NASA - 30% възможност за сблъсък

2fast4you

Well-Known Member
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-872812

Един от служителите на НАСА е съобщил, че астероид на име “Нибиру” лети директно към планетата Земя и според експерти на НАСА, вероятността от сблъсък в момента е 30%.
До момента НАСА не е направила никакви официални изявления в този смисъл. Според същия източник от НАСА, това се прави, за да не се разпространява паника сред населението.
НАСА планира да събере всички необходими факти, да изчисли траекторията на обекта и след това да пусне официално съобщение за пресата. Според данните на НАСА, приближаващият се астероид е с площ около 700 000 кв. км, което е съпоставимо по размер с щата Тексас, който е с площ от 696 241 км ?.
Предполагаемото време за сблъсъка е ноември-декември 2012 г..


Read more: http://30dumi.eu/2012/11/asteroida-t-nibiru-se-nosi-sreshtu-zemyata/#ixzz2BePysqWr
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Не искам да звуча като откривателя на топлата вода, но това е майтап.
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Аз съм си казал - на уречената дата 21. 12. 2012 г. ще се запася с много пиене. Даже още от 20-ти започвам да пия, още от тогава ще бъда пиян, ще се натаралянкам като донски казак, и лягам да спя мъртво-пиян. Каквото и да стане, ще бъда толкова пиян че няма да го усетя. Няколко бутилки уиски и много червено вино ( от силното ) ще се натряскам яко и да става каквото ще. Казват че пияните Господ ги пазил, току виж отмине бурята и отрезнея и всичко е свършило и съм оцелял... Само да не стане така че около мен всичко да е разрушено и разбито, без ток и интернет, и аз да съм един от оцелялата група ( няколко стотин човека ) и да се наложи отново да изграждаме свят и култура, и да сме върнати в каменната ера... Не знам дали ще мога да го издържа това... :(
 
От: От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Аз съм си казал - на уречената дата 21. 12. 2012 г. ще се запася с много пиене. Даже още от 20-ти започвам да пия, още от тогава ще бъда пиян, ще се натаралянкам като донски казак, и лягам да спя мъртво-пиян. Каквото и да стане, ще бъда толкова пиян че няма да го усетя. Няколко бутилки уиски и много червено вино ( от силното ) ще се натряскам яко и да става каквото ще. Казват че пияните Господ ги пазил, току виж отмине бурята и отрезнея и всичко е свършило и съм оцелял... Само да не стане така че около мен всичко да е разрушено и разбито, без ток и интернет, и аз да съм един от оцелялата група ( няколко стотин човека ) и да се наложи отново да изграждаме свят и култура, и да сме върнати в каменната ера... Не знам дали ще мога да го издържа това... :(
Ще трябва доста добре да се заредиш. Според някои хора заради различните календари и бройни системи може да има отклонение до 3 месеца от оригиналната дата. 3 месеца пиян дори аз не бих го издържал, пък да си изтрезнял и с махмурлук само защото датата закъсняла с два дни ще си е още по - гадно :)
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Ако регистрацията на ireport.cnn.com е свободна и писането не се цензурира какви идеи ми идват... Има купища глупаци, които вярват на всичко, което се казва по телевизията. Даже и споменаването на нещо, че са го давали по телевизията има ефект.
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Не знам за въпросният сайт, но дори да се цензурира колко му е да качиш свой такъв и си в играта, ако ти се занимава де. Аз лично не виждам смисъл в това.
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Ами, ако не е жълто а истина кво ще правим тогава? :)
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Е те тогава ще става шоу. Всичко фрии, дамите няма да се чудят, че да не изглеждат лесни - просто не знам кое първо, но ще е шоу.:D
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

За един месец не може да се организира операция по отклоняване на такъв голям астероид. Дори и да се изпратят и взриви атомна бомба в близост до астероида ще получим вместо един голям, множество малки (и радиоактивни) астерода, насочени към Земята...

Като гледам името на астероида явно е дезинформация. Или поне така искат да вярваме. Ако наистина има астероид ще се наложи да имаме действаща икономика за да може да се организира операцията по отклоняване (за целта обаче не трябва да има паника).
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Те от 1983 година говорят за това.... па колко е достоверен шанса за сблъсък и колко е постановка (за определени интереси), вече е съвсем друг филм :wink:
Има теория дори, че е масовка на илюминатите за театро с нашествие на извънземни хаха белким укротят и турят наморник на масите :) А има и теория, че филма се прожектира на едиколко си илядо години и гледането му е обавезно... Така или иначе, квото и да стане, нема да си спомняме гаранция :D
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Дядо ми има една интересна теория за прераждането на планетата на всеки 10К години, даде ми за пример последният армагедон в лицето на "големия астероид" потрошил динозаври, климат... всичко. (дали е астероид, умна машина или квото и да е - факт...)

Несъмнено си вървим към поредният край, все за това се намеква във религии, технологията, митове и легенди, къде ли не... та и с галактическото приравняване което около 10К години точно се случва.

Ако сте чели Петър Дънов - много интересни неща описва, както и Ванга, и стотици известни и не чак толкова имена до Нострадамус.

Има неща които не реализираме, но определено тази дата ще е сътбоносна - ако не целият свят, то логично на нея ще починат Хикс жители на планетата, за които легендата на Маите ще е истина.


Рейсър, отново обираш точките Брадъре :)
Същото го имам в плановете си, ще се начерпя хубаво, и с интересни неща. Не съмнено ще съм и запасен с раница и инструменти за Сървайвъл, кубинките добре завързани на краката, достатъчно батерии и др.
Ако се окаже истина, което има шанс да е всъщност, може 0.00.........01% да свърши по някакъв начин света, има и шанс в който е възможно да се оцелее който също е пропорционално равен на 0.00.....01 - затова съвет - Недей да спиш! Ако се случи няма да боли, и щеш не щеш ще заспиш.

(за мен спането като процес си е смърт, събуждането прераждане.)
 
От: От: NASA - 30% възможност за сблъсък

За допълнение, дядо ми е много начетен мъж.
Процеса за него започва с амебата и свършва с умна машина която слага края - еволюция.
На него също е необяснима компютърната технология, обяснява я просто - Не е човешко дело. "Как от стопен пясък превърнал се в стъкло, в кристал се стига до мисловен процес, и команди ?"
Планетата била като градина с цветя, създателя (господ ли, разум ли...) засажда цветето.
Оставя го да си расте на самотек. То си му е начертан пътя - всяко цвете расте, разцъфва, увяхва и съхне.
"Градинаря" даже не работи, сухото себе пада на почвата и започва процеса наново - покълва, израства....

Много е говорил, но няма как да предам правилно, и като обем. Определено има какво да каже. :)
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Има едно уточнение обаче. Във въпросните документи се говори не за края на света, а за края на света такъв, какъвто го познаваме. Усещате ли разликата? Според илюминантите това дори няма да е лошо за хората, пък камо ли да измрат ххх% хора. При всички положения лично аз не очаквам нищо особено да се случи на въпросната дата въпреки всичко писано по въпроса.
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

@myselfmonev - За принципа, на който работят компютрите с кристала и мисловния процес - нещата хич не са толкова сложни колкото изглеждат, а и "мисловния процес" са прости изчисления, също както в един калкулатор. Просто с времето се натрупват множество прости механизми и системи в устройството, които са довели до днешния резултат. Доста по-сложното нещо е нас кой ни е направил и ние как мислим ;)

За 21.12.12 - не мисля, че нещо особено ще се случи, освен няколко хиляди американци които са се събрали по поляните да чакат края и да се напият. Ако светът свърши някога, то ще стане за период от време, не за 1 ден. Другото което е - както някой горе спомена, по-вероятно е да се случи някаква коренна промяна от колкото края на света. И ако някой или нещо някога стане причина за края, то това ще сме ние - или ядрена война или просто крайно замърсяване на планетата, а не астероид. Свикнали сме да присъждаме вината или на природата или на "господ" за много от нещата които си ги правим сами. :)

А за напиването, на българина повод не му трябва, но като го има - още по-добре. Хайде който се напие и оцелее след 21-ви, да се напие два пъти повече на Нова година! ;)

Поздрави!
 
От: NASA - 30% възможност за сблъсък

Колкото и смешно/жълто да звучи това, аз лично очаквам подобно нещо. Не знам дали ще се случи идващите седмици или след няколко години, но съм сигурен, че ще се случи. От много време има описание на това нещо дето ще се стовари във водата и ще я вгорчи (явно съдържа нещо, което взаимодейства или се разтваря във вода). Като се замисли човек, ако нещо пада на Земята, по-вероятно е да падне на вода предвид количеството ѝ на планетата. Животът на Земята със сигурност няма да свърши. Просто ще има огромен брой жертви. Все пак се съмнявам да се случи точно сега. Тези, които пробутват тези идеи (за "Армагедон"), също очакват същото, но и те не знаят с точност кога.
А иначе е възможно да съществува тяло със силна елиптична орбита, като в един от краищата се пада Слънцето, което като прашка трябва да го запрати обратно в посока отдалечаваща се от Слънцето. Четох и за теории за орбита не около една, а около две звезди, което също ми се вижда възможно. Предвид размерът (ако наистина е такъв) е възможно трудно да бъде забелязан чрез телескоп. Като се вземе предвид и това, че при движение по елиптична орбита скоростта нараства с приближаването на звездата/планетата (съответно намалява при отдалечаването от нея), не е ясно дали е лесно да се засече тяло движещо се с толкова голяма скорост. Все пак редовно се откриват нови планети и подобия на планети в космическото пространство, от което следва, че до преди това не са били забелязвани.
 
От: От: NASA - 30% възможност за сблъсък

@myselfmonev - За принципа, на който работят компютрите с кристала и мисловния процес - нещата хич не са толкова сложни колкото изглеждат, а и "мисловния процес" са прости изчисления, също както в един калкулатор. Просто с времето се натрупват множество прости механизми и системи в устройството, които са довели до днешния резултат. Доста по-сложното нещо е нас кой ни е направил и ние как мислим ;)

За 21.12.12 - не мисля, че нещо особено ще се случи, освен няколко хиляди американци които са се събрали по поляните да чакат края и да се напият. Ако светът свърши някога, то ще стане за период от време, не за 1 ден. Другото което е - както някой горе спомена, по-вероятно е да се случи някаква коренна промяна от колкото края на света. И ако някой или нещо някога стане причина за края, то това ще сме ние - или ядрена война или просто крайно замърсяване на планетата, а не астероид. Свикнали сме да присъждаме вината или на природата или на "господ" за много от нещата които си ги правим сами. :)

А за напиването, на българина повод не му трябва, но като го има - още по-добре. Хайде който се напие и оцелее след 21-ви, да се напие два пъти повече на Нова година! ;)

Поздрави!

Мислиш добре.
Но има и друго по повод изчисленията, както сравни с калкулатор - ще дойде ли деня в който машината ще е по умна от нас ? Скайнет от Терминатор 2 ?...
И все пак това са изкуствени интелекти, в някои отношения вече са по умни от нас.
Вярно е че човека не е просто обяснение - всичко е сложнотия из него като започнеш от мозъка до кръвта...
Ние сме лудите в санаториума.

Това с природата е кофти, тя ще си върне всичко онова което и е причинено по един или друг начин.
Българина че не му трябва повод да се напие факт е, но не му и пречи да къса и чупи разстения на поразия без да му мига окото... няма го уважението, много има да учи той.

И да, света няма да изчезне за секунда, макар тя да е края.
Ето последните 2 десетилетия уча история, обогатявам си ума с всичко на което се натъкна, попивам наред. Стига да изводите че света се променя всеки божи ден.
Утре като се събудя незабелязано ще ползвам нещо за което не съм и мислил досега...
Тук е всичко, ами после ?!? Та ние сме едни гости на този свят. :)

Поздрави
 

Горе