MNS или Микро нишови сайтове и тяхната файда

Valeri

Active Member
Здравейте, колеги.
Реших да пусна една малка тема, в която да обсъдим МНС и тяхната файда, че нещо не разбирам или може би някъде по пътя губя нишката.
Какво представляват и с каква цел са, мисля няма смисъл да обяснявам, не е за това темата.
Както знаем, по принцип се правят 10+ МНС с цел доходи от Адсенс. До тук добре.
Целта на занятието е къде е файдата ?
Нека вземем за пример 10 МНС и един напълно навлизащ в тая сфера (и като цяло и-бизнеса) собственик.
Първоначалната инвестиция за тяхното закупуване + домейни и хостинг няма да я слагаме, тъй като никъде няма възвръщаемост без инвестиция.
Масово се предлагат в пакети с по 2 статии (справка тук, блекхет-а и пр.). Но тези сайтове трябва да ги вдигнем нагоре, ако искаме кликове, съответно парички.
Тук идва моментът на губенето на нишката.
Да речем, че във всеки сайт ще трябва да се публикуват по 2 статии 2 пъти месечно, т.е. общо 4 статии за сайт. Да речем цена 5$ от фрийлансъри за статия, което за 10те сайта са 200$ на месец. Това без никакво купуване на линкове, без плащане за СЕО, без нищо друго. Просто, както са купени сайтовете и им се добавят статиите. (Това, защото, както казах - собственикът е новатор). По мои много груби сметки всеки сайт прави по 2-3$ дневно (а ще има и такива под 1$), като приходите средно месечно излизат на 200-300$. От тях като махнем 200$ за статии и какво остава ?! Ето тук не вдявам. Няма и да смятам риска от Адсенс да те бан-нат, това, че трябва да се подновяват хостинги и т.н., и т.н.
Някой с повече опит в МНС нека сподели, че смятах да влизам в тая игра, но след ей такива размисли и страсти, нещо се обърках.
Извинявам се, ако нещата са писани и не съм успял да ги открия чрез търсачката.
Поздрави
 
Концепцията на мнс по начало е да не са авторитетни сайтове, които ти описваш. Тоест, малка конкуренция, малка инвестиция, печалба от порядъка на 0.5-$1 дневно от сайт. Съдържанието се обновява рядко и с евтино съдържание.

Относно микро нишовите сайтове сме си спретнали една много хубава тема с близо 700 мнения. Виж я тук, тя ще хвърли голяма яснота върху въпросите ти :)
 
От: MNS или Микро нишови сайтове и тяхната файда

Да, концепцията ми е ясна, но мисля трябва да са поне на първа страница, да не кажа в топ3 за ключовите си думи.
Та нека говорим в цифри за "съдържанието се обновява рядко" и "с евтино съдържание", нали все пак това е целта на темата.
Разбира се, няма как да са точни, всичко тук е едно-към-гьотере, но все пак дават някаква, макар и бегла представа.
Сега ще погледна и другата тема, бях чел първите няколко страници, без въобще да поглеждам броя на страниците/мненията :wink:
 
От: MNS или Микро нишови сайтове и тяхната файда

Правилно мислиш. Трябва да си в топ3 по ключовата дума, за да очакваш някакви приходи. Точно затова се избират думи с много ниска конкуренция. Такава, че за няколко часа работа да можеш спокойно да очакваш, че след седмица ще си в топ 3.
Колкото до рядко... зависи от нишата, зависи и от самата оптимизация. Имам едно МНС, за което за няколко часа събрах и преразказах 5-6 статии. Направил съм ги да се пускат по 1 на 2-3 седмици. Т.е. до тук инвестицията (освен за домейн и хост) е 0.00 лв.
Съвсем скромен събмит по социални мрежи и директории за сайтове - и е в топа за по-малко от седмица. Вчера направи първите си 55 цента. :-]
 

Горе