Link Detox мнение

bedio

Member
Интересувам се има ли доволни от тази услуга. Четох на места, че дори да disavow всички линкове, това се опреснява само при reconsideration или голям ъпдейт. И все пак, има ли доволни които са махнали засечени като токсични линоове от инструмента
 
От: Link Detox мнение

Какви са тези глупости?

Моля, без спам. Ако имаш нещо конструктивно да кажеш по въпроса кажи го. От отговора ти не мога да разбера нещата за които питам:

1. Ползвал ли си услугата? Ако да - доволен ли си?
2. Ползвал ли си друга услуга за издиравне на лоши беклинкове?
 
От: Link Detox мнение

Интересувам се има ли доволни от тази услуга. Четох на места, че дори да disavow всички линкове, това се опреснява само при reconsideration или голям ъпдейт. И все пак, има ли доволни които са махнали засечени като токсични линоове от инструмента

1во не съм ползвал услугата, но знам какво предлага и как се използва.

Имало едно време когато дошъл големия и лош Пингвин и взел да удря разни сайтове. Ако хората сами са си правили off-page оптимизацията всичко е наред - влизаш и изтриваш линковете. Но ако са си правили оптимизацията едно-към-гьотере със използването на инструменти като "No hands SEO" общо взето са се абонирали за пингвина.

Сега - имаш 2 типа наказания:
- ръчни - когато някой те е наклепал
- алгоритмични - когато самия алгоритъм е преценил, че има нещо съмнително

Има коренна разлика между боренията на 2та типа наказание и затова е хубаво да се види какво те е ухапало:
- http://www.barracuda-digital.co.uk/panguin-tool/
- http://fruition.net/google-penalty-checker-tool/

Избери си един от двата сайта, бодни си аналитикса и гледай графичките. Ако наказанието идва около датата на излизането на дживотното значи имаш алгоритмично наказание. Ако трафика ти умира нейде извън онези дати значи имаш ръчно наказание.

Сега - ако е алгоритмично след премахването на лошите линкове би трябвало да се оправи, ако е ръчно ще трябва да махнеш линковете, да изчакаш малко и тогава да подадеш reconsideration request. Малко повече за наказанията можеш да прочетеш ето тук http://seom.bg/optimization/google-наказанията.html
ВАЖНО - disavow tool-a не е в реално време, чака се няколко седмици.

Общо взето услугата си заслужава парите в нетя има описани хиляди случаи когато им помага и как им помага. Основен неин конкурент е LinkRisk.

Очаквам 2014 да се появят още поне няколко подобни услуги изглежда пазара има нужда от такива инструменти.
 
От: Link Detox мнение

Ами, аз тествах да махна токсичните линкове които ми даде детокса за два сайта: един ръчен и един по алгоритъм. Пуснах преразглеждане за ръчния, да видим. Ще пиша резултатите тук, ако искате следете темата.
 
От: Link Detox мнение

Ъпдейт.

Значи, Г ми пратиха писмо че имам кофти линкове с два линка пример. Според LinkDetox и двата са "Suspicious / Low Risk" SUSP1 и SUSP2.
Тези два линка + всички токсични ги сложих в Disavow (където можех да махна линковете ги махнах) и пуснах реконсидерация.

SUSP1
Page has no CEMPER Power*Trust™ and CEMPER Power*Trust™ Domain < 5 – a page without external links on a weak domain
The SUSP1 rule means that it is a link coming from a page on very weak domain, for example: a link from a page without external links (which is often the case for forum) or this link is coming from some special automated spamming activity or is on a page of yet another link directory.

SUSP2
Domain has no CEMPER Power*Trust™ Domain. – probably a new or very weak domain, or a penalty
The SUSP2 rule means that it is a link coming from a very weak domain that is probably new or has been penalized by Google.

Г ми отговориха, че още има лоши линкове и ми пратиха други два примера. След като проверих в Детокса ми ги даде:
Линк 1: "Healthy / Very Low Risk"
Линк 2: не го беше намерил тоя линк Детокса, но го махнах.

И пак пуснах реконсидерация и ги помолих за по-голям списък с линкове....

Та, не е ясна колко е читав Детокса.
 

Горе