Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

redrum

Well-Known Member
68151_684871998274948_7830558857565466292_n.jpg


Болезнената истина казана преди повече от 70 години! :oops:
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

Тази "логика" е агитация на военен, което я прави не съвсем меродавна. Аз например не желая да служа в официалната армия, защото не вярвам на управниците, които обслужват чужди (небългарски) интереси, включително и чрез армията. По принцип първо търся мирно решение на проблемите, но при нужда бих вдигнал оръжие за да защитя себе си и близките си.
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

Когато този военен е изрекъл тези думи, управниците са служели на България. Тук не става въпрос какво ти би търсил при битовизмите си (извинявай, че ги наричам така), а става въпрос за това как би бил полезен в случай на военен конфликт, все пак не си автономна единица. За да можеш да вдигнеш оръжие, трябва някой да те е научил. Едно време, преди да е имало българска държава и армия (третата държава имам предвид), тези умения са се предавали от баща на син. Сега тези неща са забравени, а и все пак светът се е развил, и военно обучение и знания може да ти даде само армията.
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

Без значение дали си научен или не, когато видиш зор искаш или не искаш трябва да предприемеш нещо за да защитиш себе си и близките си (в противен случай умирате ти и близките ти). Инстинктът за самосъхранение е неделима част от човека (изключваме лудите, които са повредени по някакъв начин). А дали дадена ситуация е или не е битовизъм е въпрос на гледна точка. Щом нещо или някой те застрашава и особено с оръжие е нормално да реагираш подобаващо. Патриотизмът започва от грижата за своите (роднини и други близки). Смислено воюване е това, което защитава твоите хора (кои смяташ за свои хора е въпрос на лично възприятие). Другото е просто идиотско сляпо следване на идеите/нарежданията на някакви хора с някакви интереси различни от твоите. Най-самоотвержено се бори този, който вярва в каузата, за която се бори. Ето защо няма причина да се насилват нежелаещи да служат като войници. Страхливите и невярващите в дадената кауза принудени да воюват са опасни не само за себе си, но и за тези около тях (в паника и отчаяние човек прави странни неща).
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

Не, просто като не си научен, като дойде момента, няма да си ефективен. И ще умреш безполезно.
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

Не, просто като не си научен, като дойде момента, няма да си ефективен. И ще умреш безполезно.
Ако не предприемеш действие, вероятно също ще умреш. По-добре да пробваш, отколкото да кажеш "Вълчо, ела ме изяш". Всеки сам преценява как да се подготви за такъв момент. Докато си малък родителите (или настойниците) ти решават как да те възпитат/обучат така че да можеш (или да не можеш) да се защитиш в случай на нападение (тук включвам и битовизмите). Всякаква форма на принуда води до опасни с нежеланието си единици.
 
От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

А най-добре е да си подготвен с елементарните знания, които ще придобиеш по време на едно военно обучение. Не може всеки сам да си преценява, защото от твоята преценка може да зависи нечии чужд живот. Не само може, а със сигурност ще зависи във военни условия. Не възприемай нещата крайно либерално, не говорим за форма на принуда, а за елементарен дълг към обществото от което си част.
 
От: От: Oт турско време се знае, че само робът не служи войник...

А най-добре е да си подготвен с елементарните знания, които ще придобиеш по време на едно военно обучение. Не може всеки сам да си преценява, защото от твоята преценка може да зависи нечии чужд живот. Не само може, а със сигурност ще зависи във военни условия. Не възприемай нещата крайно либерално, не говорим за форма на принуда, а за елементарен дълг към обществото от което си част.
От основно военно обучение, което не би трябвало да е задължително, до служене в армията разликата е голяма. Аз лично нямам против военното обучение (нямам против децата ми когато ги имам да минат през такова) при условие, че не е задължително за всички (има пацифисти). Представата за дълг и обществото (т.е. кои са твои и кои не) са все субективни неща.
 

Горе