Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Кой предлага по-добър 3G мобилен интернет?

  • Виваком

    Votes: 7 46.7%
  • Мтел

    Votes: 8 53.3%

  • Общо гласове
    15

N1ck

Active Member
Трябва да избера между Виваком и Мтел за мобилен интернет - цената е еднаква (с разлика 1 лев което не е разлика).

Какви за вашите впечатления? На кой оператор покритието и скоростта са по-добри?
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Трябва да избера между Виваком и Мтел за мобилен интернет - цената е еднаква (с разлика 1 лев което не е разлика).

Какви за вашите впечатления? На кой оператор покритието и скоростта са по-добри?

Мога да сравня Вива с Глобул с полза на Вивател. При пътуване само из балканите се губи обхвата.
За мтел идея си нямам.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

За Варна ако ти е въпроса. Като цяло на Мтел обхвата им е добър, скоростта достатъчно висока (от 5 до 12mbps в зависимост къде се намираш). Имат обаче и слаби зони.
Тествал съм в празен автобус №22, безплатния WiFi, който се осигурява от Виваком, посредством 3G свързаност. По целия маршрут връзката постоянно прекъсваше, скоростта бе ниска и интернета като цяло не можеше да се ползва, освен ако не целиш да се изнервиш от чакане и рефреш. До преди няколко години Виваком нямаха никакво покритие към м-т Прибой, сега не знам как е.

Мтел от Варна до София, Варна-Шумен-Пазарджик-Банско - никакви грижи с обхват и скорост на интернета. Проблеми основно имам в центъра на града, вляза ли в по-населена сграда се случва смартфона ми постоянно да се откача от 3G мрежата и да минава на 2G. Причина според мен е натовареността на клетките на оператора.

Въпреки това ако трябва да избирам между двата оператора - бих си останал на Мтел.

ПС. Теленор ме учудват с хубавия обхват на 3G мрежата им. Нямам грижи с тях нито в града (няма значение център или квартали) или из селца и паланки. Странното е че като вляза в Кауфланда в квартала обхвата на Теленор е до вратата на магазина. Защото е целия обкован с ламарина ли или заради нещо друго...идея си нямам :)
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Имам абонамент на моб. интернет към вивата, не съм особено доволен от скоростта, споделям мнението на angelovarna.
 
Къде смяташ да го ползваш този мобилен интернет? Ако ти трябва за разни забутани селца и паланки - вероятно Виваком имат 3G обхват на повече такива отдалечени места. За в града не мога да кажа.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Виваком твърдят, че ползват технология която е по-ефективна в затворени помещения и че имат по-добро 3G покритие. Ако не беше така другите оператори биха протестирали а те си траят.

Явно много зависи от точката...
 
От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Къде смяташ да го ползваш този мобилен интернет? Ако ти трябва за разни забутани селца и паланки - вероятно Виваком имат 3G обхват на повече такива отдалечени места. За в града не мога да кажа.

Специално за града, Vivacom разширява покритието си на оптична мрежа и ако наистина държиш на сигнал и бърз интернет, това в мрежата.
 
От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Специално за града, Vivacom разширява покритието си на оптична мрежа и ако наистина държиш на сигнал и бърз интернет, това в мрежата.

Каква е връзката между оптика и 3G?

Mtel пускат оптика до всеки дом, Виваком полвината им мрежа е оптика до мазето и от там UTP. Това няма отношение по поставеният въпрос за мобилен интернет.

Ще го ползвам в големите градове когато ми се налага да пътувам. Не е проблем ако няма покритие на някое забутано място, но ще ме е яд ако се губи на закрито в голям град.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Аз ползвам виваком и не мога да кажа че съм впечатлен от 3G връзката, често сигнала е слаб и на моменти изчезва дори и на максимална скорост.
Това са ми наблюденията над София и Банско.
А за мтелците нищо не мога да кажа, но имам приятелчета който доста ги хвалят и почвам и аз да се замислям вече.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

На МТЕЛ бях много години, ама миналата година го спрях от проклетия и си взех на виваком, като си мислих, че няма да има съществена разлика. Сега вече съжалявам, мтелския беше много по-добър! Не говоря за свързаност, а за скорост. Вивакомския много се влияе от помещението, в което се намираш. Точно в момента съм на него и като ми потрябва малко скорост, ходя да отварям прозореца:shock: Не се отварят съвсем леки сайтове деба.... Като ми писне си пускам от телефона, който е на мтел по ЮСБ, разликата е в пъти. Говоря за Варна, кажи речи на един километър от центъра. Фактически на ЖП Гарата, за тези, които познават Варна. Виваком го ползвам със стик на лаптоп, мтелския го ползвах по същия начин в същото помещение и не ми се е налагало да отварям прозорци никога.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Ползвал съм моб. нет на глобул (преди да си сменят мрежата) и мтел. И от 2та не съм доволен. Ако е за между другото или чат пат да се проверяват някакви не важни неща става. Но за работа ТВЪРДО НЕ! Работи, работи и изведнъж спира нета. Някой път тръгва сам, друг път трябва да рестартирам (рутер с 3г съм). След рестарт някой път се оправя, друг път не. Имал съм случай 30 мин. не мога да отворя 1 сайт. В индустриалната зона на гр. Пловдив съм ги ползвал и 2те. Може към центъра да е друго положението. Плана ми е 20 000мб. към мтел, ако има значение.

Поради липса на други алтернативи смятам след 6м. (когато ми свършва договора) да тествам с булсатком.
 
Re: От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Определено Mentel... Бил съм и на трите, и пак върнах Mtel-а. За Варна и региона нямат грешка. Другите два са слаби!

Мерси за мнението, това беше доста добро. Вече бих си направил избора. :)
 
От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Мен малко ме изненадаха статистиките. Мислех, че Vivacom ще води тук. Аз гласувах за тях, но явно и Mtel не отстъпва.

Зависи какво търсиш. За покритие Виваком бият по всички параграфи, но за качество на сигнала там където и покритието е малко Мтел са с предимство. На връх Снежанка с Виваком не мога да свърша работа и за 5 лв, а от телефона с Мтелската карта си цъкам по сървърите все едно съм си в София. Цената също за някои е фактор, но ако ползваш нета за работа по-добре да не обръщаш внимание на това, че Мтел са по-скъпи.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Вярно, че темата е за мобилен интернет, но аз да се оплача от Булсатком!!!
4857103233.png

Тази боза е от седмици наред и утре ще им тегля една майна и се отписвам, ако не вали много и ме домързи..
За 20 лв на месец трябва да ми гарантират пълна свързаност - пакетите ТУК.
Вярно, че купиха местна мрежа и се опитват да я вкарат в ред, но вече 1 месец не могат да се оправят с мрежата, а на стария доставчик досега нямах дерт.
Заради едната смяна на IP адреси и конфигурация на сървъра, надали е толкова трудоемко, като се има предвид, че цялата мрежа е изградена и физически нямат работа.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

МТелец тук - бачка си винаги и безотказно.

Проблема е че събота/неделя ходя извън града на "ранчото" и там понякога във зависимост от помещението връзката деградира до 2G -> EDGE или GPRS, но до 5 мин се оправя. И е по-добра отколкото WiFi-то на съседа.
 
А какво мислите за 4G-то на Макс? Вярно има доста ограничено покритие, но там където го има - как е?
 

Горе