Laravel 5.3 Route

Здравейте!
На една страница имам две html форми.
Въпроса ми е как трябва да направя Route, че като събмитна първата форма Route да използва FirstController, а когато събмитна втората форма Route да използва SecondController?

Ето го и кода ми:
PHP:
Route::post('/upAccount', [
'uses' => 'FirstController@index',
'as' => 'first'
]);

Route::post('/upAccount', [
'uses' => 'SecondController@save',
'as' => 'second'
]);
 
Здравей,
защо просто не сложиш различен екшън на тези форми ? Най-малкото някой после като почне да оправя тази каша няма да се чуди половин час какво става.
Поздрави.
 
Здравей,
защо просто не сложиш различен екшън на тези форми ? Най-малкото някой после като почне да оправя тази каша няма да се чуди половин час какво става.
Поздрави.
Здравей!
Благодаря за съвета! Просто сега разучавам Laravel и се сблъсках с този проблем. Решението било просто ама...
 
Аз също сега го разбазиквам и ще се радвам да споделите повече какво разработвате. ;)

Интересно ми е също така нещо като темефорест за такива фреймуъркове има ли? Адски много модули има и хелпове, но примерно някакви начални неща - скелети, теми, дизайни и т.н. ?

Мерси предварително и сори, че ти ползвах темата.
 
@Blinky
Ако ползваш Blade темплейт енджина на laravel, всеки html ти е готов за вграждане, разбира се, ако следваш MVC конвенцията де. Все пак laravel е доста noobproof, хората винаги намират начин хаха ;d Все пак и зависи как си свикнал да пишеш код до сега. Шегата на страна, енджина е страшен, лесен, удобен и много лесен за ползване и доста функционален.

Към автора:
Може да ползваш get/post/any като rоute тип. Другия вариант е да ползваш 1 route и в метода чрез някаква пост/гет променлива да определяш екшана(най-добрия вариант) или просто да направиш 2 отделни route-a с различни имена разбира се, за да не даде грешка - ако са ти еднакви УРЛ имената или алиасите или типа на метода(post/get) :)
 
Аз също сега го разбазиквам и ще се радвам да споделите повече какво разработвате. ;)

Интересно ми е също така нещо като темефорест за такива фреймуъркове има ли? Адски много модули има и хелпове, но примерно някакви начални неща - скелети, теми, дизайни и т.н. ?

Мерси предварително и сори, че ти ползвах темата.

https://laracasts.com/ - всичко от-до :)
Много безплатни уроци, а и платените са евтинийка. Форума е активен, доста питат и се отговаря, в смисъл учиш се от въпросите на другите.
 
@Blinky
Ако ползваш Blade темплейт енджина на laravel, всеки html ти е готов за вграждане, разбира се, ако следваш MVC конвенцията де. Все пак laravel е доста noobproof, хората винаги намират начин хаха ;d Все пак и зависи как си свикнал да пишеш код до сега. Шегата на страна, енджина е страшен, лесен, удобен и много лесен за ползване и доста функционален.

Към автора:
Може да ползваш get/post/any като rоute тип. Другия вариант е да ползваш 1 route и в метода чрез някаква пост/гет променлива да определяш екшана(най-добрия вариант) или просто да направиш 2 отделни route-a с различни имена разбира се, за да не даде грешка - ако са ти еднакви УРЛ имената или алиасите или типа на метода(post/get) :)

Благодаря много за добрия коментар. Да, с блейм темплейти ще стане лесно в началото. После ще се изнася всичко лека полека. Колкото до това дали е noobproof, работил съм специално последно време със Zend, там нещата не изглеждаха толкова просто в началото- но определено лесно може да се ориентираш. Идеята ми бе по-скоро да се почне от нещо, което вече е със заредени външни библиотеки и реално има някаква умисъл. Виждал съм да се продават - админ и фронт, но за жалост ставаше дума за елементарен фирмен сайт.

Ако трябва да ми класираш, защото от писанията ти разбирам, че си пообиколил няколко фреймърка, кой според теб е подходящ за ... да речем медиен сайт....тип.....блиц, да речем...Ларавел, Зенд, Симфони, Кодингер....Имаш предвид, че последния Друпал 7 е базиран на Симфони, та се чудех....но на мен лично Ларавела най ми допада.
https://laracasts.com/ - всичко от-до :)
Много безплатни уроци, а и платените са евтинийка. Форума е активен, доста питат и се отговаря, в смисъл учиш се от въпросите на другите.
Супер ресурс, буквам. :) Няма да се разсърдя ако ми пратите някакви проектчета, по които работите или сте работили с този фреймурк. Интересен ми е много и определено ще навляза повече. ;)
 
Супер ресурс, буквам. :) Няма да се разсърдя ако ми пратите някакви проектчета, по които работите или сте работили с този фреймурк. Интересен ми е много и определено ще навляза повече. ;)

Разгледай и http://packalyst.com/ . Общо взето в Ларавел всичко е на пакети, които се инсталират с composer. В тоя сайт а и в github е пълно с всякакви безплатни пакети. Да речем този за редактиране на снимки.
 
Разгледай и http://packalyst.com/ . Общо взето в Ларавел всичко е на пакети, които се инсталират с composer. В тоя сайт а и в github е пълно с всякакви безплатни пакети. Да речем този за редактиране на снимки.
Мерси много. Да специално видях в github е пълно с адски много модули, с които преспокойно може да билдне нещо функционално и качествено.
 
Тествал съм ларавел когато беше версия 3 или 4 не си спомням точно, и сега от няколко дена го разцъквам пак с vue.js. Бая са го назобали :)
 

Горе