OLX изцяло се променя....

jufo

Active Member
Здравейте , видяхте ли рекламното съобщение в OLX ?
Направо целият сайт ще се промени коренно...

Нищо хубаво няма да направят... освен за промо опциите.
- при промоция за 11 дни плащаш за 10 дни – получаваш 1 ден безплатно!
- при промоция за 30 дни плащаш за 25 дни – получваш 5 дни безплатно!

Ето и какво ще отпадне!!!!! нямам думи просто...

• Оферти и рейтинги - стигнахме до извода, че те удължават пътя до сключване на сделка. Най-бързият и директен начин за контакт с продавача остава телефонното обаждане или съобщение.
• Коментари и оценки в страницата на обява – изместват основният фокус на платформата - да помага на потребителите да сключват успешни сделки. Коментарите ще бъдат заменени с директна форма за изпращане на съобщение до продавача.
•Страница с моите обяви – тук също отпадат някои неща, които усложняват работата с OLX. Вече няма да има аватар и описание За мен. Всички твои обяви ще бъдат достъпни от линка Обяви на потребителя, видим във всяка твоя обява. Освен това – ще заместим панела с подобни обяви с панел с други твои обяви – така хората, които разглеждат твоя обява ще виждат директно какво друго предлагаш. Това ще доведе до повече сделки ЗА ТЕБ – посетителят на твоя обява може да си хареса 2 или 3 неща, които да купи наведнъж.
• Потребители, които наблюдават теб – Потребителите, които те наблюдават, няма да бъдат трансферирани - свържи се с тях преди промените, за да размените контакти ако държиш да не загубите връзка.


Незнам какво да кажа... имам чувството ,че поощряват измамниците... без рейтинг , без коментари.. и форума махнаха!!!! Тези са бавноразвиващи наистина... този сайт ще стане една още по-голяма помия... мисля ,че ерата на OLX свърши...
Дори и описание не можеш да си напишеш в профила...


Ето и линк
 
От: OLX изцяло се променя....

Резнаха ли ви шаренийките :D
Това е сайт за обяви все пак, не е социалма мрежа с профили, страници и форуми.
Здравейте , видяхте ли рекламното съобщение в OLX ?
Направо целият сайт ще се промени коренно...

Нищо хубаво няма да направят... освен за промо опциите.
- при промоция за 11 дни плащаш за 10 дни – получаваш 1 ден безплатно!
- при промоция за 30 дни плащаш за 25 дни – получваш 5 дни безплатно!

Ето и какво ще отпадне!!!!! нямам думи просто...

• Оферти и рейтинги - стигнахме до извода, че те удължават пътя до сключване на сделка. Най-бързият и директен начин за контакт с продавача остава телефонното обаждане или съобщение.
• Коментари и оценки в страницата на обява – изместват основният фокус на платформата - да помага на потребителите да сключват успешни сделки. Коментарите ще бъдат заменени с директна форма за изпращане на съобщение до продавача.
•Страница с моите обяви – тук също отпадат някои неща, които усложняват работата с OLX. Вече няма да има аватар и описание За мен. Всички твои обяви ще бъдат достъпни от линка Обяви на потребителя, видим във всяка твоя обява. Освен това – ще заместим панела с подобни обяви с панел с други твои обяви – така хората, които разглеждат твоя обява ще виждат директно какво друго предлагаш. Това ще доведе до повече сделки ЗА ТЕБ – посетителят на твоя обява може да си хареса 2 или 3 неща, които да купи наведнъж.
• Потребители, които наблюдават теб – Потребителите, които те наблюдават, няма да бъдат трансферирани - свържи се с тях преди промените, за да размените контакти ако държиш да не загубите връзка.


Незнам какво да кажа... имам чувството ,че поощряват измамниците... без рейтинг , без коментари.. и форума махнаха!!!! Тези са бавноразвиващи наистина... този сайт ще стане една още по-голяма помия... мисля ,че ерата на OLX свърши...
Дори и описание не можеш да си напишеш в профила...


Ето и линк
 
От: OLX изцяло се променя....

ВАЖНО: След промените ще трябва да влезеш отново с имейл адреса и паролата си (достъп с потребителко име няма да бъде възможен). Бъди сигурен, че знаеш имейла, с който си регистриран, ако влизаш с потребителско име или си запеметил данните си за достъп. Ако не си спомняш паролата, можеш да заявиш нова от линка “Забравена парола”.
Тук обаче се преебаха яко. Там 97% са олигофрени и не знаят какво е имейл.
 
От: OLX изцяло се променя....

Рейтинга е най-глупавото нещо което можеха да махнат.. сега ще се напълни с измамници.. не,че не е пълно :)
 
От: OLX изцяло се променя....

Какви измамници? Как мамят като плащате след доставка и си преглеждате стоката ?
 
От: OLX изцяло се променя....

Рейтинга е най-глупавото нещо което можеха да махнат.. сега ще се напълни с измамници.. не,че не е пълно :)
10-на пъти съм пазарувал от там и даже и не съм разбрал, че има и рейтинг.
Това е сайт за малки обяви, търговците може и да мрънкате за рейтинга но на леля Гуна надали и пука за рейтинг ако е влязла да продаде стария си диван.
 
От: OLX изцяло се променя....

Махат, всичко което може да се манипулира. Ти ако разчиташ на рейтинга, да е обективен... леле леле
 
От: OLX изцяло се променя....

Ще се вкарат такъв автогол, че ще го продадат след 2 години.

Вместо да работят към изчистване на репутацията на сайта, като такъв в който не се въртят само измамници и продавачи на ментета, те махат и малкото функции, които добавяха сигурност за купувача.

Ebay казва "недейте да си говорите извън системата, защото ако се преебе нещо не можем да ви оправим!"
OLX казва "не ни интересува кой какво и как продава, дори да лъже, само ако може да си плати за промо обява, ето и цените сме му намалили дори, защото нещо нямаме приходите, които искаме".

Как ще пуснеш сигнал срещу някой мангал в полицията, ако нямаш лог от кореспонденция, че тоя и тоя профил с това и това име в еконт ти е продало тази или онази тухла, вместо работещо дъно например?

Вместо да промотират онлайн плащания и да се опитат да си ограмотят публиката за полезните функции за безопастност, те го правят свърталище на мошенници.
 
От: OLX изцяло се променя....

Какви измамници? Как мамят като плащате след доставка и си преглеждате стоката ?

Много лесно. Поръчвам си Х стока на стойност 10 лв. Отварям пакета обаче вътре стоката счупена (не при транспорта!). Обаждам се на посочения телефон - няма никой. Доставката в едната посока 5 лв. В двете 10 лв. Или даваш 10 лв. и не получаваш нищо или даваш 10 лв. и получаваш някакъв боклук. Отделно тоя дето е пратил боклука може да си е генерирал пратката онлайн и при всички положения да печели. Вярно, че са стотинки но за мишкари и това е много.
 
От: OLX изцяло се променя....

Махат, всичко което може да се манипулира. Ти ако разчиташ на рейтинга, да е обективен... леле леле

Да , прав си... някой рейтинги са манипулирани... но аз бих си взел нещо от някой с рейтинг 50 , отколкото някой с рейтинг 0..
 
От: OLX изцяло се променя....

Това е сайт за обяви все пак, не е социалма мрежа с профили, страници и форуми.

Това беше предимството на olx. Хората искат ФБ и това е - ако вградиш в твоя сайт социални опции, то задържането на потребителите ще е лесна задача.
 
От: OLX изцяло се променя....

Много лесно. Поръчвам си Х стока на стойност 10 лв. Отварям пакета обаче вътре стоката счупена (не при транспорта!). Обаждам се на посочения телефон - няма никой. Доставката в едната посока 5 лв. В двете 10 лв. Или даваш 10 лв. и не получаваш нищо или даваш 10 лв. и получаваш някакъв боклук. Отделно тоя дето е пратил боклука може да си е генерирал пратката онлайн и при всички положения да печели. Вярно, че са стотинки но за мишкари и това е много.
Е че аз пакета нали ще го отворя преди да платя, и ако е счупено.. да не съм луд да плащам. Няма да приема пратката и толкоз.



Е и да западнат тези, нали има и други сайтове за обяви - базар.бг и тн.
Нишата няма да остане празна. Пък ако сте толкова сигурни, че OLX ще се забият на дъното, вземете им станете конкуренция и им вземете клиентите :)
 
От: От: OLX изцяло се променя....

Ако откажеш пратката трябва да платиш транспорта. Тук Еконт умело удрят рамо на измамниците.
Макар, че аз съм връщал пратка без да платя.
Е че аз пакета нали ще го отворя преди да платя, и ако е счупено.. да не съм луд да плащам. Няма да приема пратката и толкоз.



Е и да западнат тези, нали има и други сайтове за обяви - базар.бг и тн.
Нишата няма да остане празна. Пък ако сте толкова сигурни, че OLX ще се забият на дъното, вземете им станете конкуренция и им вземете клиентите :)
 
От: От: OLX изцяло се променя....

Е че аз пакета нали ще го отворя преди да платя, и ако е счупено.. да не съм луд да плащам. Няма да приема пратката и толкоз.



Е и да западнат тези, нали има и други сайтове за обяви - базар.бг и тн.
Нишата няма да остане празна. Пък ако сте толкова сигурни, че OLX ще се забият на дъното, вземете им станете конкуренция и им вземете клиентите :)

ама доставката трябва да я платиш
 
От: От: OLX изцяло се променя....

Е че аз пакета нали ще го отворя преди да платя, и ако е счупено.. да не съм луд да плащам. Няма да приема пратката и толкоз.

За очевидните неща е така, но как ще се предпазиш от дефект, който не можеш да откриеш на място. Аз наскоро видях много изгодна обява за автоматична кафемашина - струваше 200 лева, а нова в магазина е над 500. Чудих се, но не я поръчах точно защото не знам на какво ще попадна. Дори и да я отворя пред куриера и да видя, че външно ѝ няма нищо, няма да знам как ще работи и дали всичко е наред. Ако човека беше близо, щях да отида да я гледам на място, но така да поръчвам от другия край на България е малко рисковано.

Затова си мисля, че е по-добре да има рейтинг, но той трябва да се контролира по някакъв начин. Поръчвал съм от ebay и там се ръководя най-вече по него. Ако го нямаше, не знам дали въобще бих поръчал така на сляпо.
 
От: От: OLX изцяло се променя....

Ако откажеш пратката трябва да платиш транспорта. Тук Еконт умело удрят рамо на измамниците.
Макар, че аз съм връщал пратка без да платя.

И как по-точно ще те принудят да платиш пратката след като я отвориш при куриера и видимо не е това, което трябва да е?!
 
От: От: OLX изцяло се променя....

И как по-точно ще те принудят да платиш пратката след като я отвориш при куриера и видимо не е това, което трябва да е?!
Аз от офис така - Ма трябва да платиш транспорта!! Ми накарай ме :D
 
От: OLX изцяло се променя....

Куриерите не могат да те пипнат за взимане на пратката и най-вече за плащането й. Това е проблема на малкия бг онлайн търговец в момента - наложения платеж. Защото, ако ганьо знае, че е платил с карта ще си търси сам пратката от куриера. А не след 5 дни чакане да му звъниш и той да ти вика "ми възпрепятстван бях! нИ можах!".
 

Горе