Mobio.bg - отказана активация на услуги

antonio741

New Member
Здравейте, искам да споделя нещо, което ми се случи и "мобио" имат общо с това.

От около 2 седмици се опитвам да си пусна SMS услуги при тях, за жалост все неуспешно. Днес най - накрая след много туткане ми отговориха на няколко мейла, в последния пишеше:

"Здравейте,

Не можем да дадем повече информация за причината тези услуги да не бъдат активирани."

------

След това им поисках телефонния номер и ми го дадоха. Като звъннах се включи гласова поща и затворих. Малко след това ми звъни някой от този номер, аз разбира се вдигнах:

- (Аз) Добър ден, защо да не можете да ми активирате услугите, на условията ви ли не отговарят?
- (Той) Не, просто не мога да ви кажа защо не можем да ги активираме.
- (Аз) Значи нищо не може да се направи по въпроса?
- Не господине, просто не желаем да ги активираме и няма да ги активираме.

След това директно го оплюх за супер несериозното отношение и затворих.

Надявам се темата да е полезна за хората, които смятат да работят с тях за напред
 
От: Mobio.bg - Измамници

Сайта е онлайн игра и отговаря на абсолютно всички условия, той даже си каза, че няма проблем. Просто "не желаят" да активират услугите и не могат да дадат повече информация. Трябваше да го нахраня едно хубаво, и без друго от 2 седмици ме мотаят само.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Можем да откажем активирането на услуги, когато предполагаме, че услугите ще нарушават условията ни.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Я, коя пеперудка долетя до тук :-o Това защо не ми го казахте, какви условия ще нарушава? Защо не се аргументирахте, когато трябваше?


До тук ли трябваше да се стигне, за да ми кажете поредната глупост. Ако "предполагате", че ще нарушава условията ви. Кои условия, нали съм посочил линк, кои условия евентуално би нарушил сайта ми?
Осъзнавате ли колко смешни станахте, и колко ми паднахте в очите. Щом трябваше да стигнем до тук, за да се изясни, че вие "предполагате", пълен абсурд просто. :mad:
 
От: Mobio.bg - Измамници

Интересно, защо на мен за период от около 5 години нито една услуга не ми отказаха да активират. Измамите на дребно не се толерират никъде.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Интересно, защо на мен за период от около 5 години нито една услуга не ми отказаха да активират. Измамите на дребно не се толерират никъде.

Добре, но защо не кажат какво подозират? Това не мога да разбера, след като предполагат, да кажат какво предполагат. Защото аз нищо нередно не виждам, тяхната гледна точка явно се простира по - дълбоко от моя, знам ли.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Давам ти пример веднага. Или самата система за онлайн играта не е твоя или нещо в нея и като цяло в сайта подлежи на проблеми с авторски права
 
От: Mobio.bg - Измамници

Не съм се замислял за това, всички материали в сайта са разработени и създадени от мен и мои колеги.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Мисля, че МОБИО трябва да се замислят за по-добра комуникация с клиенти и да пускат поне по един мейл с обяснение.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Здравейте.
antonio741, едната страна в спора е ясна - мобио.бг. Щом си дошъл тук да търсиш справедливост, нека да видим и другата страна на монетата - сайта на който е отказано.
Така смятам, че е честно. А и да не остава място за съмнение, че криеш нещо или не казваш цялата истина.
Само да не се окаже, че поради някаква измислена причина не може да назовеш сайта, за който става въпрос.
Поздрави.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Какъв е смисъла да показвам и другата страна? Те са я видели доста добре, щом 2 седмици имаше "проблем с описанието", 2 седмици не ми отговаряха на мейлите, дори да има проблем с сайта ми, така ли се процедира? Това нормално ли е? Още на втория ден, след като имаше проблем с описанието им писах мейл, в който им поисках телефонния номер и го получих чак днес. Няма смисъл да обяснявам каквото и да било повече :)
 
От: Mobio.bg - Измамници

Ползвам мобио от повече то 5 години за някои услуги.

Като цяло съм доволен. Нямал съм сериозни проблеми с тях.

Съпорта им е малко бавен и отговаря само в работно време. Но все пак е разбираемо - хората почиват събота и неделя.
 
От: Mobio.bg - Измамници

Здравей,
Предполагам времето от 2 седмици е силно преувеличено, но ме е страх да поискам кореспонденцията, да не стане като с линка към сайта. :)
Правил съм смс разплащана на сайтове, които са да кажем на ръба на закона или морала - торент тракери, обяви 18+, сайтове тип "гора" (сещате се ония неприятните с реф. линковете) и досега не съм имал отказ.
Интересно ми какво точно има в даденият сайт, че да не искат да се занимават. Или може причината да не е в сайта, а някаква съвсем друга.
Поздрави.
 
От: Mobio.bg - отказана активация на услуги

Използвайте професионално решение от рода на:

Xsolla (ползвани от Valve, Twitch, Wargaming, Ubisoft, BigPoint и др.);
Boku (ползвани от fB, EA, Nokia, Spotify, Sony, Riot Games за LoL и др.);
Zong.

Тъй като за непрофесионални нужди ясно кои побългарени доставчици предоставят (нещо, което бе упоменато преди 6г. тук). Няма смисъл и е безсмислено човек да спори.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Mobio.bg - отказана активация на услуги

Доста несериозно отношение от страна на мобио... не може да съм ги питал нещо на email-a и 5 дена да нямам отговор. Да не говорим че чата не работи, а и няма оставен телефон. Може да са коректна компания, но определено трябва да поработят върху връзката с клиенти.
 
От: Mobio.bg - отказана активация на услуги

Аз също съм имал онлайн игра (която спрях преди няколко годни) и над 2 години съм работил с тях. Ако имаш репутация на измамник или нещо не е наред със самата игра, нормално да не те активират. Това че отказваш да дадеш линк засилва подозренията към теб. Всеки си подбира хората, с които да работи, нормално е и мобио да си избират своите.
Клиент, който може да генерира повече проблеми от ПОТЕНЦИАЛНИТЕ приходи не е желан от никой ;)
 
И на мен не ми активират услугата. Напълно неадекватен съпорт. Имам подозрение че зад него стои накъв алкохолик или наркоман. Няма причина за отказ няма отговор. Пълен гроб. Във фейсбук страницата го хващам на линия - питам го/я каква е причината за да не ми активират услугата - прочита ми писаното и мълчи. Това е уникално неадекватно
 
Дай да я видим тази страница. Ако всичко ти е наред няма причина да ти отказват - нали от това печелят. Преди малко ги броих общо 7 редистрации съм правил. 2 от тях са мои останалите на клиенти. Дори не ми се е налагало да говоря със съпорта.
Поздрави.
 
Ако е този сайт за които разпитваш как да го направиш по Facebook групите нормално да не ти го активират. Като тематика и всичко, нормално да не искат да се занимават с подобни неща :) Изобщо не знам защо обиждаш съпорта. Човек трябва да може да види когато грешката си е в него, а не в другите.

Mobio.bg е частна компания, която има право да откаже да работи с даден клиент без да предоставя информация защо. Не ги защитавам, но това си е тяхно решение.
 
Последно редактирано:

Горе