Moneybookers или Paypal

От: Moneybookers или Paypal

Като за начало прецени в коя система ще ти плащат, за България е по-популярна системата на Paypal. Лично аз имам и в двете системи сметки и няма особена разлика между удържаните суми, сега като погледнах баланса си, забелязах, че за извеждане на пари от moneybookers са ми удържали 3.52 лева, а от paypal 2 евро. Така, че прецени сама, но личното ми мнение е, че за БГ ще ти свърши по-добра работа paypal!
 
От: Moneybookers или Paypal

И дебитни карти могат :)
 
От: Moneybookers или Paypal

Ясно,останах с такова впечатление, защото когато натисна на Профил, там ми излиза само да добавя кредитна карта, банков акаунд и т.н.
Само един последен въпрос: наистина успях да си въведа номера на дебитната ми карта Виза Електрон на Прокредитбанк, но когато натисна да ми изпрати кода, който след това, трябва да въведа, за да ми потвърди картата, ми изписва че операцията е неуспешна. Дали е защото в нея нямам 1,5 долара, които ми се взимат автоматично от Пейпъл.
Благодаря ви много за отговорите. :)
 
От: Moneybookers или Paypal

Ясно,останах с такова впечатление, защото когато натисна на Профил, там ми излиза само да добавя кредитна карта, банков акаунд и т.н.
Само един последен въпрос: наистина успях да си въведа номера на дебитната ми карта Виза Електрон на Прокредитбанк, но когато натисна да ми изпрати кода, който след това, трябва да въведа, за да ми потвърди картата, ми изписва че операцията е неуспешна. Дали е защото в нея нямам 1,5 долара, които ми се взимат автоматично от Пейпъл.
Благодаря ви много за отговорите. :)
Трябва да имаш 2 евро в картата, за да я регистрираш..
Аз лично ползвам ePay, и PayPal, но не съм си регистрирала картата в пейпала.. пробвах няколко пъти, нито ми даде код, нито нищо.. само изгорях с над 10лв.. :mad:
 
От: Moneybookers или Paypal

Съкс яко и двете! Гнусотия е да ти трябва калкулатор с тригонометрични функции за да изчислиш точно колко ще платиш.....:mad:
за ePay съм аз!
 
От: Moneybookers или Paypal

Незнам, всеки се изказва различно за Пейпъл, може би с времето и аз ще си преценя. Работата е там, че след няколко седмици заминавам за Полша за около 5 месеца и най-вероятно ще си регистрирам освен левовата сметка и една сметка в злоти в Мънибъкърс, за да мога да си ги превеждам там и с дебитна карта ще си тегля парите ,когато ми затрябват. И аз не съм сигурна кой е най-добрия вариант. :(
 
От: Moneybookers или Paypal

Не знам защо но си мисля че по разпространено в България е MoneyBookers . Всеки мой втори приятел залага по сайтове и заради това ползва МВ . Пейпал е по скоро ако ще пазаруваш от ебай или някой друг сайт който приема пейпал . И двете стават за пращане на пари като не съм обърнал внимание колко са им таксите (добре де за 2-3-4-5-6 лв ли ще се циганим когато банките на дерят повече) . Нито един сериозен сайт за залагания не приема пейпал и причината е че могат да ти блокират сметката без обяснения и ще гризнеш дръвчето ако са решили да ти задържат парите .
 
От: Moneybookers или Paypal

Да, няма да е зле да имаш и на двете места акаунти. Никога не се знае какво плащане ще ти се наложи да направиш. ;)

И двете си имат както предприемаческа, така и потребителска полза. Смея да кажа, че даже от части се препокриват. Там където няма PayPal, MB го покрова. И обратното.
 

Горе