Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Stop

Active Member
Всеки от нас (дори и аз) си казва какви са тези глупости, само ако имах възможност за линк от някое водещо световно списание бих направил МНООГО пари. На същото мнение е бил и собственик на водеща SEO компания нает от голям клиент за да проведе линк кампания.

Сайтът който оптипизирали бил над 10 годишен, с множество .edu линкове и т.н както и линкове от всяко едно женско списание от рода на Cosmopolitan и т.н.

Под формата на интервута във големи ежедневници и списания като New York Times и Sunny Magazine - накрая на които имало линк към сайта, били привлечени линкове и ето какво се случило:

В деня след публикуването на линк в New Yourk Times сйата пада с около 20 позиции същото нещо БЕЗ НИКАКВА ЛОГИКА се случвало и за напраед когато били публикувани и други статии във водещи списания и ежедневници.

В последствие позициите на сайта се стабилизирали и възвърнали с помоща на балансирано привличане на "по-обикновени" линкове.

Това идва да ни покаже, че Гугъл се променя ежедневно и непредсказуемо и да разбие някои лично мои, а и предлагам на много от нас утопии, че за да си номер 1 в гугъл трябва да имаш милионен буджет, да купиш линкове от най-големите сайтове и си готов - ДА АМА НЕ.

Което разбирасе е предимство защото дава път на креативността, за която не са нужни толкова средства.

Благодаря на постаралите се да прочетат поста и се надявам да придизвика някаква дискусия.
 
Въпроса е коя е тази сео фирма и какво е правила преди това че има амеркански сео фирми който чарджът по $3000 за артикъл маркетинг...

Иначе силните линкове може да са предизвикали ръчна проверка ... и от там да е имало девалюеишън на стари линкове например от спиннати стаии... сайта да се закрепил 20 позиции надолу само със новите силни... и псоледствие е доизбутан
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Определено има логика, но човека казва за промяна в резултатите в рамките на часове след публикуването на линка, толкова бързо няма как да се задействат за да пуснат ръчна проверка, по-скоро това си е автоматично, защото големи компании за които сумите не са проблем щяха да са на първите 2 страници на най-конкурентните пазари.

Ако искаш погледни видеото, определено си струва гледането: http://www.distilled.net/store/linklove2011-pitfalls/buy/ и тъй като видеото струва $70, ползваш този код при регистрация MOZWILFREE и е безплатно, не изисква кредитни карти и т.н.
 
ами логиката е че например ако стартираш нов сайт който е готин и затова има линк само от големи медии, трябва да го прати 10 глуха щом е само с такива линкове отколкот да го прати в 10 глуха ако му пуснеш 40 000 скрейп бокс аутоапрув коментари ;)

тези СЕО фирми са се хаванали да учат другите... ама избутвали ли са сайт за компетитив ниша с вълча конкуренция Global montly search 450,000 local us 246,000 3ти 5 - 7 резултат ниша при това много лек грей... седя 2+ годни там... чак на втората панда от август 2011 го поотнесе, и то щото го отнесоха основни линк партньори, сега е пак близо до върха но не го насилваме... като имам предвид нишата е с пиллс.... вълачаааа ниша ..... някой от по старите във форума, а може и ти но със сигурност радев, хепислакъра... са ни виждали това прозведение... втория фирмен флагман ... та идеята за това от американската фирма като избутат тогава да дават акъл как им вредял такъв линк аз няма да ги върна :)...

късметлии са че са в сащ и имат добре плащащи локални клиенти който си ги клоузват в офиса на фирмата, иначе една камара от сео фирмите там са пълна нула ... клиента плаща много за не толкова добра услуга ...

пп мерси за ресурса всепак :)

ппп а ситуацията ще я обясним след ударно излизане на линкове нищо че са силни алгоритъма го е флагнал за ръчна проверка ... и спам едиторите в индия каквото са видяли са девалюейтнати
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Определено аз също не съм против тези линкове, исках просто да споделя това видео защото преди да го пуснат безплатно е купувано сумаси я пъти и мислих че ще е интересно на хората тук....ама само с теб си говорим.

То случилото се като се замисля не е много нелогично, защото си е съмнително да събереш изведнъж само линкове от супер яки сайтове - това си крещи ПЛАТЕНИ линкове, но разсъждавам така след като знам какво се е случило, иначе бих го напрвил и аз.

И както казах съгласен съм с теб, просто трябва да имаме едно на ум и НИКОГА ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ БАЛАНСА на линкове икаквото и да било друго, дори когато имаме бюджет за много скъпи линкове.
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

че това още преди години го научих :)

хаках си линкове от стар силен и тежък сайт към нов млад такъв
и новия направо се срути
с 3 сайта стана така

не повярвах че е от това и така няколко пъти докато се убедя.
 
хайде сега стартъп с много много линкове например с линк байт или нещо като (мтел боб дето по всички форуми го има а е нов домейн) не вреди :) доказано :) следях го :) някой да е търсил боба а да не го е намирал :)
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Amoune,

За млад сайт е ясно, ама този е на 10 години и е малко по интересно.

Относно боба, добра идея да го следиш.

А за кои думи се класира?

Аз току що погледнах за "БОБ" на български го няма никакъв, излиза на 24 часа статията за боб, за "евтини разговори" също го няма на първа страница, там отново е статията на 24 часа. Единствено ми излезе като написах bob - което си е домейна му и няма как да не излиза.
 
Той дори не е оптимизиран за такива думи... такава фирма са си наели от Мтел за дизайна, която не е наела подизпълнител експерт в SEO поне да ги консултира как да го направят... ама сами са си виновни... можеби с много здраво анкор текст налинкване да излезе като го няма по сайта нещо....

Значи за боб имах на предвид че ако е пеналаизд първо при търсене на домейна с пропусната точка bob bg щеше да вади други резултати преди тях а не със сайт линкс даже....
и второ при при търсене за нещо което го има и съпада с фраза която вероятно я има по други сайтове в друг симсъл + разчитане на траснлитерация като плати боб (а не плати bob - както е точния тайтъл) отново щеше да вади други резултати

=> сайта не е пеналазйзд ... а и въобще не стартира с пеналти поне по спомен като го наблюдавах в началото
 
Последно редактирано от модератор:
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Те със сигурност няма как да го накажат, а и ние не говорим за наказване а за постигане на първите места в гоогле, както за "боб" на български първия резултат си е на 24 часа а към тяхната статия линкове няма много много.

Защото колкото и много линкове да има те са от толкова различни ип та от всяка една точка на България, което не буди никакво съмнение 1во и второто главно нещо е, Гугъл гледа дали нещата са НАТУРАЛНИ, те и 1 милион линка да му вкараш на нов сайт както е бил със сайта на Амоун, ако продължиш и след това да му даваш постоянно линкове, със същите темпове няма да те накажат, както е и с БОБ те като го рекламират постоянно по телевизията и за него знаят милиони хора, стотици и хиляди по форомите го обсъждат и му дават линк без да знаят помагат ли му вредът ли му, те си говорят хората.

а не като нас пускаме 1 сайт яко линкове в началото, и след седмица, а при по сериозните след месец линковете спират - което само по себе си говори на търсачките кво става.
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Какво спорите, тоя случай много ясно се знаеше, че гугъл ги махна заради купуване на хиляди линкове, не заради друго.
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Какви теории? Аз ти казвам защо ги махнаха, пък ти си казвай каквито искаш теории
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

Относно Боба, говориш всякаш ти си гугъл ние обсъждаме, че малко са му паднали позициите, а не че е махнат.

Coolice, каза че го е наблюдавал и че никакво наказание не е имал никога, ти пък твърдиш че бил махнат. Аз не съм го следил по никакъв начин, просто проверих кви са му позициите по предполагаеми от мен думи и излиза на 1во място само за bob - в предвид многото линкове които всеки казва, че има би трябвало и на други думи да излиза на първо място, според мен му се е видяло съмнително и просто е предпочел за другите думи да показва други сайтове, които му се струват по релевантни. За наказване и махнате не може да говориш най-малкото като напишеш bob освен че е на първо място под описанието показва и вътрешни линкове, нещо което гугъл прави за изключително малко сайтове
 
От: Link от New Yourk Times ВРЕДИ на позициите ви в Google?!

BOB? Значи говорим за различни случаи и сайтове.
 

Горе