Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

vicbg

Active Member
Opencart 1.5.6 при поръчка "плащане без регистрация" ми изкарва тази грешка:

ppp.jpg

Къде да търся проблема?
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Какъв чекоут ползваш? Какво има на тези редове 192, 197 в чекоут.пхп?
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Този, който си е към системата. В guest.php на ред 193:

if ((utf8_strlen($this->request->post['email']) > 96) || !preg_match('/^[^\@]+@.*\.[a-z]{2,6}$/i', $this->request->post['email'])) {
$json['error']['email'] = $this->language->get('error_email');

Другото е за телефона аналогично.
 
Последно редактирано:
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

възможно е да попълваш некоректни данни или има някой служебен символ. Какво попълваш в полетата.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

възможно е да попълваш некоректни данни или има някой служебен символ. Какво попълваш в полетата.

Не е от данните, нещо друго е.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Без да знам нищо за плъгина, само като гледам кода ми се струва, че не струва.
Има си готови функции за проверка на валидност за имейл
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Ако правиш чиста инсталация на 1.5.6 не би трябвало да имаш подобен проблем. От това което си прикачил като снимка, виждам че по някаква причина в асоциативния масив $_POST не съществуват елементи съответно с ключове "email" и "telephone". Най-вероятната причина, за което е зададена различна стойност на атрибута name на input полетата съответно в guest.tpl файла.

Разгледай въпросния файл за следните редове и по-точно стойността на атрибута name:

Код:
<span class="required">*</span> <?php echo $entry_email; ?><br />
  <input type="text" name="email" value="<?php echo $email; ?>" class="large-field" />
  <br />
  <br />
  <span class="required">*</span> <?php echo $entry_telephone; ?><br />
  <input type="text" name="telephone" value="<?php echo $telephone; ?>" class="large-field" />
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Сложи оригиналния файл от версия 1.5.4 би трябвало да се получи.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Правих, слагах, изкьоравих се....и ми писна и рерайтнах през фтп-то чисто нова инсталация.

Стигнах до извода, че Zerocart темплейта ми прави тези мизерии или по-скоро опита ми за къстъмизация.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Съвет: След всяка промяна тествай възможно най-задълбочено. Имам над 50 модификации и над 10000 лични корекции от мен върху системата и нямам нито един проблем след като следвам тази схема на действие.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Правих, слагах, изкьоравих се....и ми писна и рерайтнах през фтп-то чисто нова инсталация.

Стигнах до извода, че Zerocart темплейта ми прави тези мизерии или по-скоро опита ми за къстъмизация.

По-скоро второто от предположенията ти. Свалих въпросния темплейт и на локално без проблеми го подкарах на версия 1.5.6. Ако имаш "live demo" на въпросния проблем би било добре да го покажеш или пък да прекачиш файловете, за които споменах за да може да ти се помогне адекватно.
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

За да не вдигам нова тема да питам тук. Ситуацията е много странна:
Опенкарт 1.5.4.1
екстеншън Симпъл чекоут
Активирани доставка на база тегло и безплатна над определена сума
Активирани начини на плащане: наложен платеж и банков превод

Всичко си работеше, днес тръгвам да пусна поръчка вместо клиент и тая гад ми вика на чекаут-а:
No Shipping options are available. Please contact us for assistance!
Warning: No Payment options are available. Please contact us for assistance!

И преди да кажете, че съм изтрещял прилагам принт скрийн, от който се вижда че методите са си там, но не можеш да ги кликнеш....
ami_sega.jpg

Та ще помоля за помощ, защото нещо цикля и не мога да намеря проблема. А, да! Нищо не съм пипал по настройките на чекаут-а, доставките, плащанията от месеци....
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

За да не вдигам нова тема да питам тук. Ситуацията е много странна:
Опенкарт 1.5.4.1
екстеншън Симпъл чекоут
Активирани доставка на база тегло и безплатна над определена сума
Активирани начини на плащане: наложен платеж и банков превод

Всичко си работеше, днес тръгвам да пусна поръчка вместо клиент и тая гад ми вика на чекаут-а:
No Shipping options are available. Please contact us for assistance!
Warning: No Payment options are available. Please contact us for assistance!

И преди да кажете, че съм изтрещял прилагам принт скрийн, от който се вижда че методите са си там, но не можеш да ги кликнеш....
Виж файлът 7751

Та ще помоля за помощ, защото нещо цикля и не мога да намеря проблема. А, да! Нищо не съм пипал по настройките на чекаут-а, доставките, плащанията от месеци....

Оправи си ГЕО зоните :)
Вероятно поръчваш за БГ, но си задал UK zone ;)
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Оправи си ГЕО зоните :)
Вероятно поръчваш за БГ, но си задал UK zone ;)

Всички зони, освен БГ са изтрити, проблема остава

В модула за плащания му дадох "Всички зони", което реши проблема по отношение начин на плащане, но същата схема не помогна с модулите за доставка. И на двата (базирана на тегло, и безплатна) са всички зони. Всъщност на базираната на тегло е БГ, просто няма как да е друго, но не се отпушва мръсника...
 
Последно редактирано:
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Проблема е че е премахнал държавата и областа от форматаза поръчка
Opencart не ще да прави поръчка ако нямаш държава и област

Явно помниш решението на проблема :D
 
От: Opencart - грешка при "guest" поръчка?!

Официално и публично благодарности на СТАН за съдействието! За пореден път ме вади от трудна ситуация!
 

Горе