Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

Картинките като цяло трябва да са в един и същи размер. То заради това ти приравнява автоматично за да запази пропорцията на таблиците.
След това предполагам трябва да се пипне css-a за да се разкара белия фон и си готов.
 
От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

Благодаря, вчера цял ден си играх да преоразмерявам...разковничето е било в точните пропорции, а аз не ги въвеждах точни в Settings -> Images, btw остана ми да разкарам една рамка, която е сложена и не мога да я открия в кой файл е, а хем гледам през FireBug, ще пада ровене май май, но ще стане де. Благодаря много :)
 
От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

Може да се напише и една "custom resize" функция, която при преоразмеряване на снимките да ги кропва до зададения размер, като по този начин премахва белите полета. Нямам достатъчно права да ви постна screnshot....
 
От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

И аз щях да ти пиша за Image Crop но колегата 2fast4you ти е отговорил много точно , аз обаче не се стърпях да питам ....
OXY е страхотна тема но защо избираш кафяв фон на сайт за торти ?
 
От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

Може да се напише и една "custom resize" функция, която при преоразмеряване на снимките да ги кропва до зададения размер, като по този начин премахва белите полета.

На мен преди време ми се наложи подобна функционалност като правих една семпла новинарска система за магазин на OpenCart. Вместо да си съчинявам собствена, с два бързи клика се оказа, че има готово решение за това в официалния форум -> http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=106&t=37473

Има и допълнителна функция/метод за оразмеряване с максимална дължина.

Също ми допада и решението в този като цяло доста полезен сайт -> http://www.opencartnews.com/tutorials/auto-type-opencart-image-resize/
 
От: Opencart: Проблем с бели пространства около снимките на продукта

Аз имах предвид точно описаното в "openacartnews" - най-лесното решение.

А писах за функция, ако се налага да се даде на потребителя да избира дали да кропва или не изображенията примерно, но тогава това трябва да се запише и базата данни.
 

Горе