. Още доста неща са, но не мога да се сетя в момента. За това, когато става въпрос за сайт свързан с бизнес избираш локален провайдър. Ако е за лични/тестови цели няма значение къде е. Макар че за мен и тогава би било дразнещо.

Ето и сравнение от компютъра вкъщи:

Pinging hertzner.de [141.8.224.83] with 32 bytes of data:
Reply from 141.8.224.83: bytes=32 time=158ms TTL=234
Reply from 141.8.224.83: bytes=32 time=171ms TTL=234

Pinging google.bg [173.194.39.248] with 32 bytes of data:
Reply from 173.194.39.248: bytes=32 time=2ms TTL=60
Reply from 173.194.39.248: bytes=32 time=2ms TTL=60
 
Re: От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

А как стои въпроса с достъпността, при положение, че сайтовете са български да кажем, а VPS-а някъде в чужбина (не погледнах къде са физически)? От тук ок ли се отварят, някакво забавяне и проблеми очакват ли се?

Има известно забавяне но предприемач например винаги е бил в Канада... Бавен ли е?

Когато му включа клауд флеър cdn и почне да се отваря от Прага става по бавен за някой български доставчици въпреки че е на 35 милисеунди а не на 170-200

иначе никога няма да бъде толкова бърз като от България но разликата е на ръба на видимото с просто око...
 
Re: От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Сега гледам, че се е появил и план за 1 евро с 256МБ РАМ.

носталгия :) едно време преди 8 години и няколко седмици (септември 2005) ми беше първият VPS точно 256 рам RH EL3 :) плащах 40 долара и се водеше тънкaнa :)
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Да си кажа, че от VPS-и не разбирам абсолютно нищо, така че пълно ревю на тоя етап не мога да ви дам. Аз лично си го взех сървъра, точно с учебна цел. За 2 евро на месец ще си го инсталирам, преинсталирам и каквото искам за да се науча. Не се иска продължителен договор, плаща се през paypal. Може месец за месец да си давате по 2 евро, ако прецените. Мисля, че фирмата е нова, така че няма много ревюта за uptime и т.н., а и uptime не ми е приоритет.

Спецификациите са 1 ядро, на 1.0Ghz, 512 ram, 10gb SSD и 50 GB HDD. Виртуализацията е KVM.

Всички опции може да видите тук: https://comstownit.de/servers

VPS-a го поръчах в петък вечер, в понеделник вечер е на линия.

Кажете, ако искате да пусна някакъв туул за тест, както казах съм новобранец и си нямам на идея в какво се забърквам в момента, но за 6 евро за 3 месеца смятам да се понауча, след това ще си взема сигурно vps от българска фирма.

Ето това четох, че тества колко е I/O-то на диска, което е тясното място често на VPS-ите.

dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 18.763 s, 57.2 MB/s

Тоя сайт е пълна измама!
Платих един впс за проба и вече 5 дена няма никой,не отговарят на имейлите.
 
От: KVM VPS за 2 евро на месец, локация в Германия

Аз нямам проблем, след 2-3 дни го получих след поръчката и от тогава си е онлайн. Провери ли си спам папката между другото, потвърждението ми беше пристигнало там на мен?
 

Горе