ns1.bg - впечетления

От: От: ns1.bg - впечетления

ДА:dи аз така мисля

Аз вече не мисля така, защото направиха някои големи издънки и съм им обиден, ще продължавам да ги ползвам но ако не ме мързеше да си местя сайтове досега щях да съм го направил :)
П.П. Вече съм ПРО - имам 1к поста :)
 
те бългаското сами си го правят да е съкс защото като поизползваш малко чужд хостинг и почваш да се чудиш какви са тези ограничения и други простотии а преклаено евтиното обикновено и в бг и в чужбина си е съкс...
 
От: ns1.bg - впечетления

Код:
Позволени ресурси, които можете да използвате
---------------------------------------------
cpu: 2%
ram: 2%

Използвани ресурси за последните 24 часа
----------------------------------------
cpu: 0.42%
ram: 3.24%

Акаунтът, който споменахме отгоре използва повече ресурси от позволеното за Вашия план. Тези лимити са поставени, за да можем да поддържаме сървърите стабилни и да предлагаме високо качество на услугата. Имате следните възможности:

1) Да оптимизирате акаунта Ви така че да не използва повече от позволеното. Това трябва да стане до 24 часа след получаването на това съобщение.
2) Преминаване на по-висок план (ако има такъв), преминаване към vps или нает сървър.
3) Преместване на акаунта при друг доставчик.

Моля отговорете на това съобщение до 24 часа и ни информирайте как желаете да процедирате. Няма да спрем достъпа до акаунта Ви, ако не сме принудени да го направим. Ние ще прекратим достъпа до акаунта Ви ако той значително претоварва сървъра, на който се намира и нарушава нормалната му работа. Ще бъдем принудени да спрем достъпа до акаунта Ви ако игнорирате това съобщение и не отговорите в рамките на 24 часа.
хахха, и за скрипт който пуснах точно 5 пъти.
И интересното е, че процесорното време съм доста под лимита ...
 
От: ns1.bg - впечетления

Пуснал си скрипта 5 пъти и достъпа към поне 200-300 други сайта е бил затруднен. Нищо смешно няма. Явно си заел рама на 100% за някакъв период от време, който усреднен дава 3.24% на 24 часа.
 
От: ns1.bg - впечетления

И аз ще се включа. Това ми е болна тема. Хоствал съм къде ли не.
ICN - сайта умираше за дни заради проблеми със сървъра след третото умиране за няколко дни панически избягахме към host.bg
TopHost - леле ужас добре, че сайта там не ми е важен. Умираше по 15-20 пъти на ден (бях пуснал някакво следене и получавах SMS - луд ставах от SMS-и) в последните 2 месеца явно се пооправи съсвъра. За това че за да създадеш поддомейн се чака дни няма да говоря.
И сега върха на сладоледа - DOM.BG. PHP компилирано през 2003 г. Качвам там сайт през ноща. Има 0 посетители. На сутринта отивам да му се изкефя и няма никой. Пиша на съпорта и викат сайта товари. Какво товари? Отговора е - ами товари сървъра. Преместих веднага сайта на Суперхостинг (без никакви промени) и до ден днешен работи там и не товари нищо Та от моя опит ще кажа, че поне половината хостинг компании в България изобщо не знаят за какво става дума и затова като видите че някъде нямате проблем с хостинга, но когато имате 2-3000 посетителя, хоствайте само при тази фирма. Аз за мен лично съм избрал от няколко години (след всички злопулучни хоствания насам натам) Суперхостинг и всичко хоствам там.
 
Последно редактирано:
От: ns1.bg - впечетления

Ама все пак имаш сайт, все още, нали...
Аз бях турнал едно форумче в Site.bg преди години (тогава беше хостинг на този домейн). Не си го бях вкарал в органайзъра... по едно време - А! Нема сайт! Домейна изтекъл! ОК де, поне в Европа това не е фатално. Тичам веднага да го платя и псувам че не са ми изпратили мейлче с предупреждение. Не дигат телефоните (нищо ново). Отивам там - заключено. В съседното барче пича казва "Аааа, ми те фалираха миналата седмица и сега помещенията се дават под наем". Амин.
(за домейна де, добре че все пак имах някакъв дъмп на базата, та пратих мейли на потребителите за новия домейн).

От тогава и никога не вземем домейн от хостър, ако ще пари да ми дава.

Суперхостинг за разлика пт повечето други евтини БГ хостири засега не са ме дънили, имам няколко сайта там.
 
От: ns1.bg - впечетления

с 200 лева еднократна инвестиция и 20-30 лева на месец за свестен нет може да се сглови едно собствено сървърче :)
 
От: ns1.bg - впечетления

Абе както казва дядо ми
"Не съм достатъчно богат за да си купувам евтини неща"
 
От: ns1.bg - впечетления

Някой познава ли майката на Електроснабдяване Столично ЕАД? Аз честичко я споменавам женицата (с добро).
Майката не ама има UPS и зад него дизелов агрегат.
Слагаш дублиращи провайдери и суичовете у вас и си готов :eek:

ПС: Споменах ли че за мен NS1.bg са №1 за стартиращи проекти?
След като проекта започне да касира приход - хоствай и на Марс ако искаш...
 
Последно редактирано:
Re: От: ns1.bg - впечетления

Ама все пак имаш сайт, все още, нали...
Аз бях турнал едно форумче в site.bg преди години (тогава беше хостинг на този домейн). Не си го бях вкарал в органайзъра... по едно време - А! Нема сайт! Домейна изтекъл! ОК де, поне в Европа това не е фатално. Тичам веднага да го платя и псувам че не са ми изпратили мейлче с предупреждение. Не дигат телефоните (нищо ново). Отивам там - заключено. В съседното барче пича казва "Аааа, ми те фалираха миналата седмица и сега помещенията се дават под наем". Амин.
(за домейна де, добре че все пак имах някакъв дъмп на базата, та пратих мейли на потребителите за новия домейн).

От тогава и никога не вземем домейн от хостър, ако ще пари да ми дава.

Суперхостинг за разлика пт повечето други евтини БГ хостири засега не са ме дънили, имам няколко сайта там.

това е било голям филм... направо не искам да си го представм домеините в чужбина....
 
От: ns1.bg - впечетления

Темата е старичка, но ще пусна и аз един ред, защото виждам, че има доста "компетентни" мнения.

1. Пича със джумла-та и 1500-те посещения ... ми пич аз ползвам "народен хостинг" за сайт който прави 3000 посещения на ден и нямам такъв проблем, дали това е защото съм си го писал сам а не ползвам поредния бъгав CMS дет прави 100000 заявки към базата за да ти зареди 1 страница ? Също така при сайт с такава посещаемост не трябва и да се замисляш за хостинг на такава цена ... мисля, че тук си идва на мястото "малко дал, малко взел".

2. За мен истинските хостинг компании в България останаха Superhosting и ns1, хоствам и на двете места и съм доволен. Преди време бях клиент на ICN, хоствал съм и при hostbulgaria и при host.bg и мога с ръка на сърцето да заявя, че повечето хора които работят в тези фирми си нямат ни най малка идея какво е хостинг. От години имам сайтове и по щатски хостинг компании ... нека само вметна, че ако си купиш хостинг под $10 на месец от щатска хостинг компания, тя или ще фалира до няколко месеца, или ще береш МНОГО ядове ... така че им правя евала на БГ хостинг компаниите за родните цени.

3. Топхост ... НИКОГА повече, ама НИКОГА !

Айде със здраве и умната :wink:
 
От: ns1.bg - впечетления

РАзбирам ви особенно jojo обаче ако обиколиш десет други фирми и после ще си спомниш колко добре ти е било при нс1 :)
за мен те си остават най-добрата хостинг компания в бг
доверил съм им 30 домеина и хостинг за тях и дори и да сгафят нещо - се сещам как е било при другите ...
 
От: ns1.bg - впечетления

ами и аз да се изкажа, като цяло вече 3 години съм изключително доволен от НС1, за целия този период е имало няколко дребни проблема който винаги са решавали изключително бързо, но като цяло съм много доволен в сравнение с онези тъпири от Топхост където като капнат 2 капки дъжд и им се рестартира SQL-а и апачито и изгарят 5 хард-а и незнам си още какво.

П.П. Съпорта на НС1 е също на доста високо ниво.
 
От: ns1.bg - впечетления

доста мудно работят, бях при тях за известно време, но се отказах
 
От: От: ns1.bg - впечетления

ами и аз да се изкажа, като цяло вече 3 години съм изключително доволен от НС1, за целия този период е имало няколко дребни проблема който винаги са решавали изключително бързо, но като цяло съм много доволен в сравнение с онези тъпири от Топхост където като капнат 2 капки дъжд и им се рестартира SQL-а и апачито и изгарят 5 хард-а и незнам си още какво.

П.П. Съпорта на НС1 е също на доста високо ниво.


мда и аз така - който не е доволен от ns1.bg значи не е бил на друго място :)
 

Горе