NameCheap проблем с регистрация на домейн

sedo

Active Member
Исках да регистрирам един домейн в НеймЧийп. Даваше ми, че е свободен. Взеха ми парите, но даде грешка и домейна не се регистрира.
Писах на съпорта, те ми казаха, че ще препратят казуса до техния "Upstream provider ", каквото и да значи това, за допълнително изясняване.
В това време някой друг е регистрирал домейна. Нещо може ли да се направи според вас или да го отпиша този домейн, след като аз първи съм платил за него?
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Явно не си платил първи щом друг е регистрирал домейна.
Пиши го бегал.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Явно не си платил първи щом друг е регистрирал домейна.
Пиши го бегал.

даваше го свободен, а и регистрацията на другия е от следващия ден, аз на 16-ти платих, той на 17-ти го е взел. Пиша го бегал, сега се разправях с тия, той е и при друг регистрар вече домейна, нищо не можели да направят. Направо съм бесен...
 
Последно редактирано:
От: От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

даваше го свободен, а и регистрацията на другия е от следващия ден, аз на 16-ти платих, той на 17-ти го е взел. Пиша го бегал, сега се разправях с тия, той е и при друг регистрар вече домейна, нищо не можели да направят. Направо съм бесен...
Е това вече с 1 ден разлика не е нормално.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Ето днес какво виждам официално на сайта на Неймчийп.

We are experiencing issues with PayPal payments at the moment. Your order may fail despite the fact your PayPal account was charged. Dear Customers,

The issue roots on PayPal side. For some reason their system returns wrong Invoice IDs which result into failed transactions.

Their developers are looking into the issue. We will update status post when any results are received.

We do hope for your patience in this matter.

---
Проблема бил в Пейпал, ама заради тая простотия си изпуснах хубав домейн и някой друг го взе. В момента проблема още го има...
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Upstream provider , вероятно е ENOM. Те от там ги вземат.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Аз пук бих ги изтормозил. Ти си в правото си. Това дали пеипала им работи си е техен проблем.
Може да си изпуснал да купиш yahoo.com и сега да имаш пропуснати ползи за милион $.
Може също човек от namechip да го е купил, и да се е възползвал, знае ли човек....
Искаи или домеина или компенсация, не просто връщане на парите....
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Аз пук бих ги изтормозил. Ти си в правото си. Това дали пеипала им работи си е техен проблем.
Може да си изпуснал да купиш yahoo.com и сега да имаш пропуснати ползи за милион $.
Може също човек от namechip да го е купил, и да се е възползвал, знае ли човек....
Искаи или домеина или компенсация, не просто връщане на парите....

Мисля да се разправям с тях за компенсация, предполагам домейна е сложно да се поиска, тъй като е при друг регистратор вече. Парите иначе ми ги върнаха.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Почвам разправията или да ми съдействат за домейна или искам компенсация. Ако се направят направо на ICANN ще пиша, те са си се разправят с тях.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

20 минути писане по чата, даже не искаха да ме свържат с мениджър, а оператора няма как да ми реши въпроса. Накрая за подигравка ми дадоха код за намаление на whois, вместо 2$ на 0.99 цента. Следващия имейл ще е до ICANN да видим те какво ще кажат.
 
От: От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

20 минути писане по чата, даже не искаха да ме свържат с мениджър, а оператора няма как да ми реши въпроса. Накрая за подигравка ми дадоха код за намаление на whois, вместо 2$ на 0.99 цента. Следващия имейл ще е до ICANN да видим те какво ще кажат.
Давай напред да видим какво ще стане...
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Почвам разправията или да ми съдействат за домейна или искам компенсация. Ако се направят направо на ICANN ще пиша, те са си се разправят с тях.

А да, те ICANN само ще си го преместят в другия крачол за тебе, па ако щеш и SEDO.COM се кръсти. btw хора от SEDO бяха 3 дни в България и нямаше особен интерес на щанда им.
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Аз имах подобен проблем с domain COM, (чаках да ми одобрят плащането щото съм им бил съмнителен и през тези 5 мин. домейна замина) ама нищо не стана, а домейна вече го има като статистика в namebio.. :)
 
От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

От ICANN казаха, да се оправям сам, не било тяхна работа. Тъй че това е положението :)
 
Re: От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

А да, те ICANN само ще си го преместят в другия крачол за тебе, па ако щеш и SEDO.COM се кръсти. btw хора от SEDO бяха 3 дни в България и нямаше особен интерес на щанда им.

Прав си за ICANN човек :)

Ама за хората на седо не съм съгласен ... те могат да си извадят данни от коя държава колко оборот им идва и така да предценят къде да отворят щанд на изложение... като е нямало интерес явно изложението се провалило да достигне до таргет маркета на СЕДО генериращ оборот от / към България, заради който оборот са предецели да се пробват със щанд.... и проблема е само на изложението :rolleyes: Всеки бранд мениджър който си е учил а и хора попрочели бизнес книжки ще си направят изводите ...
 
От: Re: От: NameCheap проблем с регистрация на домейн

Прав си за ICANN човек :)

Ама за хората на седо не съм съгласен ... те могат да си извадят данни от коя държава колко оборот им идва и така да предценят къде да отворят щанд на изложение... като е нямало интерес явно изложението се провалило да достигне до таргет маркета на СЕДО генериращ оборот от / към България, заради който оборот са предецели да се пробват със щанд.... и проблема е само на изложението :rolleyes: Всеки бранд мениджър който си е учил а и хора попрочели бизнес книжки ще си направят изводите ...

Бранд мениджъра няма как да пропусне международно събитие, на което бранда който разработва е спонсор и е под патронажа на президента. Пък било то и в неразработен източноевропейски пазар.

Тука във форума съм се начел (както и ти) на анаболни изказвания от сорта "ей сега ще пиша на Големия пагон, да Ви *** майката", а половината не правят разлика между регистратор и регистрар.
 

Горе