Moneybookers правят каквото си искат

Buscape

Active Member
Наскоро бях неприятно изненадан от Merchant service fee. Взеха ми целия баланс, който имах от 8лв. Не смея да заредя баланса с други пари защото не е ясно още колко ще ме чарджнат. Акаунтът ми е личен и последната ми транзакция беше преди 6 месеца. Чета че moneybookers взима пари от персонални акаунти само ако акаунтът не е активен последните 12 месеца.

От 1 седмица им пиша, но не получавам никакъв отговор. Не за първи път съпорта им е безобразен.

Имам някакъв спомен, че си добавих опция да получавам пари през gateway. И сигурно това ме е направил търговец и сега дължа 20 евро всеки месец ако нямам транзакции последните 6 месеца.
Вероятно съм като този случай http://www.microstockgroup.com/microstock-services/skrillmoneybookers-money-disappearing/

Никъде не виждам как да си върна стария статут на акаунта.
Вместо да ми пращат тъпи реклами на услугите си да ме бяха предупредили, че ако не направя транзакция ще ми отрежат главата.


Някой да знае алтернативи, с които евтино да прехвърлям пари между банкови сметки в различни държави?
 
Последно редактирано:
Мисля, че не можеш да върнеш стария акаунт, просто не е трябвало да го правиш търговски. Аз си спомням, че ме питаха дали искам да го направя и мотивирано им отказах. Писах си по и-мейл и то с българин от съпорта, ще разровя пощата, ако намеря контакта му ще ти го пратя да си говорите направо с него, ако може той нещо да помогне! Иначе за други алтернативи не се сещам :(
 
От: Moneybookers правят каквото си искат

Като си отваряте акаунт където и да е, четете внимателно преди да активирате разни услуги. Аз си ползвам МБ отдавна и нямам проблеми.
 
От: Moneybookers правят каквото си искат

Като си отваряте акаунт където и да е, четете внимателно преди да активирате разни услуги. Аз си ползвам МБ отдавна и нямам проблеми.

В HELP-а на Skrill пише
"Provided your Skrill account isn’t dormant for a year or more, there is no monthly or annual fee for Skrill Personal accounts. Fees may be applied on Business accounts depending on additional agreements."

Моят акаунт не е бизнес!!!

Като влезна през https://www.moneybookers.com/app/login.pl и кликна на fees ме препраща на https://www.skrill.com/en/personal/fees/

Най-отдолу пише:
"Keep your account active

The usage of the Skrill service is free for personal use if the user has logged into the account or made a transaction in the last 12 months. Otherwise a service fee of EUR 1.00 (or equivalent) will be deducted monthly from the account balance, for as long as the account balance remains positive
."

Ти ако прочетеш това ще тръгнеш ли да ровиш още из Terms and Conditions?
 
Последно редактирано:
От: Re: Moneybookers правят каквото си искат

Писах си по и-мейл и то с българин от съпорта, ще разровя пощата, ако намеря контакта му ще ти го пратя да си говорите направо с него, ако може той нещо да помогне!(
Благодаря, това ще е добра помощ!
 
От: Moneybookers правят каквото си искат

А това е откъс от последния email който получих от Skrill, 1 година след като активирах gateway:

"Accordingly, your Skrill Account will remain free of Service Fee if you log into or make a transaction using your Skrill Account in a 12 month period. If you do not do this, the Service Fee of 1.00 EUR (or equivalent) will be deducted monthly from your Skrill Account balance, if any."

Т.е. нямат никакво основание да ме чарджват защото аз имам транзакция преди 6 месеца.
 
От: Re: Moneybookers правят каквото си искат

Писах си по и-мейл и то с българин от съпорта, ще разровя пощата, ако намеря контакта му ще ти го пратя да си говорите направо с него, ако може той нещо да помогне!

Ама вие май не знаете че MB се намира във София...
 
От: Moneybookers правят каквото си искат

С лопата да се ринат хората, работещи в Skrill Sofia.

Обслужват Ви и за HP, LoL и други чрез CallPoint Europe на Telus. Накратко – гейм компании и други големи корпорации вместо да наемат собствен персонал (който да обучават на съответните езици или търсят такива хора), то за тях им е по-изгодно да ползват услугите на друга компания, специализирала се в това, изградила вече имидж, имаща support-хора на множество езици, и плащащи сравнително евтино.

EA пък достигат други граници на човешкото безумие, използвайки индийски support персонал. Месечната заплата средна там е $200 / €150, било работейки като „чатър“, помагач или всякакви подобни „дейности“ в компанията.

Adidas / Nike / Puma, както и днешниците Waikiki и подобни – са създали един вид робство в Индонезия (повече информация). Същите тези днешници, които ги пазарите от от МОЛ-овете на „прИмоции“ всъщност са с мижави цени, но по-ВАЖНОТО е, че се съсипват ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ така.

В Ню Йорк провеждат протест срещу Apple заради лошите условия на труд във Foxconn, Стачка във Foxconn заради нови стандарти за качество за iPhone 5 – или срещу какво хората получаваш високотехнологичните си джаджи. Китайски затворници играят принудително World of WarCraftколко изкарват). HP взе мерки срещу експлоатацията на деца в Китай („деца“, „работа“, „фабрика“ и „експлоатация“ в един текст!).

Евтиното излиза скъпо:

Azv7ixJ.jpg


Ето ти я стоката от Бангладеш, сортирана така прилежно от служителките в МОЛ-овете, сред които и магазините на „LC Waikiki“ - кой не е пазарял „евтина“ на добра цена стока от тук. Е, вече знае с цената на какво са били изработени дънките, хванелките и какво ли още не. Tema GroupCountry Manager Bangladesh at LC WaikikiTurkish top retailer to nearly treble apparel purchase from Bangladesh (тук дори пише и за швейцарския „H&M“ и „Wal-Mart“ - все известни).

Същата работа и при Nike, Adidas, Puma и другите, с разликата, че sourcing-а е от Китай, Тайван, Тайланд, Индонезия и някоя друга. За смешни пари изработени една камара чифтове маратонки, обувки и др. на конвейр, които ДОРИ и с включен траспорт до Европа и Северна Америка, пак излизат ултра мега евтино, щом над десетилетие/две продължават да го правят ли правят. За Хонконг навярно също се знае, откъдето излиза 50% от китайския износ (export) със статут на „специален административен регион“. Още от Wikipedia.

-------------

Относно Skrill акаунта, той може да е и Personal, но ако беше получил отговор от поддръжката им на е-поща, то щеше да разбереш, че за тях той се „considered as Business/Merchant one“, само защото си използвал нерегламентирано Skrill's Payment Gateway да си генерираш форма и да получаваш разплащане/ия от хора без MB's acc.

1. Направил си Gateway, ползвал си;
2. Не си го ползвал повече от 6 месеца, charge-нали са те fee;
3. Оплакваш се;
4. „I can get rid of the inactivity charge (19.95 EUR) if I make any transaction.“;
5. Не знам кому е трудното да се load-нат в баланса 2 лв. поне и да се менкат през 4-5 месеца между приятели, които те са в същото положение, или да се ползва от време за нещо Skrill-а за някакво онлайн разплащане в нета, доста сайтове (различни от gambling) си го приемат.

Не знам дали може или не може да се върне към „предишен“ статут, само знам, че можеш да имаш 1 персонален и 1 merchant acc по едно и също време, съгласно правилата им. Ако ще правиш нова регистрация, гледай тоя път валутата може да не е BGN, а EUR/GBP/USD, може би и да имаш някаква полза (for transactions involving currency conversion Skrill adds a fee of between 2.99% and 4.99%** to the wholesale exchange rate).
 
От: От: Moneybookers правят каквото си искат

5. Не знам кому е трудното да се load-нат в баланса 2 лв. поне и да се менкат през 4-5 месеца между приятели, които те са в същото положение, или да се ползва от време за нещо Skrill-а за някакво онлайн разплащане в нета, доста сайтове (различни от gambling) си го приемат.
Ако нищо не стане съм решил да си зареждам с по 1лв месечно акаунта през ePay.bg. Засега не са ми глътнали едното левче.
 
От: Moneybookers правят каквото си искат

Така...
Използвах една стара кореспонденция с номер на Ticket в subject-a на имейла им за да успея да пробия тая невидима преграда между мен и съпорта им.

И най-общо нещата се оказаха следните:
-акаунтът ми е станал бизнес (мислех че са добавили само екстри към личния ми акаунт)
-ако зареждам дори с някакви стотинки на 6 месеца това ще се признае като активност и няма да ме чарджват
-доколкото разбирам таксите за теглене са малко по-ниски от тези на личните акаунти

Като обобщя единственият недостатък на бизнес акаунта е, че трябва през няколко месеца да се сещам да го зареждам.
Иначе всичко друго като условия е по-добро от това на личния акаунт.
 

Горе