MS,Skype, ADOBE. Да го....

uni-web

Well-Known Member
Ей не издържах наистина....
Това не е истина, това е едно налагане на рекет.... Ще купуваш по-голям ресурс щеш иил нещеш...
Направо ми писна, и аз искам по-мощен комп и всеки иска да няма проблем, ама тея направо прекалиха вече....
Преди с 256. рам гледах видео и онлайн и на компа, сега като е зор с един гигабайт едвам върви един браузър, а пусниш ли тъпото животно скайп ти ебава майката на всичко.
За адоуба какво да кажа там е смешка като в кайпа пускаш нещо и товари като луд.
Направо да им го..... писна ми от глупостите им!!!
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Не е причината само в софтуера. Резолюцията на видеото се вдигна доста, а сайтовете са много по-тежки отпреди. За Skype обаче съм съгласен. Пълни лайна и то без никаква причина.
 
От: От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Имаш право братле, ама и адоуба и скайпа направо са лудница, не знам и аз какво да ги правя вече.
За другото си прав, но скайп и адоуба направо крашват всяка машина , а в конбина с някоя "av" направо забрави, ако си с малко рам...
Не е причината само в софтуера. Резолюцията на видеото се вдигна доста, а сайтовете са много по-тежки отпреди. За Skype обаче съм съгласен. Пълни лайна и то без никаква причина.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

С това работиш, инвестирай си в работна станция. Не виждам проблем, ако това ти изкарва пари.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Колега "uni-web" за някои щастие за други не технологиите се развиват с светкавична скорост. Но ако трябва да бъда честен първият ми компютър беше с 256МБ рам памет, 800GHZ процесор на Intel модела не си го спомням защото беше преди много години когато още бях дечурлига какъвто съм и сега но сега е друго и 32МБ видео карта и твърдо мога да кажа че съм играл игри като Need For Speed Underground, GTA Vice City както и доста популярна игра която се играеше всеки ден Counter Strike и нямах абсолютно никакви проблеми. Сегашната ми "щайга" е с 4ГБ рам, 2 ядрен процесор на Intel, 512МБ видео карта на nVidia и пак ми засича от време на време някоя програма ще дам пример с Adobe AfterEffects когато вече компилирам готовия продукт ми го компилира за около 1 час ако е по-голям от 700-800МБ. Така че какъвто и компютър да си купим ще дойде ден в който и той ще е слаб защото софтуера става по-тежък и по-тежък ето пример с Adobe PhotoShop има разни 3D екстешъни окей да си ги има но аз не ги ползвам ако искам да създавам 3D графика щях да използвам 3D's MAX а не Photoshop.

Но все пак да благодарим на директорите на тези компании защото благодарение на тях в момента уеб пространството е на това ниво.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Мога да кажа само едно: сложи си линукс.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Е убаво де. Ама ей на виж преди няколко месеца как ме зорят да инвестирам.
Допреди няколко месеца скайп имаше версия стара още от преди да е към ms. За сравнение само ще кажа тази версия с огромно натоварване не е качвала над 35 мб. рам , а сега налоциха всички да са само с последната версия, а при нея рама не пада под 300 зает. Как да реагирам, да за кинти е машината не е нито за игри нито за други работи, но все-пак трябва да има и някаква разбираема солидарност или както и да е там. Няма голяма разлика между скайп версията която заемаше 30-40 мб. рам и тази с 300-400, като изключим различните емоции, ама надали зареди тях би дигнал толкова много.
С това работиш, инвестирай си в работна станция. Не виждам проблем, ако това ти изкарва пари.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Всичко си е взаимосвързано, дет се вика трябва да купуваме, за да има прогрес, иначе ако компаниите не си продават продукта, няма да инвестират в нови разработки.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Не знам колега какъв ти е цилкъла на ъпгрейд, но аз например си купувам лаптоп през 4-5 години и гледам като го купувам да е топ. За тези години ми се изплаща многократно и нямам проблеми със софтуери (вярно че ползвам PS CS Но това е друга тема :)).
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

uni-web, ето колко ми точи на мен скайпа:
Screenshot_from_2014_11_19_22_32_51.png
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

брех наистина точи много..163 мб рамец..ма не ми пука..с 8 гб рам съм :)
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Сега се сещам, че рамта може да се увеличава с броя абонати. Поне до предпоследната версия за смартфони беше колкото повече абоната, толкова по-бързо пада батерията.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Не знам, ама товари яко особено в комбинация с някой клип от тубата направо полудява компира.
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Само аз ли забелязвам, че в момента Flash Player забива прекалено често (наблюдения от няколко машини с по 4 гб рам и5 процесор).
В момента с лаптоп от септември месец 2013 (i7-4770 16 gb ram GeForce 750m SLI), вече усещам забавяне при ползване на няколко приложения (прясна инсталация на win 7) едновременно (скайп/туба + някой бот за някоя игра). Просто не ми се мисли за пс-та от преди 5-6 години как изобщо се ползват и какви нерви причиняват на потребителя. За съжаление положението отива на все по тежки приложения, без възможност да ползваш по старите версии на програмата...
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Аз точно него имах в предвид под ADOBE в темата не фотошопите и другите. Просто флаша яко цикли, а когато е заедно със скайпа направо лудва човек.
Само аз ли забелязвам, че в момента Flash Player забива прекалено често (наблюдения от няколко машини с по 4 гб рам и5 процесор).
В момента с лаптоп от септември месец 2013 (i7-4770 16 gb ram GeForce 750m SLI), вече усещам забавяне при ползване на няколко приложения (прясна инсталация на win 7) едновременно (скайп/туба + някой бот за някоя игра). Просто не ми се мисли за пс-та от преди 5-6 години как изобщо се ползват и какви нерви причиняват на потребителя. За съжаление положението отива на все по тежки приложения, без възможност да ползваш по старите версии на програмата...
 
От: MS,Skype, ADOBE. Да го....

Уф, с флаша е много зле. При мен си крашва поне по 2-3 пъти на ден, както на файърфокса, така и на хрома.
Ей, обаче не могат да го разкарат това лайно, закотвило се е и няма мърдане.
 

Горе