OpenCart: Продуктови групи?

camino

Member
Здравейте,

до момента, четях, това е първото ми мнение в този форум, за това ще се възползвам и направя комплимент за компетеността и отзивчивостта на потребителите тук.

Мисля, че изчетох всички теми със сходна информация, но не открих информация за един важен модул, а именно - продаване на групи от продукти. Пример - групират се продукти (които например често се поръчват заедно) и се дава преференциална цена.

Аз ползвам (за съжаление) 1.4.9.5 и би било идеално, ако може да ме насочите към сходно решение за него.

Благодаря предварително!
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Това е много разпространено на сайтовете в УК - Например попадаш на Фотоапарат и отдолу ти предлагат този фотоапарат + Чанта (която се продава отделно по принцип) на цена с някаква отстъпка за двата продукта и ти ги добавя и двата в кошницата и калкулира отстъпката.

За съжаление до сега аз поне не съм попадал на такъв модул за ОК но най вероятно има.
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Здравей,
функцията се казва buy together, като я има и за твоята версия тук
Има много потенциал в подобна функция на магазина, но като четох този автор само ъпдейтва, без да добавя функционалности. Виж демото и прецени.
Ако някой е попаднал на по-красиво изпълнение или с повече възможности за настройка да свирка. Имам предвид следните опции:
- да можеш да зададеш към кой продукт какво да излиза и какво не и евентуално да може и на рандъм принцип ако продукта е приложим с повече от 1 продукт от даден тип.з

Едит: Намерих и още едно, но не е за твоята версия. Можеш да погледнеш това
 
От: От: OpenCart: Продуктови групи?

За съжаление модовете, които си изброил (до колкото ги прегледах) просто добавят на "клик разстояние" групирани продукти, но го няма момента с отстъпката.

Идеята на това, което търся е по-скоро, групата от продукти да се държи като отделен продукт, т.е. да си има цена или в зависимост от продуктите, които се избират от групата отстъпката да расте/намалява.

Намерих линкове към подобен мод за 1.5, но нямам право да поствам линкове преди 10 поста - Product Bundle v1.21.

П.П. А някой успешно мигрирал ли е със снимките и опциите от 1.4 към 1.5?
 
Последно редактирано:
От: От: От: OpenCart: Продуктови групи?

За съжаление модовете, които си изброил (до колкото ги прегледах) просто добавят на "клик разстояние" групирани продукти, но го няма момента с отстъпката.

Идеята на това, което търся е по-скоро, групата от продукти да се държи като отделен продукт, т.е. да си има цена или в зависимост от продуктите, които се избират от групата отстъпката да расте/намалява.

Намерих линкове към подобен мод за 1.5, но нямам право да поствам линкове преди 10 поста - Product Bundle v1.21.

П.П. А някой успешно мигрирал ли е със снимките и опциите от 1.4 към 1.5?

Аз много добре разбрах какво търсиш, защото го имам като функция в магазините си, но не са на опенкарт. Въпросът е, че за опенкарт излизат само подобни изпълнения...

Да се разпиша в темата, че ми хареса идеята :).

Тео, тя схемата е готина, ама тука не кълве на нея. Те не се сещат да си купят задължителното към дадени артикули, които аз продавам "щото имам един стар адаптер и ще го ползвам и не ми се дават пари за захранване", а ти по комплекти искаш...
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Не искам да измествам темата, но Opencart'а е доста опростена, за съжаление и от към функции. Аз го намирам и доста нестабилен, особено всичко, което се слага допълнително, а то е съществената част.
Ти каква платформа ползваш?
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

CS-Cart и Opencart.
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Как точно определи че ОК е опростена система от към функции ???? Колко системи си разучил подробно за да даваш такава категорични оценки.

Можеш ли да посочиш друга безплатна система която да идва по дифоут след инстал с повече опции и какви са те ???
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Аз бих посочил такава платформа и тя се казва tomatocart мисля че е доста иползвана извън България.
 
Последно редактирано:
От: OpenCart: Продуктови групи?

Защо се хващате за "безплатна"?
Идеята е да върши работа, а аз до тук с плъг-ините, които съм купил и донастройките на темите съм над стойността на завършена платена платформа, с разликата, че повечето не работят/както трябва. Ако сложа и времето дето съм инвестирал в търсене на проблеми и плъгини и не съм продавал, кантара е ясен накъде натежава.
Конкретно плъг-ина, който търся ми е толкова важен, че съм на път да мигрирам на CS, ако цената ще е само магазина и миграцията.

Не искам да кажа, че опънкарта няма приложение, просто е тясно или бързо отеснява.
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Това с безплатното и на мен вече ми е към 500лв, но защо си мислиш че при другите платформи всичко е мед и масло - Аз за да нямам проблеми с плъгините всичките ми магазини ги пердаша на дифоут темата и всичко си ми работи - Според мен проблемите идват когато се ползват модифицирани теми тогава шанса да се омаже нещо е доста голям но не по различен от при останалите платформи.

Не съм изучавал подробно всички платформи на пазара но не мисля че са много дори и платени такива при които да може да се инсталират и деинсталират толкова лесно приложенията както при по новите версии на ОК с Вкюмода
 
От: OpenCart: Продуктови групи?

Защо се хващате за "безплатна"?
Идеята е да върши работа, а аз до тук с плъг-ините, които съм купил и донастройките на темите съм над стойността на завършена платена платформа, с разликата, че повечето не работят/както трябва. Ако сложа и времето дето съм инвестирал в търсене на проблеми и плъгини и не съм продавал, кантара е ясен накъде натежава.
Конкретно плъг-ина, който търся ми е толкова важен, че съм на път да мигрирам на CS, ако цената ще е само магазина и миграцията.

Не искам да кажа, че опънкарта няма приложение, просто е тясно или бързо отеснява.

Точно на там мигрирай, да. Вярно е, че има много функционалности "аут ъф дъ бокс" ама няколко ключови липсват и тогава ела да видиш цени за адони. Под $70 няма. Искаш продукт на седмицата или промо с брояч на часове - 99$. Искаш микроформати - 99$. Експорта е само в CSV, при това специфично, което ти реже шанса да почнеш дропшипинг, защото ще имаш файл, които 90% от магазините не могат да ползват. Искаш импорт? Има, но само в специфичното CSV и почва да се лее пот как да вкараш продуктите на доставчици.
Както казах - имам и двете. Факт е, че и ОК не е съвършена, но е масова. Като сложа на кантара нещата все ми клонят към нея, защото пък да се изръсиш 300-999$ за цс-а и да си късаш нервите също не е много вариант, нали?
 

Горе