Opencart- Разнородни въпроси?

zarrini

Member
Първия въпрос е за дублираното мета описание. Изчетох всички теми, но не стигнах до решение. Има ли някакъв модул или програма с която да се правят мета описанията? Няма как да речем за 50 модела каишки за часовници да измислям уникални описания. За сега не разчитам на много добро класиране, но не искам и в един момент сайта да се окаже на дъното. Ще се радвам на вашите съвети.
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Благодаря, някой има ли ги този модул? Интересно ми е как ще се справя с текстовете на български?!
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Има го, но колежката си има принципи,модула е нов тя го е тествала, мултиленгуич е и изглежда обещаващо,но аз ще изчакам братушките да го шернат някъде:)
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Аз като ползвах Opencart, сам си бях написал така Meta таговете, че да не се дублират, примерно добавяне на модела и част от краткото описание(примерно)
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Модела да речем е еднакъв за 30 броя, различават се само по цвят.


Има го, но колежката си има принципи,модула е нов тя го е тествала, мултиленгуич е и изглежда обещаващо,но аз ще изчакам братушките да го шернат някъде:)
Щом е още нов по добре да мине време, хем да си го изчистят.
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Да,на предполагам че цветя е отбелязан в самото име
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

За модула Паладин:
Аз сам тази с принципите :)
За последните 3 дни 3 пъти го ъпдейтвам. Получавам и-мейл че има нова версия от автора.
Даже това че не работи с mysqli драйвър аз му го намерих и му писах къде има код за оправяне.
Слава богу само ъплоудвам новите файлове без проблеми.
Ама иначе е много готин.
Имайте предвид, че с модула трябва да работи грамотен човек - не е като да го инсталираш на клиента и той да гледа като индианец пишеща машина.

За дублираното съдържание:
Колегата СТАН тука някаде има пост с код за категории "canonical"
И пак от него добър "robots.txt"(по произход - руски)
За сходни продукти просто се добавя в заглавието цвят или друго различие и в мета описанието и името на продкта(то си е уникално) и таговете стават различни.
 
От: От: Opencart- Разнородни въпроси?

За модула Паладин:
Аз сам тази с принципите :)
За последните 3 дни 3 пъти го ъпдейтвам. Получавам и-мейл че има нова версия от автора.
Даже това че не работи с mysqli драйвър аз му го намерих и му писах къде има код за оправяне.
Слава богу само ъплоудвам новите файлове без проблеми.
Ама иначе е много готин.
Имайте предвид, че с модула трябва да работи грамотен човек - не е като да го инсталираш на клиента и той да гледа като индианец пишеща машина.

За дублираното съдържание:
Колегата СТАН тука някаде има пост с код за категории "canonical"
И пак от него добър "robots.txt"(по произход - руски)
За сходни продукти просто се добавя в заглавието цвят или друго различие и в мета описанието и името на продкта(то си е уникално) и таговете стават различни.

Искам да те питам този модул дали е валидиран и има ли грешки. Защото след валидиране на моя магазин не ми се иска да ползвам вече модули които не са валидирани.
 
От: Opencart- Разнородни въпроси?

Не разбирам как да е валидиран?
Има си грешки и затова непрекъснато се ъпдейтва.
При мене си работи, ама аз още не сам пробвала много неща и на всичко отгоре клиента реши сайта да е само на английски така че няма и да го пробвам скоро.
След 10 -ина дни ще съм по свободна и ще си тествам на моя инсталация, за сега на клиента на сайта само пробваме това, което на него му е нужно и не мога да ви покажа защото е в maintenance mode.
 

Горе